180 000 HUF
466,32 EUR, 514,29 USD
[Drégelypalánk] Nagyméretű, színezett rézkarc és rézmetszet, hátoldalán latin nyelvű ismertető szöveggel és 39-es lapszámozással. Címe fent középen: ,,Palanka Superioris Hungariae civitas." A jobb alsó sarokban keretben: ,,Communicauit 1617, Georgius Houfnaglius acceptum aliundé A0 1617." Megjelent Braun - Hogenberg: Civitates Orbis Terrarum (Köln 1572-1617.) c. sorozatának 6. kötetében. Képméret: 33×44,7 cm. Lapméret: 39×52 cm. A kép a Felső-magyarországi Drégelypalánk legrégebbi ábrázolása. Jól kivehető a magas tornyú templom körül a fallal körülvett vár és két kaputornya. A vár mögött két hegycsúcson, Nógrád és Drégely várát felirat jelöli. Ez utóbbit Szondy György és alig 150 főnyi őrség védte mindhalálig. Impozáns méretű dekoratív ábrázolás, restaurált példány.