Vörösmarty Mihál[y]: Vérnász. Szomorújáték öt felvonásban. Eredeti játékszín. Első kötet. Buda, 1834.,A' Magyar Királyi Egyetem' betűivel, 4+159 p. Első kiadás! Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső kötéstábla belsején, valamint az elülső és hátsó szennylapokon és az utolsó oldal hátoldalán bejegyzésekkel, foltos lapokkal, két helyen hibás számozással (68=58,98=89), körbevágott, fo...
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben. Bp., 1893., Athenaeum, 6+231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök.) Harmadik díszkiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, az elülső kötéstáblán selyemplakettre festett címképpel, dúsan aranyozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, az...
Tokaj-hegyaljai album. Kiadja a Tokaj-hegyaljai Bormívelő Egyesület és elnöke báró Vay Miklós. Szerk.: Dr. Szabó József - Török István. Pest, 1867. Emich. 1t. (kőnyomatú díszcímlap)+(6)+185+(2)p.+21t. (hártyapapírral védett kőnyomatok)+1 kihajt. térkép Négynyelvű címlappal és szöveggel. A kiadó Bormívelő Egyesület célja a borvidék megismertetése volt itthon és külföldön is, ezért négynyelvű (magya...
Ezüst (Ag) Ampolna-tartó tál. Nagyszeben, 17. sz. Pontsoros díszítéssel lezárt vastag virágdíszes perem, öblében ampolnatartó támaszték, ezekben Krisztus és Mária monogramokkal. Tisztított, sérült, régi javításokkal, 21,5x27,5 cm
1949 Herendi Sztálin 70. születésnapjára készített porcelán Motifs Hongrois Grand (MHG) mintás cukordoboz, ritka népies magyar mintával. Belsején felirattal: "Sztálin elvtársnak 70. születésnapja emlékére Herend dolgozói". Alján szovjet és Rákosi címer, vörös csillagok, kézzel festett, jelzett, kopással. Az alkalomra elkészült készletből Sztálinnak küldtek, de egy-két darab nem jutott el hozzá. Re...
Zsolnay kisplasztika - Bölcs Náthán. 1910 körül, ökörvér színű eozinmázzal borított finomfajansz. Jelzett: masszába nyomott körpecsét és formaszám. Terv.: Beszédes János László. Tetejénél kis mázkopással, talpánál kis pattanással, m: 37,5 cm
1939, Herendi Porcelánmanufaktúra, A gyermek Hóruszt szoptató Ízisz fogadalmi szobra. Terv.: Gácser Kata. Kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 15 cm. Rendkívül ritka! /// "Dobrovits Aladár volt az, aki, e jeles jubileumot összekötve az egyiptomi kiállítás megnyitásával, felkérte a Herendit, hogy készítse el a gyűjtemény néhány egyiptomi istenszobrának és amulettjének színes porcelánmásolatát is...