Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 79

30283.

24 000 HUF
62,18
68,57

Carl Radnitzky (1818-1901) 1883. "Ormós Zsigmond főispán / 1883. február 20. - 70. születés-napján barátai és tisztelői Temesvárott" kétoldalas bronz emlékérem (40mm) T:AU,XF kis ph. / Austro-Hungarian Monarchy 1883. "Ormós Zsigmond főispán / 1883. február 20. - 70. születés-napján barátai és tisztelői Temesvárott" double-sided bronze commemorative medallion. Sign.: Carl Radnitzky (40mm) C:AU,XF small edge error
30284.

Carl Radnitzky (1818-1901) 1883. "Ormós Zsigmond főispán / 1883. február 20. - 70. születés-napján barátai és tisztelői Temesvárott" kétoldalas bronz emlékérem (40mm) T:AU,XF kis ph. / Austro-Hungarian Monarchy 1883. "Ormós Zsigmond főispán / 1883. február 20. - 70. születés-napján barátai és tisztelői Temesvárott" double-sided bronze commemorative medallion. Sign.: Carl Radnitzky (40mm) C:AU,XF s...

30 000 HUF
77,72
85,71

Reményi József (1887-1977) 1918. "Semmelweis Ignácz Fülöp 1818-1865 / FELIX QUI POTUIT RERUM COGNOSCERE FELIX QUI QOUD AMAT DEFENDERE - CAUSAS - FORTITER AUDET" kétoldalas bronz emlékérem dísztokban (70,5mm) T:AU,XF Hungary 1918. Commemorative medallion for Ignác Semmelweis MD, double-sided cast bronze in display case. Sign.: József Reményi (70,5mm) C:AU,XF
30285.

24 000 HUF
62,18
68,57

Renner Kálmán (1927-1994) 1966. Szigeti István, numizmatikus 60. születésnapjára készült emlékplakett gipsz mintája. Párban, elő- és hátlap külön: "STEPHANUS SZIGETI NUMISMATICUS" (93mm) és "AETATIS SUAE LX ANNO DOMINI MCMLXVI" (93mm) T:AU,XF / Hungary 1966. Commemorative plaque for István Szigeti numismatist's 60th birthday, sample pieces in gypsum pair. Obverse and reverse separately: "STEPHANUS SZIGETI NUMISMATICUS" (93mm) and "AETATIS SUAE LX ANNO DOMINI MCMLXVI" (93mm) C:AU,XF
30286.

Renner Kálmán (1927-1994) 1966. Szigeti István, numizmatikus 60. születésnapjára készült emlékplakett gipsz mintája. Párban, elő- és hátlap külön: "STEPHANUS SZIGETI NUMISMATICUS" (93mm) és "AETATIS SUAE LX ANNO DOMINI MCMLXVI" (93mm) T:AU,XF / Hungary 1966. Commemorative plaque for István Szigeti numismatist's 60th birthday, sample pieces in gypsum pair. Obverse and reverse separately: "STEPHANUS...

20 000 HUF
51,81
57,14

30287.

24 000 HUF
62,18
68,57

Anton Scharff (1845-1930) 1900. "Az Országos Iparegyesülettől" jelzetlen Ag emlékérem "Hein Antalnak 1900" gravírozással, "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel (46,71g/54mm) T:AU ph, patina  Hungary 1900. "Az Országos Iparegyesülettől" unmarked Ag commemorative medallion with "Hein Antalnak 1900" engraving, with "Knopp és Steiner Budapesten" maker's mark. Sign.: Anton Scharff (46,71g/54mm) C:AU edge error, patina
30288.

Anton Scharff (1845-1930) 1900. "Az Országos Iparegyesülettől" jelzetlen Ag emlékérem "Hein Antalnak 1900" gravírozással, "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel (46,71g/54mm) T:AU ph, patina Hungary 1900. "Az Országos Iparegyesülettől" unmarked Ag commemorative medallion with "Hein Antalnak 1900" engraving, with "Knopp és Steiner Budapesten" maker's mark. Sign.: Anton Scharff (46,71g/54m...

40 000 HUF
103,63
114,29

Wenzel Seidan (1817-1870) 1866. "Rimaszombat a Magyar Orvosok és Természetvizsgálóknak" kétoldalas Br emlékérem (50,16g/44mm) T:VF ü., ph. / Hungary 1866. "Rimaszombat Hungarian Physicians and Naturalists" two-sided Br commemorative medallion. Sign.: Wenzel Seidan (50,16g/44mm) C:VF ding, edge error HV 1460.
30289.

16 000 HUF
41,45
45,71

30290.

24 000 HUF
62,18
68,57

Wenzel Seidan (1817-1870) 1870. "A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók - Aradon 1870 / A természet a művészetnek mestere" kétoldalas bronz emlékérem (45mm) T:XF,VF ph. / Hungary 1865. "Hungarian Physicians and Naturalists on Arad 1870 / A természet a művészetnek mestere" double-sided bronze commemorative medallion. Sign.: Wenzel Seidan (45mm) C:XF,VF edge error  HV 1464.
30291.

16 000 HUF
41,45
45,71

Wenzel Seidan (1817-1870) 1872. "Mehadia / A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók XVI-ik Nagygyűlése emlékéül" bronz emlékérem (44mm) T:AU ph. / Hungary 1872. "Mehadia / A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók XVI-ik Nagygyűlése emlékéül" Br commemorative coin. Sign.: Wenzel Seidan (44mm) C:AU edge error HV 1465.
30292.

24 000 HUF
62,18
68,57

Wenzel Seidan (1817-1870) 1876. "Máramaros Megye és Sziget Kor. Városa - Magyar Orvosok és Természetvizsgálók XIX. Gyűlésének" bronz emlékérem (45mm) T:AU,XF kis patina / Hungary 1876. "Maramure? County and Sighetu Marmatei / VIIIth General Assembly of the Hungarian Doctors and Naturalists" bronze commemorative medallion (45mm) C:AU,XF small patina
30293.

24 000 HUF
62,18
68,57

Seregély Dezső (1867-1948) ~1920. egyoldalas bronz sakk emlékérem nagymintája negatív éremképpel (196mm) T:AU / Hungary ~1920. one-sided bronze chess model's negative impression. Sign: Dezső Seregély (196mm) C:AU
30294.

10 000 HUF
25,91
28,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF