6 000 HUF
16
Wartha Vince: Az agyagipar technológiája. 103 rajzzal és 25 táblával. Bp., 1892., K. M. Természettudományi Társulat, VI + 240 p. + XXV (az utolsó 4 tábla oldalszámozáson belüli, rajtuk jelzésekkel) t. Gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés előzéklapon korabeli tulajdonosi bejegyzéssel. Gerincen minimális kopással. Wartha Vince (1844-1914) kémikus borász, Zsolnay Vilmos (1828-1900) munkatársa. Legismertebb felfedezése a Zsolnay-gyárat világhírűvé tevő eozin-máz.