Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 79

Habsburg Birodalom 1772. "Migazzi Kristóf Antal / A Váci Székesegyház felszentelése" bronz emlékérem. "CHRISTOPH. CARD. A MIGAZZI ARCHIEP. VIEN. S. R. I. PR. EPISC. VACIEN. ADMIN. / ELEGI LOCVM ISTVM MIHI, IN DOMVM SACRIFICII 2. PARAL. 7. 12. - TEMPLVM PRINCEPS/ VACIAE MDCCLXXII." Szign.: Johann Martin Krafft (41,18g/50mm) T:VF ph. / Habsburg Monarchy 1772. "Consecration of the Cathedral in Vác" bronze commemorative medallion. Sign.: Johann Martin Krafft (41,18g/50mm) C:VF edge error
30307.

Habsburg Birodalom 1772. "Migazzi Kristóf Antal / A Váci Székesegyház felszentelése" bronz emlékérem. "CHRISTOPH. CARD. A MIGAZZI ARCHIEP. VIEN. S. R. I. PR. EPISC. VACIEN. ADMIN. / ELEGI LOCVM ISTVM MIHI, IN DOMVM SACRIFICII 2. PARAL. 7. 12. - TEMPLVM PRINCEPS/ VACIAE MDCCLXXII." Szign.: Johann Martin Krafft (41,18g/50mm) T:VF ph. / Habsburg Monarchy 1772. "Consecration of the Cathedral in Vác" b...

20 000 HUF
51,81
57,14
9

1817. "Az erdélyi evangélikusok a reformáció 300. évfordulójára" jelzetlen Ag emlékérem. "DITSŐSÉG ISTENNEK BÉKESSÉG E FÖLDÖN AZ EMBEREKEHEZ IÓAKARAT / REFORMATIO - IIIik - SZÁZADI INNEPÉNEK - EMLÉKEZETÉRE - AZ ERDÉLYI EVANGE - LICO REFORMA - TUSOK - MDCCCXVII" (15,80g/41mm) T:VF ph. / Hungary 1817. "The Transylvanian Evangelist to the 300th Anniversary of the Reformation" Ag commemorative medallion without hallmark (15,80g/41mm) T:VF edge error
30308.

1817. "Az erdélyi evangélikusok a reformáció 300. évfordulójára" jelzetlen Ag emlékérem. "DITSŐSÉG ISTENNEK BÉKESSÉG E FÖLDÖN AZ EMBEREKEHEZ IÓAKARAT / REFORMATIO - IIIik - SZÁZADI INNEPÉNEK - EMLÉKEZETÉRE - AZ ERDÉLYI EVANGE - LICO REFORMA - TUSOK - MDCCCXVII" (15,80g/41mm) T:VF ph. / Hungary 1817. "The Transylvanian Evangelist to the 300th Anniversary of the Reformation" Ag commemorative medalli...

30 000 HUF
77,72
85,71

1840. "Pesti Gyep" bronz emlékérem füllel (44mm) T:AU,XF ph. / Hungary 1840. "Turf of Pest" bronze medallion with ear (44mm) C:AU,XF edge error
30309.

30 000 HUF
77,72
85,71

1865. "Kis-Apponyi Bartakovics Adalbert egri érsek papságának 50. évfordulója" bronz emlékérem. "ADALBERT BARTAKOVICS DE KISAPPONY AEPPVS AGRIENSIS / POST X LVSTRA A PRIMITIIS MDCCCLXV - DE ECCLESIA PATRIA LITERIS ZELO AMORE LIBERALITATE OPTIME MERENTI METROPOLIT CAPITVLVM AGRIENSE" (46,21g/44mm) T:VF patina, ragasztónyom, ütésnyom / Hungary 1865. "50th Anniversary of Entering the Priesthood of Archbishop Adalbert Bartakovics" commemorative bronze medallion (46,21g/44mm) C:XF patina, tape mark, ding
30310.

1865. "Kis-Apponyi Bartakovics Adalbert egri érsek papságának 50. évfordulója" bronz emlékérem. "ADALBERT BARTAKOVICS DE KISAPPONY AEPPVS AGRIENSIS / POST X LVSTRA A PRIMITIIS MDCCCLXV - DE ECCLESIA PATRIA LITERIS ZELO AMORE LIBERALITATE OPTIME MERENTI METROPOLIT CAPITVLVM AGRIENSE" (46,21g/44mm) T:VF patina, ragasztónyom, ütésnyom / Hungary 1865. "50th Anniversary of Entering the Priesthood of Ar...

5 000 HUF
12,95
14,29

1865. "Országgyűlési Emlék" Sn emlékérem, peremen "E:M" gyártói jelzéssel. "1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / MIDŐN SÖTÉT LESZ A VILÁG - ÉS MINDEN TŰZ KIÉG - A HONFISZÍVBEN FENMARAD EGY ÉLŐ SZIKRA MÉG. - E SZIKRA FÉNYT AD ÉS HEVET - S ÉG OLTHATATLANUL - OH HONFI, ŐRIZD E TÜZET - S NE FÉLJ, HA VÉSZ BORUL." (50mm) + két részből álló Br lemezérem tok. "1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK - HON SZERETET 'S EGYETÉRTÉSbe VAN ERŐ 'S ISTENI ÁLDÁS" (51mm) T:UNC (emlékérem),XF (tok) / Hungary 1865. "National Assembly of Hungary" Sn commemorative medallion (50mm) + in bronze two-piece case (51mm) C:UNC (medallion), XF (case)
30311.

1865. "Országgyűlési Emlék" Sn emlékérem, peremen "E:M" gyártói jelzéssel. "1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK / MIDŐN SÖTÉT LESZ A VILÁG - ÉS MINDEN TŰZ KIÉG - A HONFISZÍVBEN FENMARAD EGY ÉLŐ SZIKRA MÉG. - E SZIKRA FÉNYT AD ÉS HEVET - S ÉG OLTHATATLANUL - OH HONFI, ŐRIZD E TÜZET - S NE FÉLJ, HA VÉSZ BORUL." (50mm) + két részből álló Br lemezérem tok. "1865 ORSZÁG GYŰLÉSI EMLÉK - HON SZERETET 'S EGYETÉRTÉS...

40 000 HUF
103,63
114,29
10

1865. "Emlékül az 1865. évi Országgyűlés megnyitására Pesten / Éljen a Haza" Sn emlékérem (41mm) T:AU ph. / Hungary 1865. "In memoriam for the opening of the Parliament in Pest / Long live the Country" Sn commemorative medallion (41mm) C:AU edge error
30312.

22 000 HUF
56,99
62,86

1865. "1ső Ferenc Jósef Auszt. Csász. Magyara Orsz. Királya - Emlék 1865 június 6ára / Király és Nemzet szeretetében törvény és igazság tiszteletében van országok ereje. Erősödj Hazám! Ne gyűlöld ki szeret légy igazságos." kétoldalas Sn emlékérem (44mm) T:XF oxidáció, ph.
30313.

20 000 HUF
51,81
57,14

1867. "AMOR UNIT VIRES MDCCCLXVII / Isten segíts királyok istene. Emeld fel hozzád a király szívét. Értelme légyen, mint napod szeme. Hogy végig lássa roppant helyzetét. Hogy a ki fényben milliók fölött van. Legyen dicsőbb erényben hatalomban" Sn koronázási emlékérem (47,5mm) T:XF korrózió, kis ph. / Hungary 1867. "AMOR UNIT VIRES MDCCCLXVII / Isten segíts [...]" double-sided Sn coronation commemorative medallion (47,5mm) C:XF corrosion, small edge error
30314.

1867. "AMOR UNIT VIRES MDCCCLXVII / Isten segíts királyok istene. Emeld fel hozzád a király szívét. Értelme légyen, mint napod szeme. Hogy végig lássa roppant helyzetét. Hogy a ki fényben milliók fölött van. Legyen dicsőbb erényben hatalomban" Sn koronázási emlékérem (47,5mm) T:XF korrózió, kis ph. / Hungary 1867. "AMOR UNIT VIRES MDCCCLXVII / Isten segíts [...]" double-sided Sn coronation commemo...

20 000 HUF
51,81
57,14

Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "I. Ferenc József és Erzsébet királyné budai koronázására" Ag és bronz koronázási emlékérem pár egyedi, névre szóló, kopottas bőrtokban! (Lori von Staffengerger számára). "I FERENCZ IÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN - MAGYAR KIRÁLYÁ - KORONÁZTATOTT -BVDÁN - MDCCCLXVII", "ERZSÉBET AVSZTRIAI CSÁSZÁRNÉ / BOLDOGÍTÓ CSILLAGZAT ÖRÖMÁRJAI KÖZT - MAGYAR KIRÁLYNÉVÁ - KORONÁZTATOTT - BVDÁN - MDCCCLXVII" (Ag: 43,46g/48,5mm, bronz: 41,37g/49mm) T:XF kis patina, felületi karcok, peremhibák R! / Austro-Hungarian Monarchy / Vienna 1867A "Emperor Franz Joseph I and Empress Elizabeth Crowned as Hungarian King and Queen in Buda" Ag and bronze coronation commemorative medallion pair in unique, named, worn leather case (for Lori von Staffenberger) (Ag: 43,46g/48,5mm, bronze: 41,37g/49mm) C:XF small patina, surface scratches, edge errors R!
30315.

Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs 1867A "I. Ferenc József és Erzsébet királyné budai koronázására" Ag és bronz koronázási emlékérem pár egyedi, névre szóló, kopottas bőrtokban! (Lori von Staffengerger számára). "I FERENCZ IÓSEF I K AVSZTRIAI CSÁSZÁR / BIZALMAM AZ ŐSI ERÉNYBEN - MAGYAR KIRÁLYÁ - KORONÁZTATOTT -BVDÁN - MDCCCLXVII", "ERZSÉBET AVSZTRIAI CSÁSZÁRNÉ / BOLDOGÍTÓ CSILLAGZAT ÖRÖMÁRJAI KÖZT - ...

1 200 000 HUF
3 108,81
3 428,57

1867. "A Buda-Pesti Koronázás Emlékeül 1867" Sn koronázási emlékérem. Szign.: W.S. (37,5mm) T:VF oxidáció, ph. / Hungary 1867. "Commemorating the Coronation in Buda-Pest" Sn commemorative medallion. Sign.: W.S. (37,5mm) C:VF corrosion, edge error
30316.

12 000 HUF
31,09
34,29

1869. "Corvin Mátyás Páholy Pest Kel. / Megnyittatott 000869iki Nyolcadik Hó 21én" Br szabadkőműves emlékmedál füllel. Szign.: SEIDAN (45mm) T:AU kis ph. / Hungary 1869. Commemorative freemason Br medal of the fundation of the Matthias Corvinus (Corvin Mátyás) Lodge. Sign: SEIDAN (45mm) C:AU small edge errors
30317.

32 000 HUF
82,90
91,43

Arad 1874. "Az aradi vértanúk kivégzésének 25. évfordulójára" bronz emlékérem. "SZABADSÁG, EGYENLŐSÉG, TESTVÉRISÉG - 1848 Mart. 15. / A NEMZET 13 VÉRTANÚJA 25. ÉVI GYÁSZEMLÉKÉRE - ARAD 1874 Octob. 6." (35mm) T:AU / Hungary / Arad 1874. "25th Anniversary of the Execution of the Martyrs of Arad" bronze commemorative medallion (35mm) C:AU
30318.

26 000 HUF
67,36
74,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF