Tétel

Catalogue number:

19136.
42. Closed major auction
Books: History

24 000 HUF

14

Description:

Hőke Lajos: Magyarország újabbkori történelme 1815-től 1892-ig I-II. Nagybecskerek, 1893, Szabó Ferencz (Pleitz Fer. Pál Könyvnyomdája, Nagybecskerek), XIII p. + [3] p. + 449 p., VII p. + [450]-840 p. Első kiadás. Történeti Nép- és Földrajzi Könyvtár. LVI-LVII. kötet. Magyarország újabbkori történelme 1815-től 1892-ig I-II. Írta: Hőke Lajos, átdolgozva s a provisorium és Erdély történetével bővítve kiadta Szabó Ferencz, N.-eleméri plébános. Aranyozott gerincű egységes félbőr kötésben, borítón kisebb kopássokkal, a belívek sérülésmentes szép állapotban, eg ykét ceruzás aláhúzással. Hőke Lajos (Endréd, 1813. december 15. - Csurgó, 1891. november 20.) megyei tisztviselő, történész. 1848-ban részt vett a szabadságharcban, mint nemzetőr. 1850-től közigazgatási tisztviselő. 1854-től Szolnokon vármegyei titkár, 1861-től Hont vármegye aljegyzője majd 1865-től levéltárnoka. .

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras