1912 Nagyváradi Izraelita Szent Egylet tagsági oklevele ("egyletünkbe tagul bekebeleztük") Rosenbaum Ignác részére. "A nagyváradi izr. Szent-egylet Chevra Kadischa elöljárósága és válaszmánya részére 1912 év március hó 17 napján tartott ülésből." Az ellenőr, a pénztárnok, bekebl. elnök, főgondnok és jegyző aláírásaival. Nagyvárad, Helyfi László Lithográfiai Műintézete, rajta az orthodox zsinagóga, és két másik épület fotójával, díszes kerettel, sérült, a hátoldalán javított, foltos. Még ebben az állapotban is igazi ritkaság.
1935 Scheiber Lajos (1867-1944) rabbi (Scheiber Sándor (1913-1985) nyelvész, irodalomtörténész, a budapesti Rabbiképző Intézet (ORZSE) igazgatójának édesapja) autográf aláírása házassági okiraton (héber nyelvű, hátoldalán rövid magyar nyelvű feljegyzéssel). 1944. decemberében, a budapesti gettó kórházában hunyt el; ugyanebben a hónapban feleségét a nyilasok lőtték le egy védett házban.
1861 "Nagyságos Illési János képviselő úrnak. Karczag márczius 28-ikán 1861." ... "Tisztelt Képviselő Úr ! A Nagykunok egyik választó kerületének bizalmából ön lesz annak az országgyulési képviselője ! --- Mi nem lehetnénk ott, hol a szabad polgárok dísszes jogukkal éltek, de ha nincs is szavunk a nemzet ügyeiben, van szívünk, mely úgy lobog, mint választóié, és velük egyaránt aggódik a haza sorsa felül ! Szivünk, melynek bizalma a nemzet választotjaié, s mely ott lesz önökkel az ország hazában , örizve és támogatva a magyar nemzet képviselőit egész erejével és valójának minden parányával. Az ország izraelitá lakosai nem fognak ott képviseltetni, de mi mégis remenyljük, hogy a nagy Kún kerület izraelitainak érdekei Önben annyival inkább találnak buzgó képviselőre, mert ügyünk az emberiség, a jog, a műveltség ügye, mert érdekeink és kívánalmaink kifelé Ön megbízóival azonegyek,-- befelé pedig a hazafiság és testvériség érdekei és kívánalmai! - Mi egyek óhajtunk lenni a NagyKunokkal a hon szeretetében, szolgálatában, és védelmében, -egyek nyelvben és érzésben! Ha Önre ott az ország gondjainak nagy sulyja nehezülend, jusson eszébe Önnek e nemzet utolsó képviselőinek példája, kik a hon végveszélyében is megemlékezének humanitás és jog igényeiről, - és jusson eszébe hogy a magyar haza szabad ege alatt még 350000 elhagyott ember él, esdve hogy a szabadság templomába bebocsátassék, és hogy azokat fel kell emelni a szolgaság porából az országgyűlés e három szavával: Testvéreink, Magyarok vagytok !! A Nagy Kun Kerület izraelitá lakosai nevökben: Hirsch Márton kerületi fő rabbi" A jászkun kerületi zsidók nevében Hirsch Márton karcagi főrabbi írja Illési János (Illésy János (1794-1867)) országgyűlési követ részére, hogy képviselje a helyi zsidóságot is, akiknek nincs képviselete, mert ők is magyarok. Stencilezéssel sokszorosított dokumentum, Hirsch Márton autográf aláírásával. (Hirsch Márk (1833-1909) rabbi???, 1861-tól óbudai rabbi.) Feliratozott félvászon-kötésben, kopott borítóval, az elülső borítón törésnyommal.
1873 A háziasság és a hazafiság. Esketési beszéd, melyet Lőw Tóbiás és Hürsch Emma összekelése alkalmából 1873. február hó 23-án a pesti izraelita templomban tartott Lőw Lipót. 8p. kis beszakadással