Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 123

1898. Samassa József egri érseki székre emelésének 25. évfordulója kétoldalas bronz emlékérem JOSEPHUS SAMASSA ARCHIEPPUS AGRIENSIS / PER V LUSTRA FIDE SAPIENTIA FORTITUDINE MUNIFICENTIA SUOS GUBERNANTI AD JUSTAM VIRTUTUM LAUDEM CAPITULUM ET CLERUS A DIOEC AGRIENSIS MDCCCLXXIII-MDCCCIIC (60mm) T:AU,XF ph., kis karc / Hungary 1898. Archbishop Joseph Samassa from Eger double-sided commemorative bronze medallion (60mm) C:AU,XF edge error, small scratch
30330.

1898. "Samassa József egri érseki székre emelésének 25. évfordulója" kétoldalas bronz emlékérem "JOSEPHUS SAMASSA ARCHIEPPUS AGRIENSIS / PER V LUSTRA FIDE SAPIENTIA FORTITUDINE MUNIFICENTIA SUOS GUBERNANTI AD JUSTAM VIRTUTUM LAUDEM CAPITULUM ET CLERUS A DIOEC AGRIENSIS MDCCCLXXIII-MDCCCIIC" (60mm) T:AU,XF ph., kis karc / Hungary 1898. "Archbishop Joseph Samassa from Eger" double-sided commemorative bronze medallion (60mm) C:AU,XF edge error, small scratch

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
26,32
28,57
Minimum bid:
10 000 HUF
~1900. A Körmöczbányai Magyar Királyi Pénzverde Látogatásának Emlékére aranyozott bronz emlékérem füllel (22,5mm) T:AU ph. / Hungary ~1900. To the Memory of the Visit of the Hungarian Royal Kremnitz Mint gilt metal medallion with ear (22,5mm) C:AU edge error
30331.

~1900. "A Körmöczbányai Magyar Királyi Pénzverde Látogatásának Emlékére" aranyozott bronz emlékérem füllel (22,5mm) T:AU ph. / Hungary ~1900. "To the Memory of the Visit of the Hungarian Royal Kremnitz Mint" gilt metal medallion with ear (22,5mm) C:AU edge error

Available for bidding
20 000 HUF
52,63
57,14
Minimum bid:
20 000 HUF
~1900. NAGYVÁRAD KELETÉN LÁSZLÓ KIRÁLY J.: és T.: Sz.: K.: / 000876 BÖLCSSSÉG ERŐ ÉS SZÉPSÉG. kétoldalas, aranyozott bronz szabadkőműves emlékérem füllel (41mm) T:AU / Hungary ~1900. double-sided gilt bronze freemasonic medallion with ear. NAGYVÁRAD KELETÉN LÁSZLÓ KIRÁLY J.: és T.: Sz.: K.: / 000876 BÖLCSSSÉG ERŐ ÉS SZÉPSÉG. (41mm) C:AU
30332.

~1900. "NAGYVÁRAD KELETÉN LÁSZLÓ KIRÁLY J.: és T.: Sz.: K.: / 000876 BÖLCSSSÉG ERŐ ÉS SZÉPSÉG." kétoldalas, aranyozott bronz szabadkőműves emlékérem füllel (41mm) T:AU / Hungary ~1900. double-sided gilt bronze freemasonic medallion with ear. "NAGYVÁRAD KELETÉN LÁSZLÓ KIRÁLY J.: és T.: Sz.: K.: / 000876 BÖLCSSSÉG ERŐ ÉS SZÉPSÉG." (41mm) C:AU

Available for bidding
12 000 HUF
31,58
34,29
Minimum bid:
14 000 HUF
1905. Schweidel József 1849 október 6. / 1905 Zombor május 18. bronz emlékérem (36mm) T:AU / Hungary 1905. Schweidel József 1849 október 6. / 1905 Zombor május 18. bronze commemorative medallion (36mm) C:AU
30333.

1905. "Schweidel József 1849 október 6. / 1905 Zombor május 18." bronz emlékérem (36mm) T:AU / Hungary 1905. "Schweidel József 1849 október 6. / 1905 Zombor május 18." bronze commemorative medallion (36mm) C:AU

Available for bidding
20 000 HUF
52,63
57,14
Minimum bid:
20 000 HUF
1915. Hercz Gépgyár Miskolcz kétoldalas Fe plakett, előoldalán hármashalom, koronás kettőskereszttel alatta festett vörös kereszt (78mm) T:XF festés nagyrészt lekopott / Hungary 1915. Hercz Gépgyár Miskolcz (Hercz Machine Factory Miskolc) double-sided Fe plaque with crowned double cross on threefold mound and painted red cross underneath (78mm) C:XF paint mostly worn off
30334.

1915. "Hercz Gépgyár Miskolcz" kétoldalas Fe plakett, előoldalán hármashalom, koronás kettőskereszttel alatta festett vörös kereszt (78mm) T:XF festés nagyrészt lekopott / Hungary 1915. "Hercz Gépgyár Miskolcz (Hercz Machine Factory Miskolc)" double-sided Fe plaque with crowned double cross on threefold mound and painted red cross underneath (78mm) C:XF paint mostly worn off

Available for bidding
20 000 HUF
52,63
57,14
Minimum bid:
20 000 HUF
1921. A Magyar Numizmatikai Társulat húsz éves / A Béke harmadik évében kétoldalas aranoztott bronz emlékérem (9,02g/28mm) T:AU,XF / Hungary 1921. A Magyar Numizmatikai Társulat húsz éves / A Béke harmadik évében (20th Anniversary of the Hungarian Numismatic Society / In the third year of peace) double-sided gilt bronze commemorative medallion (9,02g/28mm) C:AU,XF
30335.

1921. "A Magyar Numizmatikai Társulat húsz éves / A Béke harmadik évében" kétoldalas aranoztott bronz emlékérem (9,02g/28mm) T:AU,XF / Hungary 1921. "A Magyar Numizmatikai Társulat húsz éves / A Béke harmadik évében (20th Anniversary of the Hungarian Numismatic Society / In the third year of peace)" double-sided gilt bronze commemorative medallion (9,02g/28mm) C:AU,XF

Available for bidding
20 000 HUF
52,63
57,14
Minimum bid:
20 000 HUF
1937. Magyar Vívó Szövetség Nyugati Kerülete - Véres-Kard az ezeréves határokért / v. Somogyi vd. kard cs. verseny III. Győr, 1937. XII. 12 bronz díjérem BERÁN N és BUDAPEST, DÖBRENTEI U. 2. gyártói jelzéssel (60x40mm) T:AU,XF patina, fo.
30336.

1937. "Magyar Vívó Szövetség Nyugati Kerülete - Véres-Kard az ezeréves határokért / v. Somogyi vd. kard cs. verseny III. Győr, 1937. XII. 12" bronz díjérem "BERÁN N" és "BUDAPEST, DÖBRENTEI U. 2." gyártói jelzéssel (60x40mm) T:AU,XF patina, fo.

Available for bidding
14 000 HUF
36,84
40,00
Minimum bid:
15 000 HUF
1943. Honvéd Térképészeti Intézet Sport Érme egyoldalas bronz díjérem (53mm) T:AU,XF ph., patina / Hungary 1943. Honvéd Térképészeti Intézet Sport Érme (Sport Medal of the Military Cartography Institute) one-sided bronze award medal (53mm) C:AU,XF edge error, patina
30337.

1943. "Honvéd Térképészeti Intézet Sport Érme" egyoldalas bronz díjérem (53mm) T:AU,XF ph., patina / Hungary 1943. "Honvéd Térképészeti Intézet Sport Érme (Sport Medal of the Military Cartography Institute)" one-sided bronze award medal (53mm) C:AU,XF edge error, patina

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
~1956. Pro Libertate - Revolutio Hungariae 1956 (A szabadságért - Magyarország forradalma 1956) peremen jelzett Ag emlékérem (28,57g/0.900/40mm) T:AU kis ph, felületi karc / Hungary ~1956. Pro Libertate - Revolutio Hungariae 1956 marked Ag commemorative medallion (28,57g/0.900/40mm) C:AU small edge error, surface scratches
30338.

~1956. "Pro Libertate - Revolutio Hungariae 1956 (A szabadságért - Magyarország forradalma 1956)" peremen jelzett Ag emlékérem (28,57g/0.900/40mm) T:AU kis ph, felületi karc / Hungary ~1956. "Pro Libertate - Revolutio Hungariae 1956" marked Ag commemorative medallion (28,57g/0.900/40mm) C:AU small edge error, surface scratches

Available for bidding
50 000 HUF
131,58
142,86
Minimum bid:
50 000 HUF
1994. Nyírbátori Zenei Fesztivál XXVIII. Zenei Napok - XVIII. Nemzetközi Ifjúsági Zenei Tábor 1994 kétoldalas, öntött bronz plakett, kiolvashatatlan szignóval, eredeti tokban (~114-115mm) T:AU kis patina
30339.

1994. "Nyírbátori Zenei Fesztivál XXVIII. Zenei Napok - XVIII. Nemzetközi Ifjúsági Zenei Tábor 1994" kétoldalas, öntött bronz plakett, kiolvashatatlan szignóval, eredeti tokban (~114-115mm) T:AU kis patina

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
Sebestyén Sándor (1949-2010) 1995. XXIX. Nyírbátori Zenei Fesztivál 1995. / XXIX. Zenei Napok - Nemzetközi Ifjúsági Zenei Tábor / Weinert Leó Hangszeres Verseny kinyitható, két darabból álló bronz plakett, dombornyomott Nyírbátori Zenei Fesztivál 1995 tokban (kinyitva 188x93mm) T:AU,XF patina
30340.

Sebestyén Sándor (1949-2010) 1995. "XXIX. Nyírbátori Zenei Fesztivál 1995. / XXIX. Zenei Napok - Nemzetközi Ifjúsági Zenei Tábor / Weinert Leó Hangszeres Verseny" kinyitható, két darabból álló bronz plakett, dombornyomott "Nyírbátori Zenei Fesztivál 1995" tokban (kinyitva 188x93mm) T:AU,XF patina

Available for bidding
10 000 HUF
26,32
28,57
Minimum bid:
10 000 HUF
1996. 50 éves a Forint emlékérem gipsz hátlapi NEGATÍV nagyminta tervezet (157mm) T:AU,XF ph. RRR! / Hungary 1996. 50th anniversary of the Forint medallions reverse NEGATIVE large plaster sample (157mm) C:AU,XF edge error RRR!
30341.

1996. "50 éves a Forint" emlékérem gipsz hátlapi NEGATÍV nagyminta tervezet (157mm) T:AU,XF ph. RRR! / Hungary 1996. "50th anniversary of the Forint" medallion's reverse NEGATIVE large plaster sample (157mm) C:AU,XF edge error RRR!

Available for bidding
30 000 HUF
78,95
85,71
Minimum bid:
30 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November

All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET

  Events