Egyetemes irodalomtörténet. Szerkeszti Heinrich Gusztáv. I-IV. kötet. [Teljes.] I. kötet: Ó-kori keleti népek és hellének. II. kötet: Rómaiak és románok. III. kötet: Kelták és germánok. IV. kötet: Ural-altajiak és szlávok. Budapest, 1903-1911. Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda. XX + 742 p. + 40 t. (6 színes, ebből 3 dupla oldalas; 6 dupla oldalas) + 1 hasonmás; XV + [1] + 915 +...
Pecz Vilmos: A görög tragoedia. I. köt.: A görög tragoedia története. Unicus! Több kötete nem jelent meg. Görög és római irodalomtörténeti munkák. Bp., 1889, MTA Classica-Philológiai Bizottsága, (Franklin-ny.), 383 p. Korabeli átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Lesznai Anna: Kezdetben volt a kert. I.-II. kötet. Bp., 1966, Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói kissé sérült és kissé foltos papír védőborítóval.
Lesznai Anna: Virágos szerelem. Magyar szerelmes versek gyüjteménye. Összeállította és színes rajzokkal ellátta: - -. Bp., 1932, Pantheon,(Hungária-ny.), 159+1 p. Kiadói félvászon-kötés, Kner Erzsébet-kötés, kopott, foltos borítóval, ajándékozásra vonatkozó bejegyzéssel és hozzá tartozó két beragasztott címkével. Megjelent 1200 példányban.
Comenius, Johannes Amos: A világ útvesztője. Ford.: Dobossy László. Komor Ilona tanulmányával és jegyzeteivel. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben. Számozott (76./550) példány.