Herendi Viktória mintás 71 darabos étkészlet. Jelzett, kézzel festett, zömmel egy készletből való gyűjtemény - a 13 db kistányér, a csontos tálak, a szendvicses tál és a nagy pecsenyés tál némileg eltérő megjelenéssel. Tartalom: 13 darab mélytányér, 14 darab nagytányér, 13 darab kistányér, 5 darab csontos tál, leveskínáló, szendvicses tál, 13 darab desszertes tál, szószos tál, pralinés kínáló, 9 d...
Eichwald nagyméretű karaffaváza. cca 19. sz. második fele, polikróm mázakkal fedett finomfajansz. Gazdag rokokós, növényi ornamentikát, kagylóformákat, rokályos elemeket és arab jellegű geometrikus formákat is magába foglaló díszítéssel. Jelzett, repedezett mázzal, kopásokkal, lábánál két elem ragasztott, m: 62,5 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR ...
Zsolnay kisplasztika - Teknősbéka. Savmaratott eozin mázakkal fedett finomfajansz. Terv.: Török János, 1960 körül, jelzett, kopással, 9x6,5 cm /// Török János neve közismert a gyűjtők köré ben. A Zsolnay gyár államosítása után az 1960-as és 70-es években központi szerepet kap a design, mely korszakot manapság sokan retrónak emlegetnek. A mai formaterve- zőket is nagymértékben inspirálják munkáik...
Johnson Bros hagymamintás 45 darabos tál- és szervírozótál készlet. Máz alatti kobalt festéssel, jelzett, 1 darabon repedés, illetve 1-1 kopással, többi darab hibátlan állapotban. 12 darab nagytányér, 12 darab mélytányér, 12 darab kistányér, 6 darab süteményes tányér, 3 darab kerek kínáló. /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!