Art, collectibles floor auction items

Number of items: 232

Erdélyi János: Nemzeti iparunk. Irta Erdélyi János. Bővitve 's jegyzetekkel kisérve kiadta Fényes Elek. Második kiadás. Pesten, 1846. Heckenast Gusztáv. (10)+424p. A mű először 1843-ban jelent meg. A tudós jószágigazgató Erdélyi János, aki Széchenyi István elismerését is kivívta, ebbe a munkába sűríti gazdálkodói és elméleti tapasztalatait. Nem sokkal a kézirat lezárása után, 1841-ben meghalt, könyve megjelenését már nem érhette meg. Ezt követően a mű 3 év alatt kétszer is megjelent, ami népszerűségét jelzi, azonban mégsem váltott ki különösebb hatást kortársai között, a megjelenés megkésettsége miatt. Az 1830-as években megfogalmazott gondolatok a nemzetgazdasági gondolkodásban történt változások miatt elvesztették újszerűségüket. Ekkor már a közéletben nem Széchenyié és táboráé volt a vezető szerep. Az a munka, amely megírása idején programalkotó, a kor nyelvén ,,iránymű" lehetett volna, tíz évvel később már ,,csak" szakmai körökben aratott sikert. Mindezek ellenére a Nemzeti iparunk-tói nem vitatható el, hogy első és rendszeres összefoglalója volt a 30-as évek gazdaságpolitikai (és részben általános) liberális eszméinek. A tartalomból: A' nemzet és kormány gazdasága közötti különbség, Nemzetgazdaságunk mibenléte és akadályai, Jólétünk akadályainak elhárítására vezető módok, Nemzeti iparunk erkölcsi akadályai és segédeszközei. Aranyozott, korabeli félbőr-kötésben. Ritka reformkori gazdaságpolitikai alapmű!
10110.

Erdélyi János: Nemzeti iparunk. Irta Erdélyi János. Bővitve 's jegyzetekkel kisérve kiadta Fényes Elek. Második kiadás. Pesten, 1846. Heckenast Gusztáv. (10)+424p. A mű először 1843-ban jelent meg. A tudós jószágigazgató Erdélyi János, aki Széchenyi István elismerését is kivívta, ebbe a munkába sűríti gazdálkodói és elméleti tapasztalatait. Nem sokkal a kézirat lezárása után, 1841-ben meghalt, kön...

50 000 HUF
129,53
142,86

Seelmann Károly: Minden Europában, Ásiában, és Áfrikában volt, és mostan virágzó vitéz rendeknek, ordóknak tüköre, avagy rövid leirása. Mellyet hiteles Könyv-szerzökböl, és bizonyos Tudósitásokból egybe szedett, és Magyar nyelven ki-adott Seelmann Károly. Kolo'sváratt és Szebenben, 1793. Nyomtattatott Hochmeister Márton költségével, 's betűivel. XVI + 460 + [4] p. Egyetlen kiadás. A lovagrendek történetével foglalkozó magyar nyelvű irodalom egyik legkorábbi, ritka darabja. Az erdélyi származású író életéről jószerével annyit tudunk, amennyit könyvei címoldalán elárul magáról: ,,Károlyfehérvár szabad királyi városának valóságos tanácsosa." Leginkább színműfordítóként jeleskedett, úttörő színtársulataink számára divatos német szerzők szomorú- és vígjátékait ültette át magyarra, amelyek közül nyolc darab nyomtatásban is megjelent az 1790-es évek elején. Korabeli karton-kötésben, nagyon ritka könyv.
10111.

Seelmann Károly: Minden Europában, Ásiában, és Áfrikában volt, és mostan virágzó vitéz rendeknek, ordóknak tüköre, avagy rövid leirása. Mellyet hiteles Könyv-szerzökböl, és bizonyos Tudósitásokból egybe szedett, és Magyar nyelven ki-adott Seelmann Károly. Kolo'sváratt és Szebenben, 1793. Nyomtattatott Hochmeister Márton költségével, 's betűivel. XVI + 460 + [4] p. Egyetlen kiadás. A lovagrendek tö...

180 000 HUF
466,32
514,29

A volt m. kir. kassai 5. honvéd-huszárezred története 1868-tól 1918-ig. Budapest, 1935. Held János. XVI + 326 + [4] p. + 16 p. arcképcsarnok + 3 kihajt. ff. térkép Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben, minimális kopással.
10113.

20 000 HUF
51,81
57,14

Sassy Csaba - Réti Béla: A volt M. Kir. Miskolci 10. honvéd gyalogezred világháborús emlékalbuma. Összeállította: ~, ~. Miskolc, 1939. Ludvig István könyvnyomdája. 380 p. Szövegközti képekkel illusztrálva. A 207. oldaltól fényképes életrajzokkal. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, igényesen pótolt, aranyozott bőr gerinccel.
10114.

20 000 HUF
51,81
57,14

10115.

20 000 HUF
51,81
57,14

[Héjjas Iván] A Rongyos Gárda harcai. Irta Egy rongyos. Bp., 1939, Stephaneum ny. 324 l. (szövegközti fotókkal) Az önszerveződő alakulat a Tanácsköztársaság idején a kommunisták ellen harcolt, majd nyugat-magyarországi tevékenységével nagymértékben hozzájárult Sopron és környékének Magyarországnál maradásához, de később pl. Lengyelországban a lengyelek oldalán a németek ellen küzdöttek. Sorszámozott, 778. számú példány. Kiadói egészvászon kötésben.
10116.

[Héjjas Iván] A Rongyos Gárda harcai. Irta Egy rongyos. Bp., 1939, Stephaneum ny. 324 l. (szövegközti fotókkal) Az önszerveződő alakulat a Tanácsköztársaság idején a kommunisták ellen harcolt, majd nyugat-magyarországi tevékenységével nagymértékben hozzájárult Sopron és környékének Magyarországnál maradásához, de később pl. Lengyelországban a lengyelek oldalán a németek ellen küzdöttek. Sorszámozo...

18 000 HUF
46,63
51,43
19

Dálnoki Veress Lajos: Magyarország honvédelme a II. világháború előtt és alatt. (1920-1945.) I-III. Kötet. Kiadta és sajtó alá rendezte: Dálnoki Veress Lajos vezérezredes. München, 1972-1974-1973, Danubia Druckerei Gmbh, 488 p.+23 (mellékletek) t.+2 lev. helyesbítő ív. ; 463 p.+27 t.(mellékletek.); 303 p.+20 t.(mellékletek.)+1 lev. hibajavítás. Emigráns kiadás. Az oldal számozáson belül (257-280.) oldalak között fekete-fehér fotókkal illusztrált. Emigráns kiadvány. Ritka hadtörténeti munka! A III. kötetben a Magyar Szabadság Harcos szövetség értesítőjével.   Kiadói nylon-kötés, a II. és III. kötet foltos, az I. kötet laza fűzéssel, I. kötetben a plusz 3 melléklet modern fénymásolat, a III. kötet elülső szennylapján és címlapján bejegyzéssel.
10117.

Dálnoki Veress Lajos: Magyarország honvédelme a II. világháború előtt és alatt. (1920-1945.) I-III. Kötet. Kiadta és sajtó alá rendezte: Dálnoki Veress Lajos vezérezredes. München, 1972-1974-1973, Danubia Druckerei Gmbh, 488 p.+23 (mellékletek) t.+2 lev. helyesbítő ív. ; 463 p.+27 t.(mellékletek.); 303 p.+20 t.(mellékletek.)+1 lev. hibajavítás. Emigráns kiadás. Az oldal számozáson belül (257-280.)...

60 000 HUF
155,44
171,43

Doberdoi Bánlaky József: A magyar nemzet hadtörténelme. XI. rész: A Hunyadiak kora. II. kötet: Hunyadi Mátyás. 1458 - 1490. József főherceg tábornagy úr ő kir. fensége előszavával. Bp., 1937., Grill Károly, 1-278,281-282 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a címlap szakadt, a címlap hátoldala firkált, foltos lapokkal.   A szerző, Doberdói Bánlaky József (1863-1945, Breit József) honvéd altábornagy, hadtörténész által DEDIKÁLT példány:   "Főméltóságú vitéz nagybányai Horthy Miklós úrnak, Magyarország Kormányzójának hódolatteljes tiszetelettel: Bánlaky ny. altábornagy."
10118.

Doberdoi Bánlaky József: A magyar nemzet hadtörténelme. XI. rész: A Hunyadiak kora. II. kötet: Hunyadi Mátyás. 1458 - 1490. József főherceg tábornagy úr ő kir. fensége előszavával. Bp., 1937., Grill Károly, 1-278,281-282 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a címlap szakadt, a címlap hátoldala firkált, foltos lapokkal. A szerző, Doberdói Bánlaky József (186...

20 000 HUF
51,81
57,14

Tisza Miksa: Magyarország rendőrségének története. Pécs, 1925,"Haladás", 395+3 p. Második, bővített kiadás. Átkötött kissé kopott egészvászon-kötés, volt könyvtári példány, az elülső szennylapon szakadással, törésnyommal, régi intézményi bélyegzéssel. Rendkívül ritka!
10119.

20 000 HUF
51,81
57,14

10120.

20 000 HUF
51,81
57,14

Molnár Jánosnak Jesus Társasága szerzetes papjának a' régi jeles épületekről kilentz könyvei. Az első magyar nyelvű művészettörténeti mű.  Nagy-Szombatban, 1760. Akadémiai Betőkkel. XXVIII + [2] + 650 + [14]p. + X + 1t. (kihajt. rézmetszetek) A jezsuita szerző a nagyszombati akadémia tanáraként nagy hangsúlyt fektetett az anyanyelv ápolására, a korszerű ismeretterjesztésre, különös tekintettel a világi tudományok magyar nyelvű bemutatására. Törekvésének első eredménye e munka, amely népszerűen mutatja be az építészettörténetet a világ kezdetétől a római kor végéig, rézmetszetekkel illusztrálva. Molnár könyve nem csupán építészet, jóval inkább művelődéstörténeti összefoglalás, amelyben a Biblia és ókori szerzők leírásainak felhasználásával mutatja be a régi, nevezetes építészeti alkotásokat, például Noé bárkáját, Bábel tornyát, az egyiptomi piramisokat, a Circus Maximust vagy a Rodoszi kolosszust. Ezen kívül a kor és az illető nép általános kultúrájáról is képet ad, valamint ismerteti a nyelveket és szokásokat is. Aranyozott gerincű, enyhén kopott korabeli félbőr-kötésben, festett lapszélekkel.  Becses ritkaság!
10122.

Molnár Jánosnak Jesus Társasága szerzetes papjának a' régi jeles épületekről kilentz könyvei. Az első magyar nyelvű művészettörténeti mű. Nagy-Szombatban, 1760. Akadémiai Betőkkel. XXVIII + [2] + 650 + [14]p. + X + 1t. (kihajt. rézmetszetek) A jezsuita szerző a nagyszombati akadémia tanáraként nagy hangsúlyt fektetett az anyanyelv ápolására, a korszerű ismeretterjesztésre, különös tekintettel a v...

1 000 HUF
2,59
2,86

Csányi [Károly] - Birchbauer [Károly]: Az új országház. Bp., 1902, Pátria ny. 37,[3]p., 3 lev. (alaprajzok), [2]p., 60t. (2 kihajtható). Szövegközti képekkel. Kiadói, aranyozott vászonkötésben. 31 cm. Folio.  A kötetbe helyezve: 4 db 13×18 cm méretű, az elkészült épület belső berendezéséről, vélhetően a könyv készítése során készült fénykép, melyek azonban végül nem kerültek bele a kötetbe. A képek hátlapján bélyegzéssel: ,,Birchbauer Károly Ujpest, Vasút u. 9."
10123.

Csányi [Károly] - Birchbauer [Károly]: Az új országház. Bp., 1902, Pátria ny. 37,[3]p., 3 lev. (alaprajzok), [2]p., 60t. (2 kihajtható). Szövegközti képekkel. Kiadói, aranyozott vászonkötésben. 31 cm. Folio. A kötetbe helyezve: 4 db 13×18 cm méretű, az elkészült épület belső berendezéséről, vélhetően a könyv készítése során készült fénykép, melyek azonban végül nem kerültek bele a kötetbe. A képe...

30 000 HUF
77,72
85,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF