Tétel

40 000 HUF

Description:

[Julia Pardoe (1806-1862)] Miss Pardoe: The city of the Magyar, or Hungary and her institutions in 1839-40. [A magyarok városa avagy Magyarország és intézményei 1839-1840-ben.] By - -. Vol. I-III. London, 1840, George Virtue, 1 (címkép, Miss Pardoe acélmetszetű portréja, kijár) t. + XI+1+322 p.+ 2 (acélmetszetek, Ruins of Theben: Dévény romjai, Castle of Betzko: Beckó vára.) t.; 1 (címkép, acélmetszet,Lower table of the Hungarian Diet) t. + VIII+328 p.+ 1 (Pressburg: a pozsonyi vár acélmetszetű látképe.) t.; 1 (címkép, acélmetszet, Fortress of Buda: a Budai Vár acélmetszetű látképe a pesti oldalról nézve) t.+ X+431+8 p.+1 (acélmetszet: Suspension Bridge over the Danube: a Lánchíd acélmetszetű képe, háttérben a Budai Várral) t. + 1 (Ómagyar-Mária siralom kihajtható hasonmása) t. Angol nyelven. Első kiadás! Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, az I. kötetben a címkép kijár, a 98. és 119. oldalak között laza, részben kijáró lapokkal, a II. kötetben kissé laza fűzéssel, a III. kötetben laza fűzéssel, az utolsó tábla kijár, a II. és III. kötetben foltos lapokkal, a III. kötet gerincének alsó részén javítással. Julia Pardoe (1806-162) angol írónő, több érdekes úti beszámolót írt Portugáliáról, Törökországról. 1839-ben Bécset és Magyarországot látogatta meg, ahol, mint már neves írót mind az udvarnál, mind a politika és az irodalom előkelő férfiai (Eötvös, Deák), kitüntető szívességgel fogadták. Magyarországi utazásainak eredménye lett a ,,The city of the Magyar or Hungary and its Institutions in 1839 and 1840" című meglehetős tájékozottsággal, és nemzetünk iránt nagy rokonszenvvel írt munkája.

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras