Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 123

Arató Gyula (1898-1969) 1943. Mátyás Király Sportév 1943 hadifém plakett, eredeti dísztokban (80x40mm) T:AU,XF oxidáció / Hungary 1943. Mátyás Király Sportév 1943 (King Matthias I Sports Year) war metal medallion in original case (80x40mm) C:AU,XF corrosion
30222.

Arató Gyula (1898-1969) 1943. "Mátyás Király Sportév 1943" hadifém plakett, eredeti dísztokban (80x40mm) T:AU,XF oxidáció / Hungary 1943. "Mátyás Király Sportév 1943 (King Matthias I Sports Year)" war metal medallion in original case (80x40mm) C:AU,XF corrosion

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
Asszonyi Tamás (1942-) 1993. Szakszervezeti Művészeti-Kulturális Díj kétoldalas, öntött bronz plakett Grétsy Lászlónak gravírozással. Grétsy László (1932-2024) magyar nyelvész, főiskolai tanár, televíziós személyiség, a nyelvművelés kiemelkedő alakja (97mm) T:AU / Hungary 1993. Szakszervezeti Művészeti-Kulturális Díj (Trade Union Art-Cultural Award) double-sided, cast bronze plaque with Grétsy Lászlónak (For László Grétsy) engraving. László Grétsy (1932-2024) was a Hungarian linguist, college teacher, television personality, prominent figure in language education. Sign: Tamás Asszonyi (1942-) (97mm) C:AU
30223.

Asszonyi Tamás (1942-) 1993. "Szakszervezeti Művészeti-Kulturális Díj" kétoldalas, öntött bronz plakett "Grétsy Lászlónak" gravírozással. Grétsy László (1932-2024) magyar nyelvész, főiskolai tanár, televíziós személyiség, a nyelvművelés kiemelkedő alakja (97mm) T:AU / Hungary 1993. "Szakszervezeti Művészeti-Kulturális Díj (Trade Union Art-Cultural Award)" double-sided, cast bronze plaque with "Grétsy Lászlónak (For László Grétsy)" engraving. László Grétsy (1932-2024) was a Hungarian linguist, college teacher, television personality, prominent figure in language education. Sign: Tamás Asszonyi (1942-) (97mm) C:AU

Available for bidding
40 000 HUF
105,26
114,29
Minimum bid:
40 000 HUF
Bajnok Béla (1937-2020) 1978. Az 1928-as Pilisvörösvári Bányászsztrájk 50. évfordulóján egyoldalas, öntött bronz plakett (102mm) T:AU / Hungary 1978. On the 50th Anniversary - The Miners Strike at Pilisvörösvár 1928 one-sided cast bronze plaque. Sign.: Béla Bajnok (102mm) C:AU
30224.

Available for bidding
20 000 HUF
52,63
57,14
Minimum bid:
20 000 HUF
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1896. 1896-iki EZREDÉVES ORSZÁGOS KIÁLLÍTÁS / KÖZREMŰKÖDŐK ÉRME bronz emlékérem, adományozva Markup Ferencz főmérnök számára, eredeti kopottas bordó tokban (70mm) T:AU patina / Hungary 1896. 1896-iki EZREDÉVES ORSZÁGOS KIÁLLÍTÁS / KÖZREMŰKÖDŐK ÉRME double-sided bronze commemorative medallion, awarded to Ferencz Markup in original worn crimson case (70mm) C:AU patina HP 752.
30225.

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1896. "1896-iki EZREDÉVES ORSZÁGOS KIÁLLÍTÁS / KÖZREMŰKÖDŐK ÉRME" bronz emlékérem, adományozva Markup Ferencz főmérnök számára, eredeti kopottas bordó tokban (70mm) T:AU patina / Hungary 1896. "1896-iki EZREDÉVES ORSZÁGOS KIÁLLÍTÁS / KÖZREMŰKÖDŐK ÉRME" double-sided bronze commemorative medallion, awarded to Ferencz Markup in original worn crimson case (70mm) C:AU patina HP 752.

Available for bidding
30 000 HUF
78,95
85,71
Minimum bid:
30 000 HUF
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1896. 1896-iki EZREDÉVES ORSZÁGOS KIÁLLÍTÁS / KÖZREMŰKÖDŐK ÉRME bronz emlékérem, adományozva - nagy valószínűséggel - Angyal Dezső kertész, kertészeti szakértő későbbi királyi tanácsos számára (60mm) T:AU / Hungary 1896. 1896-iki EZREDÉVES ORSZÁGOS KIÁLLÍTÁS / KÖZREMŰKÖDŐK ÉRME double-sided bronze commemorative medallion, (most likely) awarded to Dezső Angyal, gardener, horticulturist writer and later Royal Counselor (60mm) C:AU HP 754.
30226.

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1896. "1896-iki EZREDÉVES ORSZÁGOS KIÁLLÍTÁS / KÖZREMŰKÖDŐK ÉRME" bronz emlékérem, adományozva - nagy valószínűséggel - Angyal Dezső kertész, kertészeti szakértő későbbi királyi tanácsos számára (60mm) T:AU / Hungary 1896. "1896-iki EZREDÉVES ORSZÁGOS KIÁLLÍTÁS / KÖZREMŰKÖDŐK ÉRME" double-sided bronze commemorative medallion, (most likely) awarded to Dezső Angyal, gardener, horticulturist writer and later Royal Counselor (60mm) C:AU HP 754.

Available for bidding
20 000 HUF
52,63
57,14
Minimum bid:
20 000 HUF
Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1902. József nádor ispán - Gróf Széchényi Ferencz - A Magyar Nemzeti Múzeum 100 éves fennállásának emlékére 1802-1902 egyoldalas bronz plakett (75x50mm) T:AU,XF / Hungary 1902. József nádor ispán - Gróf Széchényi Ferencz - A Magyar Nemzeti Múzeum 100 éves fennállásának emlékére 1802-1902 one-sided bronze plaque commemorating the 100th Anniversary of the Hungarian National Museum (75x50mm) C:AU,XF HP 800.
30227.

Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1902. "József nádor ispán - Gróf Széchényi Ferencz - A Magyar Nemzeti Múzeum 100 éves fennállásának emlékére 1802-1902" egyoldalas bronz plakett (75x50mm) T:AU,XF / Hungary 1902. "József nádor ispán - Gróf Széchényi Ferencz - A Magyar Nemzeti Múzeum 100 éves fennállásának emlékére 1802-1902" one-sided bronze plaque commemorating the 100th Anniversary of the Hungarian National Museum (75x50mm) C:AU,XF HP 800.

Available for bidding
30 000 HUF
78,95
85,71
Minimum bid:
30 000 HUF
Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1902. Samassa József egri érsek pappá szentelésének 50. jubileuma bronz emlékérem (56mm) T:AU,XF / Hungary 1902. 50th Jubilee medallion of archbishop Samassa from Eger bronze commemorative medallion. Sign.: Beck Ö. Fülöp (56mm) C:AU,XF HP 804.
30228.

Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1902. "Samassa József egri érsek pappá szentelésének 50. jubileuma" bronz emlékérem (56mm) T:AU,XF / Hungary 1902. "50th Jubilee medallion of archbishop Samassa from Eger" bronze commemorative medallion. Sign.: Beck Ö. Fülöp (56mm) C:AU,XF HP 804.

Available for bidding
10 000 HUF
26,32
28,57
Minimum bid:
10 000 HUF
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1901. Korányi Frigyes doktorrá avatásának 50. évfordulója aranyozott bronz emlékérem. FRIDERICO KORÁNYI DE TOLCSVA PER LVSTRA X MED DOCTORI CRATI DISCIPVLI D D D / AEGROTIS SALVS MDCCCLI MDCCCCI (70mm) T:AU / Hungary 1901. 50th Doctor Jubilee of Frigyes Korányi gilt bronze commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (70mm) C:AU HP 791.
30229.

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1901. "Korányi Frigyes doktorrá avatásának 50. évfordulója" aranyozott bronz emlékérem. "FRIDERICO KORÁNYI DE TOLCSVA PER LVSTRA X MED DOCTORI CRATI DISCIPVLI D D D / AEGROTIS SALVS MDCCCLI MDCCCCI" (70mm) T:AU / Hungary 1901. "50th Doctor Jubilee of Frigyes Korányi" gilt bronze commemorative medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (70mm) C:AU HP 791.

Available for bidding
12 000 HUF
31,58
34,29
Minimum bid:
12 000 HUF
Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1906. Gyulai Pál születése 80-ik évfordulójára a műbarátok köre 1906 bronz emlékplakett (74,5x77mm) T:XF ph. / Hungary 1906. Gyulai Pál születése 80-ik évfordulójára a műbarátok köre 1906 (For the 80th Anniversary of birth of Pál Gyulai) bronze commemorative plaque. Sign.: Beck Ö. Fülöp (74x76,5mm) C:XF edge error HP.: 838
30230.

Beck Ö. Fülöp (1873-1945) 1906. "Gyulai Pál születése 80-ik évfordulójára a műbarátok köre 1906" bronz emlékplakett (74,5x77mm) T:XF ph. / Hungary 1906. "Gyulai Pál születése 80-ik évfordulójára a műbarátok köre 1906 (For the 80th Anniversary of birth of Pál Gyulai)" bronze commemorative plaque. Sign.: Beck Ö. Fülöp (74x76,5mm) C:XF edge error HP.: 838

Available for bidding
7 000 HUF
18,42
20,00
Minimum bid:
7 000 HUF
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1907. Tisza István gróf egyoldalas bronz plakett (76x54mm) T:XF kis patina, több kis ph., hátlapon több kis ü. / Hungary 1907. Tisza István gróf one-sided bronze plaque. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (76x54mm) C:XF small patina, multiple edge errors, some small on dings on the backside HP 866.
30231.

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1907. "Tisza István gróf" egyoldalas bronz plakett (76x54mm) T:XF kis patina, több kis ph., hátlapon több kis ü. / Hungary 1907. "Tisza István gróf" one-sided bronze plaque. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (76x54mm) C:XF small patina, multiple edge errors, some small on dings on the backside HP 866.

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1907. Zsolnay Miklós / A pécsi 1907. évi Mező- és Erdőgazdasági Ipari és Művészeti Orsz. Kiállítás kétoldalas bronz plakett (85x59mm) T:AU,XF / Hungary 1907. Miklós Zsolnay / National Exhibiton of 1907 in Agriculture, Forestry and Industry at Pécs double-sided (85x59mm) C:AU,XF HP 870.
30232.

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1907. "Zsolnay Miklós / A pécsi 1907. évi Mező- és Erdőgazdasági Ipari és Művészeti Orsz. Kiállítás" kétoldalas bronz plakett (85x59mm) T:AU,XF / Hungary 1907. "Miklós Zsolnay / National Exhibiton of 1907 in Agriculture, Forestry and Industry at Pécs" double-sided (85x59mm) C:AU,XF HP 870.

Available for bidding
38 000 HUF
100,00
108,57
Minimum bid:
38 000 HUF
Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1907. Samassa József egri érsek kétoldalas bronz emlékérem. IOSEPHVS CARDINALS SAMASSA ARCHIEPISCOPVS AGRIENSIS (56mm) T:AU small ph., kis karc / Hungary 1907. Archbishop Samassa from Eger double-sided commemorative bronze medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (56mm) C:AU small edge error, small scratch HP 863.
30233.

Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) 1907. "Samassa József egri érsek" kétoldalas bronz emlékérem. "IOSEPHVS CARDINALS SAMASSA ARCHIEPISCOPVS AGRIENSIS" (56mm) T:AU small ph., kis karc / Hungary 1907. "Archbishop Samassa from Eger" double-sided commemorative bronze medallion. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (56mm) C:AU small edge error, small scratch HP 863.

Available for bidding
10 000 HUF
26,32
28,57
Minimum bid:
11 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November

All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET

  Events