Hungarian commemorative medals and plaques

Number of items: 123

Anton Scharff (1845-1930) 1897. Az Országos Iparegyesülettől - Ptacsek Alajosnak 1897 bronz emlékérem Knopp és Steiner Budapesten gyártói jelzéssel, eredeti AZ ORSZÁGOS IPARTESTÜLET ÉRME dísztokban (54mm) T:AU ph. / Hungary 1942. From the National Industry Association - Alajos Ptacsek 1897 bronze commemorative medallion, with Knopp és Steiner Budapesten makers mark, in AZ ORSZÁGOS IPARTESTÜLET ÉRME (Medal of the National Industy Board) case. Sign.: Anton Scharff (54mm) C:AU edge error
30282.

Anton Scharff (1845-1930) 1897. "Az Országos Iparegyesülettől - Ptacsek Alajosnak 1897" bronz emlékérem "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel, eredeti "AZ ORSZÁGOS IPARTESTÜLET ÉRME" dísztokban (54mm) T:AU ph. / Hungary 1942. "From the National Industry Association - Alajos Ptacsek 1897" bronze commemorative medallion, with "Knopp és Steiner Budapesten" makers mark, in "AZ ORSZÁGOS IPARTESTÜLET ÉRME (Medal of the National Industy Board)" case. Sign.: Anton Scharff (54mm) C:AU edge error

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
16 000 HUF
42,11
45,71
Minimum bid:
18 000 HUF
Schuck József 1936. A Szent Ferenc-Rend Salgótarjáni Plébánia Templomának Felszentelése Emlékére bronz plakett (34x49mm) T:AU patina / Hungary 1936. A Szent Ferenc-Rend Salgótarjáni Plébánia Templomának Felszentelése Emlékére (In memory of the Consecration of the Salgótarján Parish Church of the Order of Saint Francis) bronze plaque. Sign: József Schuck (34x49mm) C:AU patina
30283.

Schuck József 1936. "A Szent Ferenc-Rend Salgótarjáni Plébánia Templomának Felszentelése Emlékére" bronz plakett (34x49mm) T:AU patina / Hungary 1936. "A Szent Ferenc-Rend Salgótarjáni Plébánia Templomának Felszentelése Emlékére (In memory of the Consecration of the Salgótarján Parish Church of the Order of Saint Francis)" bronze plaque. Sign: József Schuck (34x49mm) C:AU patina

Available for bidding
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
Schwartz István (1851-1924) 1885. Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885 / Bihari Sándornak Páris - Az érdem jeléül bronz díjérem (65mm) T:AU / Hungary 1885. National Exposition at Budapest in 1885 / For Sándor Bihari from Paris - As the Sign of Merit bronze commemorative medallion. Sign.: István Schwartz (65mm) C:AU
30284.

Schwartz István (1851-1924) 1885. "Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885 / Bihari Sándornak Páris - Az érdem jeléül" bronz díjérem (65mm) T:AU / Hungary 1885. "National Exposition at Budapest in 1885 / For Sándor Bihari from Paris - As the Sign of Merit" bronze commemorative medallion. Sign.: István Schwartz (65mm) C:AU

Available for bidding
36 000 HUF
94,74
102,86
Minimum bid:
36 000 HUF
Schwartz István (1851-1924) 1885. Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885 / Markup Ferencznek V.-Hunyad - Közreműködése elismeréséül kétoldalas bronz emlékérem eredeti Az 1885 évi Budapesti Országos kiállítás feliratú kopott dísztokban (65mm) T:AU / Hungary 1885. Hungarian General Exhibition in Budapest 1885 / For Ferencz Markup V.-Hunyad (Hunedoara) - Recognition of His Contribution two-sided bronze commemorative medallion in worn, original case. Szign.:Stephan Schwartz (65mm) C:AU
30285.

Schwartz István (1851-1924) 1885. "Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885 / Markup Ferencznek V.-Hunyad - Közreműködése elismeréséül" kétoldalas bronz emlékérem eredeti "Az 1885 évi Budapesti Országos kiállítás" feliratú kopott dísztokban (65mm) T:AU / Hungary 1885. "Hungarian General Exhibition in Budapest 1885 / For Ferencz Markup V.-Hunyad (Hunedoara) - Recognition of His Contribution" two-sided bronze commemorative medallion in worn, original case. Szign.:Stephan Schwartz (65mm) C:AU

Available for bidding
36 000 HUF
94,74
102,86
Minimum bid:
36 000 HUF
Sebestyén Sándor (1949-2010) 1989. MÉE - 200 éves a sátoraljaújhelyi Kossuth Lajos Gimnázium bronz, ezüstözött bronz és piedfort Ag emlékérem sor (71,51g/0.835/42,5mm) T:AU,AU (PP) karc / Hungary 1989. Association of Hungarian Coin Collectors - 200th Anniversary of the Lajos Kossuth Gymnasium of Sátoraljaújhely bronze, silver plated bronze and piedfort Ag commemorative medallions. Sign.: Sándor Sebestyén (71,51g/0.835/42,5mm) T:AU, AU (PP) Adamo SU2
30286.

Sebestyén Sándor (1949-2010) 1989. "MÉE - 200 éves a sátoraljaújhelyi Kossuth Lajos Gimnázium" bronz, ezüstözött bronz és piedfort Ag emlékérem sor (71,51g/0.835/42,5mm) T:AU,AU (PP) karc / Hungary 1989. " "Association of Hungarian Coin Collectors - 200th Anniversary of the Lajos Kossuth Gymnasium of Sátoraljaújhely" bronze, silver plated bronze and piedfort Ag commemorative medallions. Sign.: Sándor Sebestyén (71,51g/0.835/42,5mm) T:AU, AU (PP) Adamo SU2

Available for bidding
24 000 HUF
63,16
68,57
Minimum bid:
24 000 HUF
Seregély Dezső (1867-1948) 1925. Horthy Miklós Magyarország kormányzója névre szóló vert bronz emlékérem id. Vitéz Dr. Endrey Antal (1885-1959) királyi közjegyző részére (1923-ban avatták vitézzé, 1930 és 1944 között a felsőház tagjaként is dolgozott). HORTHY M MAGYARORSZÁG KORMÁNYZÓJA - VITÉZEK FŐKAPITÁNYA / HADUR NEVÉBEN - HISZEK - VITÉZ DR. ENDREY ANTAL (186,81g/74mm) T:VF karc, ph., patina / Huingary 1925. Miklós Horthy, Governor of Hungary minted bronze commemorative medallion to Vitéz Dr. Antal Endrey (1885-1959) royal notary (186,81g/74mm) C:VF scratched, edge error, patina HP 4821.
30287.

Seregély Dezső (1867-1948) 1925. "Horthy Miklós Magyarország kormányzója" névre szóló vert bronz emlékérem id. Vitéz Dr. Endrey Antal (1885-1959) királyi közjegyző részére (1923-ban avatták vitézzé, 1930 és 1944 között a felsőház tagjaként is dolgozott). "HORTHY M MAGYARORSZÁG KORMÁNYZÓJA - VITÉZEK FŐKAPITÁNYA / HADUR NEVÉBEN - HISZEK - VITÉZ DR. ENDREY ANTAL" (186,81g/74mm) T:VF karc, ph., patina / Huingary 1925. "Miklós Horthy, Governor of Hungary" minted bronze commemorative medallion to Vitéz Dr. Antal Endrey (1885-1959) royal notary (186,81g/74mm) C:VF scratched, edge error, patina HP 4821.

Available for bidding
160 000 HUF
421,05
457,14
Minimum bid:
160 000 HUF
Solymári Valkó László (1909-1984) 1955. Modest Petrovics Mussorgskij 1839-81 egyoldalas öntött bronz emlékérem (83mm) T:XF / Hungary 1955. Modest Petrovics Mussorgskij 1839-81 one-sided cast medallion. Sign: László Solymári Valkó (83mm) C:XF
30288.

Solymári Valkó László (1909-1984) 1955. "Modest Petrovics Mussorgskij 1839-81" egyoldalas öntött bronz emlékérem (83mm) T:XF / Hungary 1955. "Modest Petrovics Mussorgskij 1839-81" one-sided cast medallion. Sign: László Solymári Valkó (83mm) C:XF

Available for bidding
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimum bid:
6 500 HUF
Solymári Valkó László (1909-1984) DN Charles Francois Gounod - 1818-1893 egyoldalas öntött bronz emlékérem (88mm) T:AU / Hungary ND Charles Francois Gounod - 1818-1893 one-sided cast medallion. Sign: László Solymári Valkó (88mm) C:AU
30289.

Solymári Valkó László (1909-1984) DN "Charles Francois Gounod - 1818-1893" egyoldalas öntött bronz emlékérem (88mm) T:AU / Hungary ND "Charles Francois Gounod - 1818-1893" one-sided cast medallion. Sign: László Solymári Valkó (88mm) C:AU

Available for bidding
7 000 HUF
18,42
20,00
Minimum bid:
7 500 HUF
Szentesy Hiesz Géza (1896-1975) ~1950-1960. Bartók öntött, egyoldalas bronz érem (102mm) T:AU / Hungary (1896-1975) ~1950-1960. Béla Bartók cast, one-sided bronze medal. Sign: Géza Szentesy Hiesz (102mm) C:AU
30290.

Szentesy Hiesz Géza (1896-1975) ~1950-1960. "Bartók" öntött, egyoldalas bronz érem (102mm) T:AU / Hungary (1896-1975) ~1950-1960. "Béla Bartók" cast, one-sided bronze medal. Sign: Géza Szentesy Hiesz (102mm) C:AU

Available for bidding
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
Sződy Szilárd (1878-1939) 1936. Dr. Smidt Lajos bronz emlékplakett, peremen LUDVIG BUDAPEST gyártói jelzéssel. DR. SMIDT LAJOS - SEBÉSZ-ORVOS - 25 ÉVES GYŰJTŐI JUBILEUMA / ÉS ELSŐ SZOMBATHELYI - HADIKIÁLLÍTÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1936 (60x49mm) T:AU patina, small edge error / Hungary 1936. Lajos Smidt, Dr. bronze plaque. Sign.: Szilárd Sződy (60x49mm) C:XF patina, kis ph. TP 2778.
30291.

Sződy Szilárd (1878-1939) 1936. "Dr. Smidt Lajos" bronz emlékplakett, peremen "LUDVIG BUDAPEST" gyártói jelzéssel. "DR. SMIDT LAJOS - SEBÉSZ-ORVOS - 25 ÉVES GYŰJTŐI JUBILEUMA / ÉS ELSŐ SZOMBATHELYI - HADIKIÁLLÍTÁSÁNAK EMLÉKÉRE 1936" (60x49mm) T:AU patina, small edge error / Hungary 1936. "Lajos Smidt, Dr." bronze plaque. Sign.: Szilárd Sződy (60x49mm) C:XF patina, kis ph. TP 2778.

Available for bidding
15 000 HUF
39,47
42,86
Minimum bid:
15 000 HUF
Tóth Sándor (1933-2019) 1982. Bocskai István (Stephanus Bochkay) / MÉE Hajdú-Bihar Megye kétoldalas Ag emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1982. Bocskai István (Stephanus Bochkay) / MÉE Hajdú-Bihar Megye original, obverse and reverse die of the Ag medallion. Sign: Sándor Tóth. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm) Adamo DE3
30292.

Tóth Sándor (1933-2019) 1982. "Bocskai István (Stephanus Bochkay) / MÉE Hajdú-Bihar Megye" kétoldalas Ag emlékérem előlapi és hátlapi verőtő pár! Készült az érem kibocsátásának idején a Pénzverőben (42,5mm) / Hungary 1982. "Bocskai István (Stephanus Bochkay) / MÉE Hajdú-Bihar Megye" original, obverse and reverse die of the Ag medallion. Sign: Sándor Tóth. Made at the time of the issue of the medal at the Hungarian Mint (42,5mm) Adamo DE3

Available for bidding
100 000 HUF
263,16
285,71
Minimum bid:
100 000 HUF
Tóth Sándor (1933-) 1982. Kölcsey Ferenc 1790-1838 / Hymnus - Cseke 1823 - Pest 1832-1982 - Szatmárcseke öntött, kétoldalas bronz emlékplakett (105mm) T:AU / Hungary 1982. Ferenc Kölcsey 1790-1838 / Hymnus - Cseke - Pest 1823-1982 - Szatmárcseke cast, double-sided bronze commemorative plaque (105mm) C:AU
30293.

Tóth Sándor (1933-) 1982. "Kölcsey Ferenc 1790-1838 / Hymnus - Cseke 1823 - Pest 1832-1982 - Szatmárcseke" öntött, kétoldalas bronz emlékplakett (105mm) T:AU / Hungary 1982. "Ferenc Kölcsey 1790-1838 / Hymnus - Cseke - Pest 1823-1982 - Szatmárcseke" cast, double-sided bronze commemorative plaque (105mm) C:AU

Available for bidding
20 000 HUF
52,63
57,14
Minimum bid:
20 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November

All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET

  Events