Tétel

Hammer price:

18 000 HUF

Description:

Segédlevél. A Budapesti Egyesült Lakatos Stb. Ipartestület nevében kiállított, színes kőnyomatú oklevél Tönköly Pál reszelővágó tanonc részére, az oklevél alján a munkaadó, Sajó János ipartestületi elnök és az ipartestületi jegyző autográf aláírásával, hitelesítő testületi körbélyegzővel, valamint 2 filléres okmánybélyeggel. Budapest, 1925 körül. Klösz György és Fia Lithográfiai Műintézet. Egyetlen lap, kromolitográfia, mérete: 420x510 mm. Kelt: Budapest, 1928. november 2 Szövege: ,,Segédlevél. Tönköly Pál tanoncot, aki Monor, 1911. november 5-én született [és] a Mihálka Testvérek cég Budapest, V. ker. Zápolya u. 24 szám [alatti] műhelyében 1925. év október hó 1. naptól 1928. év október hó 1 napig szakbavágó munkát végzett, [valamint] a Pannonia uccai tanonciskola III. évfolyamát elégséges eredménnyel elvégezte, és az 1928. évi november hó 2. napján tartott segédvizsgálaton a reszelővágó iparban elégséges előmenetelt tanusitott, ezennel reszelővágó segéddé nyilvánítjuk. A Budapesti Egyesült Lakatos Stb. Ipartestület nevében: Mihálka Testvérek Reszelő és Szerszámgyár R. T. [bélyegző és cégvezetői aláírás], Sajó János ipartestületi elnök [aláírás], ipartestületi jegyző [aláírás]". Szép állapotú kőnyomat, fakeretben, üveglap mögött.

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras