11244.
42. Closed major auction
Ceramics
260 000 HUF
673,58 EUR, 742,86 USD
Tihanyiné Hadamcsik Mária (1936- ): Váza. Kézzel formált, organikus forma, összeszűkülő szájperemmel. Alján jelzett. Hibátlan, m: 19,5 cm /// Autodidakta alkotó, szellemi mesterei: dr. Korach Mór (a faenzai Kísérleti Kerámia Laboratórium korábbi igazgatója) és Juhász László belsőépítész. Budapesten él. Korábban vázákat, tálakat, kaspókat készített. Dísztárgyai készítésénél vagy a különböző alapanyagok máz nélküli szépségét aknázta ki, vagy színező anyagokkal vonta be a fehér alapformákat. Mind az alapanyagmasszákat, mind a felületképző anyagokat saját maga állította elő egyéni kidolgozású receptjei szerint. 1980 óta nem foglalkozik kerámiával.