19 000 HUF
A Szolnoki MÁV Sport-Egyesület díszoklevele kerékpársport-szervezői tevékenységért, az egyesület hitelesítő bélyegzőjével, elnöke és titkára saját kezű aláírásával. Geiger Richard által rajzolt színes kőnyomat (1929) Gyoma, [1925 körül]. Kner Izidor ny. Színes kőnyomat, mérete: 360x240 mm, lapméret: 425x280 mm. Az 1910-ben alapított Szolnoki MÁV Sportegyesület részére készült színes kőnyomatú Kner-sportoklevelet Geiger Richard (1870-1945) grafikus tervezte. Az oklevélen kiemelt helyen labdarúgó-mérkőzés látható, valamint a kerékpár-, a nehéz atlétika és az evezősport egy-egy zsánerjelenete. Az előre nyomott oklevélre négy évvel később került a szakosztályi elismerés szövege: ,,A Szolnoki Máv. Sport-Egyesület Bartha Gyula urat kerékpár szakosztályunk f. évi vezetése körül szerzett kiváló érdemeinek elismeréséül Díszoklevéllel tüntette ki. Szolnok, 1929. évi november hó 2-án." Az egyesületi elismerést Bosnyák István egyesületi titkár és Krámer Gyula egyesületi elnök saját kezű aláírása hitelesíti, az aláírások között egyesületi bélyegzés, melyet az egyesület kézzel rajzolt, szárnyas kereket ábrázoló szimbóluma takar. Az oklevél bal felső sarkában évtizedekkel későbbi MÁV-gyűjteményi bélyegzés. Az oklevél alján ismeretlen kéz által írt megjegyzés: Bartha Gyula 1930-tól a DVSC Kerékpár Szakosztályának vezetője. Lévay-Haiman 0. Jó állapotú nyomat, aranyozott fakeretben, üveglap mögött.