8 000 HUF
38
Móricz Zsigmond: Erdély. A szerző, Móricz Zsigmond (1879-1942) író által Roóz Rezső (1879-1963) újságíró, szerkesztő részére DEDIKÁLT példány. "Roóz Rezsőnek szeretettel Móricz 1934. XII. 12." - - történelmi regénytrilógiája. Tündérkert. A nagy fejedelem. A nap árnyéka. Bp., 1935, Athenaeum, 904 p. A trilógia első teljes kiadása. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.