Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 123

Gerl Károly (1857-1907) 1907. Magyar Numizmatikai Társulat 1901 - Éles Géza 1907 / Szent László a Magyar Numizmatikai Társulat Ag, névre szóló tagsági érme (34,93g/39mm) T:AU apró ph. / Hungary 1907. Hungarian Numismatic Society 1901 - Géza Éles 1907 Ag members medal of the Hungarian Numismatic Society (34,93g/39mm) C:XF,VF tiny edge error Adamo MNT1
30258.

Gerl Károly (1857-1907) 1907. "Magyar Numizmatikai Társulat 1901 - Éles Géza 1907 / Szent László" a Magyar Numizmatikai Társulat Ag, névre szóló tagsági érme (34,93g/39mm) T:AU apró ph. / Hungary 1907. "Hungarian Numismatic Society 1901 - Géza Éles 1907" Ag member's medal of the Hungarian Numismatic Society (34,93g/39mm) C:XF,VF tiny edge error Adamo MNT1

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
70 000 HUF
184,21
200,00
Minimum bid:
70 000 HUF
Ispánki József (1906-1992) 1936. BVDA RECVPERATA 1686-1936 Buda visszafoglalásának 250. évfordulójára készített kétoldalas bronz emlékérem (79mm) T:AU patina Hungary 1936. BVDA RECVPERATA 1686-1936 two sided bronze commemorative medallion made for the 250th anniversary of retaking Buda. Sign: József Ispánki (79mm) C:AU patina TP 1191.
30259.

Ispánki József (1906-1992) 1936. "BVDA RECVPERATA 1686-1936" Buda visszafoglalásának 250. évfordulójára készített kétoldalas bronz emlékérem (79mm) T:AU patina Hungary 1936. "BVDA RECVPERATA 1686-1936" two sided bronze commemorative medallion made for the 250th anniversary of retaking Buda. Sign: József Ispánki (79mm) C:AU patina TP 1191.

Available for bidding
14 000 HUF
36,84
40,00
Minimum bid:
14 000 HUF
Ispánki József (1906-1992) 1936. Ambrózy Kálmán kétoldalas, öntött bronz emlékérem (53mm) T:XF / Hungary 1936. Kálmán Ambrózy double-sided cast bronze commemorative medallion. Sign.: József Ispánki (53mm) C:XF
30260.

Ispánki József (1906-1992) 1936. "Ambrózy Kálmán" kétoldalas, öntött bronz emlékérem (53mm) T:XF / Hungary 1936. "Kálmán Ambrózy" double-sided cast bronze commemorative medallion. Sign.: József Ispánki (53mm) C:XF

Available for bidding
14 000 HUF
36,84
40,00
Minimum bid:
14 000 HUF
Ispánki József (1906-1992) 1938. Hazatért felvidéki testvéreit magyar szeretettel köszönti Budapest székesfőváros közönsége / Az ezeréves Magyarország első királya Szent István évében 1038-1938 kétoldalas öntött bronz emlékérem (83mm) T:XF / Hungary 1938. Entry of the Hungarian Troops to Upper Hungary two-sided cast bronze commemorative medallion. Sign: József Ispánki (83mm) C:XF HP 1209.
30261.

Ispánki József (1906-1992) 1938. "Hazatért felvidéki testvéreit magyar szeretettel köszönti Budapest székesfőváros közönsége / Az ezeréves Magyarország első királya Szent István évében 1038-1938" kétoldalas öntött bronz emlékérem (83mm) T:XF / Hungary 1938. "Entry of the Hungarian Troops to Upper Hungary" two-sided cast bronze commemorative medallion. Sign: József Ispánki (83mm) C:XF HP 1209.

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
Kiss Sándor (1925-1999) 1982. MÉE Szombathelyi csoportja - Jurisics Miklós / Kőszeg kétoldalas Ag emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1982. MÉE Szombathelyi csoportja - Jurisics Miklós / Kőszeg original, obverse and reverse die of the Ag medallion. Sign: Sándor Kiss. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm) Adamo SH2
30262.

Kiss Sándor (1925-1999) 1982. "MÉE Szombathelyi csoportja - Jurisics Miklós / Kőszeg" kétoldalas Ag emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1982. "MÉE Szombathelyi csoportja - Jurisics Miklós / Kőszeg" original, obverse and reverse die of the Ag medallion. Sign: Sándor Kiss. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm) Adamo SH2

Available for bidding
80 000 HUF
210,53
228,57
Minimum bid:
80 000 HUF
Klassohn Antal 1883. Esztergom felszabadulása 1683. okt. 28. / Kétszázados évfordulójára 1883. okt. 28. kétoldalas bronz emlékérem (42mm) T:XF ph., patina / Hungary 1883. Esztergom felszabadulása 1683. okt. 28. / Kétszázados évfordulójára 1883. okt. 28. commemorative medallion for the 200th anniversary of the liberation of Esztergom, double-sided bronze. Sign.: Klasshon A. (42mm) C:XF edge error, patina
30263.

Klassohn Antal 1883. "Esztergom felszabadulása 1683. okt. 28. / Kétszázados évfordulójára 1883. okt. 28." kétoldalas bronz emlékérem (42mm) T:XF ph., patina / Hungary 1883. "Esztergom felszabadulása 1683. okt. 28. / Kétszázados évfordulójára 1883. okt. 28." commemorative medallion for the 200th anniversary of the liberation of Esztergom, double-sided bronze. Sign.: Klasshon A. (42mm) C:XF edge error, patina

Available for bidding
12 000 HUF
31,58
34,29
Minimum bid:
12 000 HUF
Konyorcsik János (1926-2010) DN Zsuzsanna és a vének bronz plakett falra akasztható (233x170mm) fatáblán (236x296mm). Munkácsy-díjas művész. T:UNC
30264.

Konyorcsik János (1926-2010) DN "Zsuzsanna és a vének" bronz plakett falra akasztható (233x170mm) fatáblán (236x296mm). Munkácsy-díjas művész. T:UNC

Available for bidding
34 000 HUF
89,47
97,14
Minimum bid:
34 000 HUF
Lapis András (1942-) DN Hevesy György 1885-1966 / Magyar Orvostudományi Nukleáris Társaság kétoldalas Br plakett öntőminta (504g/100mm) T:1,1- / Hungary ND György Hevesy 1885-1966 / Hungarian Medical Doctors Nuclear Science Society double-sided Br plaque casting form. Sign.: András Lapis (504g/100mm) C:UNC,AU
30265.

Available for bidding
24 000 HUF
63,16
68,57
Minimum bid:
24 000 HUF
Lebó Ferenc (1960-) 1993. Debrecen - A szabad királyi városi cím adományozásának 300. évfordulója / Lipót tallér kétoldalas Ag PP emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1993. Debrecen - A szabad királyi városi cím adományozásának 300. évfordulója / Lipót tallér (Debrecen - 300th anniversary of the grant of the free royal city title / Leopold Thaler) original, obverse and reverse die of the Ag PP medallion. Sign: Ferenc Lebó. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm)
30266.

Lebó Ferenc (1960-) 1993. "Debrecen - A szabad királyi városi cím adományozásának 300. évfordulója / Lipót tallér" kétoldalas Ag PP emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1993. "Debrecen - A szabad királyi városi cím adományozásának 300. évfordulója / Lipót tallér (Debrecen - 300th anniversary of the grant of the free royal city title / Leopold Thaler)" original, obverse and reverse die of the Ag PP medallion. Sign: Ferenc Lebó. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm)

Available for bidding
100 000 HUF
263,16
285,71
Minimum bid:
100 000 HUF
Lőrincz István (1901-1985) 1970. Emlékül a Magyar Állami Operaház Szakszervezeti Bizottságától / 1945-1970 ezüstözött bronz emlékérem, hátoldalán Iparművészeti V. Érem Üzem gyártói jelzéssel, eredeti dísztokban (55mm) T:AU /  Hungary 1970. Emlékül a Magyar Állami Operaház Szakszervezeti Bizottságától (In memoriam from the Hungarian State Operahouse Trade Union Committee) / 1945-1970 silver plated bronze commemorative medallion with Iparművészeti V. Érem Üzem makers mark on the back, in original hardcase. Sign.: István Lőrincz (55mm) C:AU
30267.

Lőrincz István (1901-1985) 1970. "Emlékül a Magyar Állami Operaház Szakszervezeti Bizottságától / 1945-1970" ezüstözött bronz emlékérem, hátoldalán "Iparművészeti V. Érem Üzem" gyártói jelzéssel, eredeti dísztokban (55mm) T:AU / Hungary 1970. "Emlékül a Magyar Állami Operaház Szakszervezeti Bizottságától (In memoriam from the Hungarian State Operahouse' Trade Union Committee) / 1945-1970" silver plated bronze commemorative medallion with "Iparművészeti V. Érem Üzem" makers mark on the back, in original hardcase. Sign.: István Lőrincz (55mm) C:AU

Available for bidding
7 500 HUF
19,74
21,43
Minimum bid:
7 500 HUF
Madarassy Walter (1909-1994) 1938. 34. Eucharisztikus Világkongresszus Budapest 1938 - 1948 / Szent Jobb bronz emlékérem (56mm) T:AU / Hungary 1938. 34. Eucharisztikus Világkongresszus Budapest 1938 - 1948 / Szent Jobb bronze commemorative medallion (56mm) C:AU
30268.

Madarassy Walter (1909-1994) 1938. "34. Eucharisztikus Világkongresszus Budapest 1938 - 1948 / Szent Jobb" bronz emlékérem (56mm) T:AU / Hungary 1938. "34. Eucharisztikus Világkongresszus Budapest 1938 - 1948 / Szent Jobb" bronze commemorative medallion (56mm) C:AU

Available for bidding
16 000 HUF
42,11
45,71
Minimum bid:
16 000 HUF
Madarassy Walter (1909-1994) DN Budapesti Történeti Múzeum bronz emlékérem (~85mm) T:XF folt / Hungary ND Budapest History Museum bronze medallion. Sign: Walter Madarassy (~85mm) C:XF spotted
30269.

Madarassy Walter (1909-1994) DN "Budapesti Történeti Múzeum" bronz emlékérem (~85mm) T:XF folt / Hungary ND "Budapest History Museum" bronze medallion. Sign: Walter Madarassy (~85mm) C:XF spotted

Available for bidding
7 000 HUF
18,42
20,00
Minimum bid:
7 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November

All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET

  Events