Alt-orientalische Teppiche. II. Band. Hrsg. vom Österreichischen Museum Für Kunst und Industrie. Bearbeitet von Friedrich Sarre und Hermann Trenkwald. Wien - Leipzig, 1928, Anton Schroll - Karl W. Hiersemann, 43+1 p. + 60 (a táblák előtt feliratozott hártyapapírokkal) t. + 1 (Berichtigungen) t. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen kis sérülésekkel, egy-két ...
cca 1920-as évek eleje Die Hauptprobe der Schriftgiesserei und Messinglinienfabrik D. Stempel Akt. - Ges. Frankfurt A. Main - Süd. Leipzig - R. und Budapest. Frankfurt A. Main-Süd, én., D. Stempel A.G.,XXVIII+1-68q+69+124+125-281h+219-280+281-300+350+331-350+371-382+423-588+603-864m+865-884+885-944+953-1088+2+1089-1137+1138-1138g+1139-1116+2+1167-1198 p. + 17 t. Német nyelvű tipográfiai témájú kia...
MA. Aktivista művészeti és társadalmi folyóirat. 1-4. köt. Szerk.: Kassák Lajos, Uitz Béla.. Teljes, reprint kiadás: Bp.-Wien, 1916-1925. 1-10. évf. Bp., 1971. Akadémiai. A 4. kötetben 3 melléklettel. Kiadói festett nyl-kötésben. Benne rengeteg Kassák Lajos, és Bornyik Sándor vonatkozású részel. A Bortnyik Sándor grafikai vonatkozású részek a következők: 4. Bortnyik művei a MA számaiban 4.1. ...
Bortnyik Sándor emlékkiállítása. Sándor Bortnyik retrospective. Magyar Nemzeti Galéria kiállítási katalógus, 1977. március - június. Összeáll.: Borbély László. Bp., 1977, Magyar Nemzeti Galéria, 108 p. Gazdag képanyaggal, Bortnyik Sándor (1893-1976) festőművész grafikus műveinek fekete-fehér és színes reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés. Ritka!
Bortnyik Sándor kiállítása. A kiállítást rendezte és a katalógust összeállította: N. Pénzes Éva, Pogány Ö Gábor. Bp., 1969, Magyar Nemzeti Galéria. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel, Bortnyik Sándor (1893-1976) festőművész, grafikus műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban, a gerincen apró sérüléssel.
Moholy-Nagy & André Kertész. Modernizmus 2. 1917-1960. Szerk.: Baranyai Judit, Erdész László, Makláry Kálmán. Bp., 2007., Erdész&Makláry Fine Arts Gallery. Gazdag képanyaggal, Moholy-Nagy László és André Kertész munkáival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Benne a kiállítás meghívójával. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Ritka!
S. Nagy Katalin: Ország Lili. A szerző, S. Nagy Katalin (1944-) művészettörténész által DEDIKÁLT példány! Életmű/oevure katalógus. Bp., 1993. Arthis Alapítvány. Kiadói egészvászon kötés, javított, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. + Valamint benne a kiállítás, és a fogadás meghívójával. Tovább Bérczes László (1951-) dramaturg, rendező levelének fénymásolatával S. Nagy Katalinhoz. Valamint ...
Lesznai Anna: Idődíszítés. Mesék és rajzok. Bp. - Hatvan, 2007, Petőfi Irodalmi Múzeum - Hatvany Lajos Múzeum - Nemzeti Tankönyvkiadó. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Bada Tibor: Új most. Bojler tudás garázs 84-87. Szerk. és az utószót írta: Fekete J. József. Új Symposion Füzetek 4. Újvidék, 1988, Új Symposion,53+3 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1400 példányban. Ritka! Bada Dada Tibor (1963-2006) festőművész illusztrációival gazdagon illusztrált avantgárd (verses)kötet.
Tandori Dezső: "Kedves Samu..." Kónya Kálmán fotóival. Kondor Béla kiállításához. Hatvany Lajos Múzeum Füzetei 8. Hatvan, 1980, Hatvany Lajos Múzeum, 41 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Tandori Dezső (1938-2019) aláírt. Számozott (129./300) példány