19005.
42. Closed major auction
Books: Travelling, Local History
15 000 HUF
11
Lóczi Lóczy Lajos (1849-1920): A khinai birodalom természeti viszonyainak és országainak leírása. Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utazása alatt (1877-1880) szerzett tapasztalatai alapján és a meglevő irodalom felhasználásával írta - -. Kétszáz rajzzal és egy térképmelléklettel. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat XXVI. Bp., 1886., Kir. M. Természettudományi Társulat, XIV+2+884 p.+ 1 (színes, kihajtható nagyméretű térkép, foxing foltos, a hátoldalán javított) t. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti fametszetű képanyaggal és egy nagyméretű térkép-melléklettel illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű, vaknyomásos díszítésű félbőr-kötés, kopott borítóval, névbejegyzéssel, az utolsó lap szélén apró szakadással, javított, foxing foltos térképpel.