Historical documents, manuscripts

Number of items: 63

1932 Németország államfő-választás (Reichspräsidentenwahl) első körének szavazólapja melyen Adolf Hitler alulmaradt Paul von Hindenburggal szemben. 10x14 cm /  1932 German presidential election (Reichspräsidentenwahl) ballot, on which Adolf Hitler lost to Paul von Hindenburg. 10x14 cm
11688.

10 000 HUF
25,91
28,57
1935 A németországi Erfurtban 1935.VIII.25-én játszott Németország-Románia (4:1) válogatott futballmeccs relikviái, össz. 8 db, közte Dobai (Dobay) István részére szóló meghívó a mérkőzés utáni díszvacsorára, menükártya, a meccsről készült német sajtófotó, könyvjelző, stb. Dobay István (1909-1994) román válogatott labdarúgó, csatár, későbbi edző hagyatékából. (A mérkőzésen a román csapatban pályára lépett). / 1935 Football relics from the Germany-Romania (4:1) match, played in Erfurt, Germany, 25.VIII.1935. 8 pcs in total. From the inheritence of Stefan (István) Dobay Romanian football player (who played on the Romanian team in this match).
11689.

100 000 HUF
259,07
285,71
1937 ifj. Bókai Bókay János (1858-1937) gyermekgyógyász, egyetemi tanár temetésére küldött virágszámla, az "Egyetemi Gyermekklinika Igazgatóságának". Hartai Virágszalon, Hartai Erzsébet aláírásával, 2f okmánybélyeggel, 1937 VII. 10.
11690.

8 000 HUF
20,73
22,86
cca 1938 Hímzett magyar címer. Későbbi üvegezett keretben. 40x35 cm
11691.

30 000 HUF
77,72
85,71
1939 Gáll Ferenc (François Gall) (1912-1987) festőművész saját kézzel írt levelezőlapja Párizsból Szolnay Sándor (1893-1950) festőművésznek küldve, amelyben beszámol Szervátiusz Jenő (1903-1984) szobrászművész érkezését Párizsba, egy kiállítást, valamint említi Zsögödi Nagy Imre és Kéki Béla (1907-1993) könyvtáros, bibliográfus nevét. Más egyéb érdekes részlettel, Gáll Ferenc autográf aláírásával, hajtásnyommal
11692.

6 000 HUF
15,54
17,14
11693.

90 000 HUF
233,16
257,14
Erdélyi József (1896-1978) Baumgarten-díjas költő, ,,a 20. századi magyar költészet egyik legjelentősebb képviselője" , Zrinyi halála című, 52 soros versének, ceruzával írt, autográf kézirata. Első közlése az Est 1923. október 2.-i számában jelent meg. Két A/4-es levél, egy oldalán írva.
11694.

20 000 HUF
51,81
57,14
1939.XI.27. Kolozsvár, Restaurantul Bufnita (Bagoly étterem) étlap / menü, hátoldalán kézzel írt feljegyzésekkel és aláírásokkal (számos neves személytől), Bókay János (1892-1961) Feleség c. színdarabjának bemutatója alkalmából. Tamási Áron (1897-1966) erdélyi magyar író; Fényes Alice (Alíz) (1918-2007) színésznő; Nyirő József (1889-1953) erdélyi magyar író, újságíró, országgyűlési képviselő; Wass Albertné báró Siemers Éva (1914-1991), Wass Albert író, költő felesége; Járosi Andor (1897-1944) evangélikus lelkész, teológus, író; Kádár Imre (1894-1972) költő, író, műfordító, rendező, színigazgató, az Erdélyi Szépmíves Céh egyik alapítója; Karácsony Benő (1888 - Auschwitz, 1944) író és felesége; illetve mások autográf aláírásával és soraival. Hajtva, apró lapszéli szakadásokkal, 33x23,5 cm
11695.

40 000 HUF
103,63
114,29
1940 Zsögödi Nagy Imre (1893-1976) erdélyi magyar festőművész autográf levelezőlapja Szolnay Sándor (1893-1950) festőművésznek Székelykeresztúrra küldve. Zsögödi Nagy Imre autográf aláírásával.
11696.

6 000 HUF
15,54
17,14
1941 Szervátiusz Jenő (1903-1984) erdélyi magyar szobrászművész autográf levelezőlapja Kolozsvárból Szolnay Sándor (1893-1950) festőművésznek Székelykeresztúrra küldve, amelyben Szolnay egy képéről ír és említi Szopos (Sándor) és Emil (Vásárhelyi Z. Emil?) nevét is. Más egyéb érdekes részlettel a kolozsvári életéről, Szervátiusz Jenő autográf aláírásával.
11697.

8 000 HUF
20,73
22,86
1940 Kolozsvári Emlékalbum, 10 db képet tartalmazó leporelló, borítón kis sérüléssel
11698.

22 000 HUF
56,99
62,86
1941 Zilahy Lajos (1891-1974) író, a Híd irodalmi folyóirat szerkesztőjének gépelt sorai ifj. Bókay János (1892-1961) író, műfordító részére, autográf aláírásával, fejléces papíron. Hajtásnyommal, a szélén két lyukkal, gyűrődésnyomokkal.
11699.

4 000 HUF
10,36
11,43

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF