10149.
42. Closed major auction
Art, collectibles floor auction items
40 000 HUF
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. Bp., 1893., Athenaeum, 6+231 p. + 20 t. (hártyapapÃrral védett heliogravűrök.) Harmadik dÃszkiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon dÃszkötésben, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, az elülsÅ‘ kötéstáblán selyemplakettre festett cÃmképpel, dúsan aranyozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borÃtóval, az elülsÅ‘ tábla alsó sarkán kopásnyommal, a gerinc alsó részén kis sérüléssel, néhány lapon egészen kis foxing folttal, két hiányzó hártyapapÃrral.