Tétel

650 000 HUF
1 683,94 EUR, 1 857,14 USD

Description:

Tokaj-hegyaljai album. Kiadja a Tokaj-hegyaljai Bormívelő Egyesület és elnöke báró Vay Miklós. Szerk.: Dr. Szabó József - Török István. Pest, 1867. Emich. 1t. (kőnyomatú díszcímlap)+(6)+185+(2)p.+21t. (hártyapapírral védett kőnyomatok)+1 kihajt. térkép Négynyelvű címlappal és szöveggel. A kiadó Bormívelő Egyesület célja a borvidék megismertetése volt itthon és külföldön is, ezért négynyelvű (magyar-német-francia-angol) szöveggel adták ki az albumot. A kötet szerkesztői Szabó József egyetemi tanár és Török István helyi földbirtokos. A könyv tíz fejezetből áll, köztük földrajzi, földtani és a lakosságról szóló is olvasható benne. Emellett a jövőbeni vásárlókat meg kívánja ismertetni a terület bortermő képességével, minőségével, a tárolási és szállítási lehetőségekkel is. A vidék földtani és szőlőművelési térképét Szabó József készítette. A kötet a borvidék legrészletesebb tudományos igényű leírását adja. Keleti Gusztáv gyönyörű kőnyomatai pedig az egyik legszebb magyar díszalbummá emelik. Korabeli vászonkötésben. Foltos, gerincen kis sérülés, foltos metszetlapokkal.

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras