Das erste internationale Schachmeisterturnier in Kecskemét 1927. Bearbeitet von Dr. A[lexander Alexandrovich] Aljechin Weltschachmeister, H[ans] Kmoch, G[éza] Maróczy und A[ron] Nimzowitsch. Kecskemét, 1927, Im Auftrage des Kecskemeter Schachvereines Herausgegeben von L Tóth, XVI p.+4 t.+157+1 p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötés, papír védőborítóban, kopott borítóval, intézményi bélyegzések...
Capablanca veszít. A volt sakkvilágbajnok vesztett játszmái. Összeáll.: Chalupetzky Ferenc és Tóth László. [Kecskemét, én.(194?)],Magyar Sakkvilág, 57+3 p. Kiadói papírkötés, foltos.
Tilli Endre - Rerrich Béla: A kardvívás. Bp., 1954, Sport. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Dicsőségtáblájával, benne országos bajnokokkal, valamint olimpiai és világbajnokokkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a gerincen kis szakadással. Megjelent 1100 példányban.
Bocsor István - Nagy Géza: A kötött négyes tarokk. Szabályok és gyakorlati útbaigazítások kezdő és haladó tarokkisták számára. Közreadják: -- nyárádi és majosházai közs. főjegyzők. Kunszentmiklós, 1933, Schwarz Lipót, 104 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón és a gerincen szakadással. Ritka!
Hosszú Katinka Szántó Dávid: A magyar Iron Lady. Bp., 2004. Toos Sports Agency. Kiadói kartonált papírkötésben, papír védőborítóval. Hossza Katinka és Shane Tusup által is DEDIKÁLT példány.
Bernard Pierre: A mountain called Nun Kun. DEDIKÁLT! Translated by Nea Morin and Janet Adam Smith. London,1955,Hodder and Stoughton. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Bernard Pierre (1920-1997) francia író, hegymászó, a Nun Kunt először megmászó expedíció tagja által DEDIKÁLT példány. Benne ugyanannak a személynek a ...