100 000 HUF
Ikon - Feodorovszkaja Istenszülő. Orosz ikonfestő, cca 19. sz. közepe, tojástempera, fa, sérülésekkel, 28,5x23,5 cm /// Icon - Theotokos of Feodorovskaya. Russian icon painter, circa mid-19th century, egg tempera on wood, with damages, 28.5x23.5 cm. /// A Feodorovszkaja Istenszülő ikontípus a 13. század óta ismert és története összefonódik a Romanov-házzal, azzal a dinasztiával, amely több mint 300 évig uralkodott Oroszországban. A hagyomány szerint az ikon csodás erejűnek számított, különösen a városok védelmében és a királyi családok irányításában.