Art, collectibles floor auction items

Number of items: 232

A visszacsatolt Felvidék és Ruténföld címtára. A visszacsatolt területek közigazgatási térképével. Szerk.: A M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1939., Stud/Statisztikai Tudósító, (Pesti Lloyd-ny.) 549+3 p.+1(a kötet végén, 8 térképből álló térkép-melléklet) t. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított, sérült gerinccel, és javított kötéssel. Térképekkel együtt rendkívül ritka!
10098.

A visszacsatolt Felvidék és Ruténföld címtára. A visszacsatolt területek közigazgatási térképével. Szerk.: A M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1939., Stud/Statisztikai Tudósító, (Pesti Lloyd-ny.) 549+3 p.+1(a kötet végén, 8 térképből álló térkép-melléklet) t. Korabeli reklámokkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított, sérült gerinccel, és javított kötéssel. Tér...

20 000 HUF
51,81
57,14

Bontz József: Keszthely város monográfiája. (Balaton) (Megjelent Magyarország ezredéves fennállásának emlékére.)  Keszthely, 1896, Farkas János ny. 490,[4]p., 4t. (1 kihajtható: a Festetics család leszármazási táblázata). Szövegközti fényképekkel gazdagon illusztrált. Bontz József (1860-1934), kanonok, pápai kamarás. 1889-től Keszthelyen káplán, majd 1925 után veszprémi kanonok. Cikkei a Balatonvidék és a Magyarország c. lapokban jelentek meg. Tételünk, a szerző főműve. Kiadói, dúsan aranyozott vászonkötésben, a kötéstáblán Keszthely festett látképével, festett lapszélekkel. 23,3 cm
10099.

Bontz József: Keszthely város monográfiája. (Balaton) (Megjelent Magyarország ezredéves fennállásának emlékére.) Keszthely, 1896, Farkas János ny. 490,[4]p., 4t. (1 kihajtható: a Festetics család leszármazási táblázata). Szövegközti fényképekkel gazdagon illusztrált. Bontz József (1860-1934), kanonok, pápai kamarás. 1889-től Keszthelyen káplán, majd 1925 után veszprémi kanonok. Cikkei a Balatonvi...

40 000 HUF
103,63
114,29

10100.

[Kelemen Imre (1745-1819)] Emericus Kelemen: Institutiones juris privati Hungarici, quas nobilis juventutis Hungariae usibus conscripsit Emericus Kelemen. [Magyar hazai polgári magános törvényről írt tanítások.] Liber I-III. Liber I.: De Personis. Liber II. Volumen I-II.: De Rebus. Liber III.: De Actionibus. Pestini, 1814, Typis Joannis Thom. Trattner, 1 (szerző portréja, rézmetszetű címkép) t. + ...

80 000 HUF
207,25
228,57

Erdély országának Három Könyvekre osztatott törvényes könyve. Melly approbata, compilata constitutiokbol és novellaris articulusokbol áll. Mostan újabban, minden haza-fiaknak hasznokra ki-botsáttatott.   Első könyv. Approbata constitutiok. Approbatae constitutiones regni Transylvaniae & Patrium Hungaruae eidem annexarum. Claudiopoli, 1815. Typ. Lycei Regii.;   Második könyv. Compilata Constitutiok. Compilatae Constitutiones Regni Transilvaniae & Partium Hungariae eidem annexarum. Claudiopoli, 1815. Typ. Lycei Regii.  Approbata, Compilata Constitutióknak mutató táblája melyet a nemes hazának használására készített és ajánlott étfalvi Halmágyi István, az Erdélyi Nagy Fejedelemség ... titoknokja Kolosvárt 1815   4+3 sztl.+280+2 p.;3 sztl. lev.+118 p.;1 sztl. lev.+90 p.. Magyar és latin nyelven.   Korabeli félbőr-kötésben, kopott gerinccel
10101.

Erdély országának Három Könyvekre osztatott törvényes könyve. Melly approbata, compilata constitutiokbol és novellaris articulusokbol áll. Mostan újabban, minden haza-fiaknak hasznokra ki-botsáttatott. Első könyv. Approbata constitutiok. Approbatae constitutiones regni Transylvaniae & Patrium Hungaruae eidem annexarum. Claudiopoli, 1815. Typ. Lycei Regii.; Második könyv. Compilata Constitutiok...

80 000 HUF
207,25
228,57

Horner, Susan: Hungary and Its Revolutions from the Earliest Period to the Nineteenth Century. With a Memoir of Louis Kossuth. By E. O. S. London, 1854. Henry G. Bohn. 1t. (Kossuth acélmetszetű mellképe)+XX+556p. Díszesen aranyozott, bőrkötésben. Sérült gerinccel. Márványozott lapszélekkel. Hozzá: Kossuth Lajos autográf ALÁÍRÁSA kivágáson!
10102.

80 000 HUF
207,25
228,57

10103.

50 000 HUF
129,53
142,86

Vargyas Endre: Magyar szabadságharcz története 1848-49-ben. Első kiadás! Pesten, 1869. Heckenest Gusztáv. 1 t. (Kossuth fametszetes portréja), metszett díszcímlap, 467 l. Szövegközti és egészoldalas kihajtható fametszetű képekkel gazdagon illusztrálva. Korabeli aranyozott félvászon-kötésben.
10104.

30 000 HUF
77,72
85,71

1895 1848-49 Történelmi Lapok. IV. évf. Szerk.: Kuszkó István. Kolozsvár, 1895,"Közművelődés",VIII+ 205+1 p. Teljes évfolyam. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány kijáró lappal, néhány lapszélen szakadással, egy lap szélén hiánnyal. Ritka!
10105.

18 000 HUF
46,63
51,43

10106.

Király Pál: Dacia provincia Augusti I-II. köt. Történeti Nép- és Földrajzi Könyvtár XLVII-XLVIII. köt. Nagybecskerek, 1893-1894, Pleitz Fer. Pál, X+436 p.+ 3 (képtáblák) t.+3 (térképek, közte 1 színes kihajtható) t. ; VI+624 p.+ 5 (közte 3 színessel) t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Előszóval, függelékkel, néhány magyar, latin, német, görög nyelvű lábjegyzettel és rész...

60 000 HUF
155,44
171,43

Szilágyi Sándor: Erdélyország története tekintettel mivelődésére. I-II. köt. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv kiadása és nyomása, 1 (díszcímlap, Báthori István kőnyomatú portréja) t.+XV+462+2 p.; 1 (díszcímlap, Bethlen Gábor kőnyomatú portréja) t.+VIII+511 p. Első kiadás. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, mintás lapélekkel, foxing foltos lapokkal, jó állapotban.
10107.

40 000 HUF
103,63
114,29

Székely Sándor: Világtörténetek tanulók és olvasók számára útmutatóul. I-II. kötet. I. kötet: Világtörténetek Krisztus előtt. II. kötet: Világtörténetek Krisztus után. Dittmár szerint írta ar[anyos]rákosi - -. Kolozsvártt, 1844, Nyomtatott az Ev. Ref. Főiskola betűivel Ifj. Tilsch János által, 4+151+1 p.+1 (a II. kötet elülső borítója) sztl.lev. + 4+146+1 p. Korabeli félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, a táblák belsején a papírok és a szennylapok pótoltak, az I. kötet címlapja foltos, kissé foltos lapokkal, néhány lapszéli bejegyzéssel, az I. kötet címlapjának belsején névbejegyzéssel. Rendkívül ritka! Aukción nem szerepelt és az Országos Széchenyi Könyvtár katalógusában se szerepel.   Aranyosrákosi Székely Sándor (1797-1852) író, unitárius lelkész, erdélyi magyar unitárius püspök 1845-től haláláig.
10108.

Székely Sándor: Világtörténetek tanulók és olvasók számára útmutatóul. I-II. kötet. I. kötet: Világtörténetek Krisztus előtt. II. kötet: Világtörténetek Krisztus után. Dittmár szerint írta ar[anyos]rákosi - -. Kolozsvártt, 1844, Nyomtatott az Ev. Ref. Főiskola betűivel Ifj. Tilsch János által, 4+151+1 p.+1 (a II. kötet elülső borítója) sztl.lev. + 4+146+1 p. Korabeli félbőr-kötésben, kissé kopott ...

80 000 HUF
207,25
228,57

Somogyi Zsigmond, medgyesi: Magyarország főispánjainak története. 1000-1903. Szerkeszté: ~. Bp., 1902. Ifj. Kellner Ernő ny. (8)+256p.+53t. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, kissé laza fűzés, gerincen kis sérüléssel, néhány lapon folttal. dr Prém József (1850-1910). Az író részére DEDIKÁLT példány.  A kötet az akkori 63 vármegye főispánjait ismerteti az intézmény kezdetétől, illetve az adott vármegye keletkezésétől, az éppen hivatalban lévő főispán fényképével illusztrálva. Nagyon ritka!
10109.

Somogyi Zsigmond, medgyesi: Magyarország főispánjainak története. 1000-1903. Szerkeszté: ~. Bp., 1902. Ifj. Kellner Ernő ny. (8)+256p.+53t. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, kissé laza fűzés, gerincen kis sérüléssel, néhány lapon folttal. dr Prém József (1850-1910). Az író részére DEDIKÁLT példány. A kötet az akkori 63 vármegye főispánjait ismerteti az intézmény kezdetétől, illetve az adott...

50 000 HUF
129,53
142,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF