Tétel

50 000 HUF

Description:

Gara Arnold: Magyar parnassus Bp., 1926. Szerzői 15. neves író-költő egy-egy verséhez készített, sajátkezűleg szignált és képaláírással ellátott rézkarcait tartalmazza. Az írók: Ady Endre, Babits Mihály, Füst Milán, Gellért Oszkár, Heltai Jenő, Ignotus, Juhász Gyula, Kemény Simon, Karinthy Frigyes, Kosztolányi Dezső, Nagy Zoltán, Somlyó Zoltán, Szép Ernő, Tóth Árpád és Turcsányi Elek. A főrészben a költők egy-egy autográf kéziratának és arcképének rézkarca! Lyka Károly ugyancsak rézkarcú kísérő szövegével. Ősszesen 31 db rézkarc, papír. Az első levélen a kolofon olvasható, amelyet a művész sajátkezűleg, ceruzával írt és jelzett. Ennek tanúsága szerint az összesen 250 példányból ez az 83-as számot viseli, Somló Arnold műgyűjtő részére készített példány. Az egyes rézkarcok külön ceruzával nem jelzettek és számozottak Aranyozott, átkötött mappában. Jó állapotban.

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras