Reményi József (1887-1977) 1918. "Semmelweis Ignácz Fülöp 1818-1865 / FELIX QUI POTUIT RERUM COGNOSCERE FELIX QUI QOUD AMAT DEFENDERE - CAUSAS - FORTITER AUDET" kétoldalas bronz emlékérem dísztokban (70,5mm) T:AU,XF Hungary 1918. Commemorative medallion for Ignác Semmelweis MD, double-sided cast bronze in display case. Sign.: József Reményi (70,5mm) C:AU,XF
Renner Kálmán (1927-1994) 1966. Szigeti István, numizmatikus 60. születésnapjára készült emlékplakett gipsz mintája. Párban, elő- és hátlap külön: "STEPHANUS SZIGETI NUMISMATICUS" (93mm) és "AETATIS SUAE LX ANNO DOMINI MCMLXVI" (93mm) T:AU,XF / Hungary 1966. Commemorative plaque for István Szigeti numismatist's 60th birthday, sample pieces in gypsum pair. Obverse and reverse separately: "STEPHANUS...
Anton Scharff (1845-1930) 1884. "Pulszky Ferenc LXX éves korában / Ötvenéves írói működése ünnepélyére az Orsz. Régészeti Társulat 1834-1884" kétoldalas bronz emlékérem (47mm) T:AU,XF kis patina
Anton Scharff (1845-1930) 1900. "Az Országos Iparegyesülettől" jelzetlen Ag emlékérem "Hein Antalnak 1900" gravírozással, "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel (46,71g/54mm) T:AU ph, patina Hungary 1900. "Az Országos Iparegyesülettől" unmarked Ag commemorative medallion with "Hein Antalnak 1900" engraving, with "Knopp és Steiner Budapesten" maker's mark. Sign.: Anton Scharff (46,71g/54m...
Wenzel Seidan (1817-1870) 1868. "Eger a Magyar Orvosoknak és Természetvizsgálóknak 1868 - Egri Érseki Lyceum" kétoldalas bronz emlékérem (45mm) T:AU,XF kis ph. / Hungary 1868. "Eger a Magyar Orvosoknak és Természetvizsgálóknak 1868 - Egri Érseki Lyceum" double-sided bronze commemorative medallion. Sign.: Wenzel Seidan (45mm) C:AU,XF small edge error
Wenzel Seidan (1817-1870) 1870. "A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók - Aradon 1870 / A természet a művészetnek mestere" kétoldalas bronz emlékérem (45mm) T:XF,VF ph. / Hungary 1865. "Hungarian Physicians and Naturalists on Arad 1870 / A természet a művészetnek mestere" double-sided bronze commemorative medallion. Sign.: Wenzel Seidan (45mm) C:XF,VF edge error HV 1464.
Wenzel Seidan (1817-1870) 1876. "Máramaros Megye és Sziget Kor. Városa - Magyar Orvosok és Természetvizsgálók XIX. Gyűlésének" bronz emlékérem (45mm) T:AU,XF kis patina / Hungary 1876. "Maramure? County and Sighetu Marmatei / VIIIth General Assembly of the Hungarian Doctors and Naturalists" bronze commemorative medallion (45mm) C:AU,XF small patina