1919 Krasznaja Recska, Rjecska, Krasnaia- Rjetschka (Vladivostok); az ekkor már amerikai fennhatóság alatt álló tábor új focipályájának megnyitója, Réder Nándor tüzér őrnagynak, a hadifoglyok rangban legidősebb tisztjének kezdő rúgása. Fotólap 14x9 cm Hátoldalán Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecsétjével / Opering of the new foootball field in the Japa...
1919 Pervaja Recska, Pervaja Rjecska, Perwaja- Rjetschka (Vladivostok); ebédlő. Fotó 15x11 cm Hátoldalán Stobbe Kálmán (1883-1936) építőmester, labdarúgó, a magyar válogatott edzője pecsétjével / WWI dining room in the Japanese-Russian POW (prisoner of war) camp. photo
1887 Gyulafehérvár, katonák, utászok fahidat építenek, hídavatás, vár; 8 db keményhátú fotó, az egyik a hátoldalon feliratozva 16x11 cm / 1887 Alba Iulia, 8 photos of soldiers building a wooden bridge and its inaguration, 16x11 cm
cca 1910-1924 Szepessy László (1880-1915) tanár, költő, újságíró gyűjtemény, 3 db: cca 1910 Kalocsai kápolna kincse, autográf verskézirat, aláírással, hajtott, kissé foltos, kis szakadásokkal, 3 p.; 1914 Szepessy László: Katonaversek. Harctéri dalok, nóták, elbeszélő költemények. Bp.,(1914.) ,Ifj. Nágel Ottó, 79+1 p. A borító Végh Gusztáv munkája. A borítón Szepessy nyomtatott aláírásával. Kia...
1918 Ón teás kanna I. világháborús emlék felirattal. Anglia, 1918 jelzett. For service in the Great War 1914-18 by friends of Ryhall & Belmisthorpe & Essendine Presented to Spr Ghodgett royal engineers 26x12 cm
1933 "A lovaglástanfolyam hallgatói szeretetük és hálájuk jeléül 1932-1933. Dr. Andrássy József főorvos, vitéz Bereczky Sándor főhadnagy, Dr. Kovács Béla hadnagy, Dr. Malonyay László hadnagy, Miedler Rezső főhadnagy, Palotás Árpád hadnagy, Scherer Nándor százados, Dr. Urbányi Jenő főorvos. "Szecessziós lovas-katonai témájú ezüstözött fém plakett, fatáblán, a fém felületén karcolásokkal, foltokkal,...
1942 MOVE (Magyar Országos Véderő Egyesület) elismerés. Bronz sas, faragott süttői vörös márvány alapon. "1920-1942 Dr. vitéz Jónás Károly a MOVE B.T.S.E. ügyvezető alelnökének az egyesület alakulása óta a haza és a MOVE eszme érdekében lankadatlan lelkesedéssel végzett kiváló és értékes és eredményes nemzeti és ifjúságnevelő munkájának elismeréséül." m: 36 cm