Mindszenti Bertalan: Szeresd a magyar katonát. 2. kiadás. Bp. [é.n.] Mefhosz. 56p. Számos egész oldalas rajzzal illusztrálva, melyeket Varsányi Ferenc készített. Kiadói, színes, illusztrált, félvászon kötésben.
Max von Förster (1845-1905) 3 műve, egybekötve: Comprimirte Schiesswolle für militärischen Gebrauch: unter besonderer Berücksichtigung der Schiesswollgranaten. Versuche, ausgeführt und beschrieben von - -. Eigenthum des Verfassers. Mit illustrationen. Berlin, 1886, Ernst Siegfried Mittler & Sohn, 1 t. +4+60 p.+1 (kihajtható tábla, szakadt) t.; Hozzákötve: Versuche mit comprimierter Schiessbaumwol...
Vanícek, Franz: Specialgeschichte der Militärgrenze.II.-III. Band. Wien, 1785. k.k. Hof- und Staatsdruckerei. 472 + 664 p. Kiadói papírborítóval egyik gerinc sérült. A katonai határőrvidék története. Ritka! /Publisher's paper cover, one spine damaged. The history of the military border guard region. Rare!
Dienst- Reglement für die kaiserlich-königliche Cavallerie- zweiter Teil, Dienst- Reglement für die kaiserlich-königliche Infanterie, zweyter Theil. Wien, 1808. Kaiserlich- königlichen Hof- und Staatsdruckerei. 147p. + 3 Formular + 16t. (kihajtható rézmetszetű tábla / 16 fold-out etchings). Későbbi papírkötésben, lapok jó állapotban / Later paper binding in good condititon.