Art, collectibles floor auction items

Number of items: 232

10148.

Vörösmarty Mihál[y]: Vérnász. Szomorújáték öt felvonásban. Eredeti játékszín. Első kötet. Buda, 1834.,A' Magyar Királyi Egyetem' betűivel, 4+159 p. Első kiadás! Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső kötéstábla belsején, valamint az elülső és hátsó szennylapokon és az utolsó oldal hátoldalán bejegyzésekkel, foltos lapokkal, két helyen hibás számozással (68=58,98=89), körbevágott, fo...

40 000 HUF
103,63
114,29

Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. Bp., 1893., Athenaeum, 6+231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök.) Harmadik díszkiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, az elülső kötéstáblán selyemplakettre festett címképpel, dúsan aranyozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, az elülső tábla alsó sarkán kopásnyommal, a gerinc alsó részén kis sérüléssel, néhány lapon egészen kis foxing folttal, két hiányzó hártyapapírral.
10149.

Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. Bp., 1893., Athenaeum, 6+231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök.) Harmadik díszkiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, az elülső kötéstáblán selyemplakettre festett címképpel, dúsan aranyozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, az...

40 000 HUF
103,63
114,29

Tokaj-hegyaljai album. Kiadja a Tokaj-hegyaljai Bormívelő Egyesület és elnöke báró Vay Miklós. Szerk.: Dr. Szabó József - Török István. Pest, 1867. Emich. 1t. (kőnyomatú díszcímlap)+(6)+185+(2)p.+21t. (hártyapapírral védett kőnyomatok)+1 kihajt. térkép Négynyelvű címlappal és szöveggel. A kiadó Bormívelő Egyesület célja a borvidék megismertetése volt itthon és külföldön is, ezért négynyelvű (magyar-német-francia-angol) szöveggel adták ki az albumot. A kötet szerkesztői Szabó József egyetemi tanár és Török István helyi földbirtokos. A könyv tíz fejezetből áll, köztük földrajzi, földtani és a lakosságról szóló is olvasható benne. Emellett a jövőbeni vásárlókat meg kívánja ismertetni a terület bortermő képességével, minőségével, a tárolási és szállítási lehetőségekkel is. A vidék földtani és szőlőművelési térképét Szabó József készítette. A kötet a borvidék legrészletesebb tudományos igényű leírását adja. Keleti Gusztáv gyönyörű kőnyomatai pedig az egyik legszebb magyar díszalbummá emelik. Korabeli vászonkötésben. Foltos, gerincen kis sérülés, foltos metszetlapokkal.
10150.

Tokaj-hegyaljai album. Kiadja a Tokaj-hegyaljai Bormívelő Egyesület és elnöke báró Vay Miklós. Szerk.: Dr. Szabó József - Török István. Pest, 1867. Emich. 1t. (kőnyomatú díszcímlap)+(6)+185+(2)p.+21t. (hártyapapírral védett kőnyomatok)+1 kihajt. térkép Négynyelvű címlappal és szöveggel. A kiadó Bormívelő Egyesület célja a borvidék megismertetése volt itthon és külföldön is, ezért négynyelvű (magya...

650 000 HUF
1 683,94
1 857,14

Ezüst (Ag) Ampolna-tartó tál. Nagyszeben, 17. sz. Pontsoros díszítéssel lezárt vastag virágdíszes perem, öblében ampolnatartó támaszték, ezekben Krisztus és Mária monogramokkal. Tisztított, sérült, régi javításokkal, 21,5x27,5 cm
10183.

90 000 HUF
233,16
257,14

10184.

260 000 HUF
673,58
742,86

1949 Herendi Sztálin 70. születésnapjára készített porcelán Motifs Hongrois Grand (MHG) mintás cukordoboz, ritka népies magyar mintával. Belsején felirattal: "Sztálin elvtársnak 70. születésnapja emlékére Herend dolgozói". Alján szovjet és Rákosi címer, vörös csillagok, kézzel festett, jelzett, kopással. Az alkalomra elkészült készletből Sztálinnak küldtek, de egy-két darab nem jutott el hozzá. Rendkívüli ritkaság, 13×10 cm
10185.

1949 Herendi Sztálin 70. születésnapjára készített porcelán Motifs Hongrois Grand (MHG) mintás cukordoboz, ritka népies magyar mintával. Belsején felirattal: "Sztálin elvtársnak 70. születésnapja emlékére Herend dolgozói". Alján szovjet és Rákosi címer, vörös csillagok, kézzel festett, jelzett, kopással. Az alkalomra elkészült készletből Sztálinnak küldtek, de egy-két darab nem jutott el hozzá. Re...

100 000 HUF
259,07
285,71
18

Cukordoboz ezüst (Ag) XX sz. eleje, kézzel készített, Dianás jelzéssel. BI mesterjeggyel 217g, 14x11x8 cm
10186.

50 000 HUF
129,53
142,86

Zsolnay kisplasztika - Bölcs Náthán. 1910 körül, ökörvér színű eozinmázzal borított finomfajansz. Jelzett: masszába nyomott körpecsét és formaszám. Terv.: Beszédes János László. Tetejénél kis mázkopással, talpánál kis pattanással, m: 37,5 cm
10187.

120 000 HUF
310,88
342,86
29

Antik kínai ezüst (Ag) szelence festettzománc díszítéssel 5x4x2,5 cm / Antique Chinese silver box with enamel ornament
10188.

60 000 HUF
155,44
171,43

1939, Herendi Porcelánmanufaktúra, A gyermek Hóruszt szoptató Ízisz fogadalmi szobra. Terv.: Gácser Kata. Kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 15 cm. Rendkívül ritka!  ///  "Dobrovits Aladár volt az, aki, e jeles jubileumot összekötve az egyiptomi kiállítás megnyitásával, felkérte a Herendit, hogy készítse el a gyűjtemény néhány egyiptomi istenszobrának és amulettjének színes porcelánmásolatát is. A porcelángyár Gácser Kata szobrász- és porcelánművészt bízta meg a feladattal, aki összesen tizennégy műtárgy kézzel festett porcelánba való átfogalmazását készítette el"
10189.

1939, Herendi Porcelánmanufaktúra, A gyermek Hóruszt szoptató Ízisz fogadalmi szobra. Terv.: Gácser Kata. Kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 15 cm. Rendkívül ritka! /// "Dobrovits Aladár volt az, aki, e jeles jubileumot összekötve az egyiptomi kiállítás megnyitásával, felkérte a Herendit, hogy készítse el a gyűjtemény néhány egyiptomi istenszobrának és amulettjének színes porcelánmásolatát is...

55 000 HUF
142,49
157,14
16

Relo Studio - Modernista ezüst karkötő és gyűrű szett. Ezüst (Ag) Jelzett 925. br 60 g
10190.

24 000 HUF
62,18
68,57

Arany (Au) 14K karperec biztonsági lánccal, 9 db gránát kővel, jelzett, 55,8×5 cm, br: 20,1 g
10191.

240 000 HUF
621,76
685,71

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF