Contemporary paintongs and graphics

Number of items: 90

Kass János tizenöt rézkarca az Ember tragédiájához. (Előszó: Juhász Ferenc.) Bp., 1967, Magyar Helikon. (Kner ny., Pénzjegy ny.) 10 lev., 15 t. (rézkarcok), 15 lev. (feliratos hártyapapírok a táblákhoz). 525-ből a 140. géppel számozott példány, Kass János (1927-2010) és Juhász Ferenc (1928-2015) által aláírt. Kiadói egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal
11087.

100 000 HUF
259,07
285,71

Szász Endre (1926-2003): II. Vak Béla (A magyar királyok sorozatból). Ceruza, szén, papír, jelezve jobbra lent. Üvegezett fakeretben. 30x30 cm.
11088.

60 000 HUF
155,44
171,43

Patay László (1931-2002): Tengerpart V., 1977. Olaj, farost, jelezve jobbra lent, hátoldalán Képcsarnok Vállalat címkéjével. Kiállítva: Mesterem, Szőnyi, 2007 szeptember-November, Kogart, Budapest. Dekoratív fakeretben, 60×80 cm
11089.

90 000 HUF
233,16
257,14

Gyarmathy Tihamér (1915-2005): Arányok, 1979. Tus, papír. Jelezve jobbra lent. Hátoldalán R 79/5 életmű katalógusszámmal. 30,5×42 cm. Üvegezett fakeretben. / ink on paper, signed lower left, with oeuvre catalogue no. R 79/5 on the reverse, framed
11090.

90 000 HUF
233,16
257,14

Orosz István (1951-): Könyvtár. Színes rézkarc, merített papír, jelzett, számozott (II/X), 24,5×17 cm
11091.

30 000 HUF
77,72
85,71

11092.

260 000 HUF
673,58
742,86

Hajas Tibor (1946-1980): Cím nélkül, 1980. Szitanyomat, papír, jelzés nélkül. Nagyon ritka, gyűjtői darab, nem sokkal Hajas Tibor halála előtt az 1980-ban rendezett Makói Művésztelep idején készült, rendkívüli grafika! Nyomat méret: 33x49 cm, lapméret: 86x61 cm / serigraphy on paper, unsigned, serigraphy size: 33x49 cm, sheet size: 86x61 cm. Very rare collector's item, printed during the Makó graphic art colony in 1980, shortly before the artist" death the same summer!
11093.

Hajas Tibor (1946-1980): Cím nélkül, 1980. Szitanyomat, papír, jelzés nélkül. Nagyon ritka, gyűjtői darab, nem sokkal Hajas Tibor halála előtt az 1980-ban rendezett Makói Művésztelep idején készült, rendkívüli grafika! Nyomat méret: 33x49 cm, lapméret: 86x61 cm / serigraphy on paper, unsigned, serigraphy size: 33x49 cm, sheet size: 86x61 cm. Very rare collector's item, printed during the Makó grap...

100 000 HUF
259,07
285,71

11094.

Lux Antal (1935-): Bábuk, 1970. Szitanyomat, papír. Jelzett és datált (A Lux 70), számozott: 1/30. 40x46 cm. Magyarországon nagyon ritka klasszikus pop art mű, mivel a művész Nyugat-Németországban alkotta. Gyűjtői ritkaság, a 30 számozott példányból az első! / Antal Lux (1935-): Puppets. Serigraphy on paper. Signed and dated (A Lux 70), numbered: 1/30. 40x46 cm . Very rare work from the classic pe...

42 000 HUF
108,81
120,00

Haász István (1946): Geometrikus kompozíció. Vegyes technika, papír, jelzett. Üvegezett fakeretben. 18×38,5 cm./ mixed technique on paper, signed, framed
11095.

400 000 HUF
1 036,27
1 142,86

Böhm Lipót, Poldi (1916-1995): Geometria. Tempera, papír, jelezve jobbra lent és balra fent. Üvegezett fakeretben, 40,5×48,5 cm
11096.

150 000 HUF
388,60
428,57

Schéner Mihály (1923-2009): Karneváli maskarák. Olaj, farost, jelezve jobbra lent. Hátoldalán Schéner Mihály autográf feliratával. Fakeretben, 35×50 cm
11097.

60 000 HUF
155,44
171,43

Sajdik Ferenc (1930-): "A ló kérdez" (Ludas Matyi címlap rajz, 1988. július 6.). Tus, akvarell, papír, jelezve jobbra lent. Kartonra kasírozva, kartonon Sajdik Ferenc nevével, címével és Ludas Matyi címlap rajz, 1988. július 6. feliratozva. 32x23 cm
11098.

34 000 HUF
88,08
97,14

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF