Maps

Number of items: 16

Andreas Cellarius (1596-1665) Haemispharium Stellatum Australe Antiquum - Az ókori déli csillagfélteke. Színezett rézmetszetű éggömb térkép, csillagtérkép. Megjelent Atlas Coelestis seu Harmonia Macrocosmica Amsterdam, 1708. Gereardum Valk - Petrum Schenk. Régi restaurálással. 504x432 mm, lapméret 560x476 mm / Andreas Cellarius (1596-1665) Haemispharium Stellatum Australe Antiquum - Ancient Southern Celestial Hemisphere Star Chart This celestial map is a creation of Andreas Cellarius, a renowned Dutch-German cartographer. It was originally published in the "Atlas Coelestis seu Harmonia Macrocosmica" in Amsterdam in 1708. The chart has been restored in the past centuries, 504x432 mm
16480.

Andreas Cellarius (1596-1665) Haemispharium Stellatum Australe Antiquum - Az ókori déli csillagfélteke. Színezett rézmetszetű éggömb térkép, csillagtérkép. Megjelent Atlas Coelestis seu Harmonia Macrocosmica Amsterdam, 1708. Gereardum Valk - Petrum Schenk. Régi restaurálással. 504x432 mm, lapméret 560x476 mm / Andreas Cellarius (1596-1665) Haemispharium Stellatum Australe Antiquum - Ancient Southe...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
300 000 HUF
777,20
857,14

  Add to cart
  Remove
Budapest székesfőváros egész területének térképe. Mérték: 1 : 5 000. Az eredeti háromszögös felmérés és a legujabb adatok alapján szerkesztette a székesfőváros Mérnöki Hivatalának földmérési szakosztálya. Budapest, 1908. Székesfővárosi házinyomda. Címlap + szelvénytáblázat + 67 szelvényen Budapest részletes térképe a helrajzi számokkal. A szelvények mérete egyenként 45 x 57 cm.Kiadói sérült papírborítóval, egy lap foltos, széleken minimális sérülésekkel, de a lapok megkímélt állapotban
16481.

Budapest székesfőváros egész területének térképe. Mérték: 1 : 5 000. Az eredeti háromszögös felmérés és a legujabb adatok alapján szerkesztette a székesfőváros Mérnöki Hivatalának földmérési szakosztálya. Budapest, 1908. Székesfővárosi házinyomda. Címlap + szelvénytáblázat + 67 szelvényen Budapest részletes térképe a helrajzi számokkal. A szelvények mérete egyenként 45 x 57 cm.Kiadói sérült papírb...

80 000 HUF
207,25
228,57
20
Hammer price:
260 000 HUF

Magyarország nagyméretű térképe az elszakított területekkel. Propaganda térkép, kartonlapra nyomtatva. A térkép körül statisztikai adatok a trianoni veszteségekkel (területi, lakosság számaránya, ill. nemzetiségi megoszlása szerint) A kép jobb felső sarkában Lord Rothermere . Készítóje Bárány Árpád, megjelent 1922-ben. Kiadó: Riegler J. E. (Budapest) Mérete: 335×472 mm mm. A kép sarkában gombostű nyomok.
16482.

Magyarország nagyméretű térképe az elszakított területekkel. Propaganda térkép, kartonlapra nyomtatva. A térkép körül statisztikai adatok a trianoni veszteségekkel (területi, lakosság számaránya, ill. nemzetiségi megoszlása szerint) A kép jobb felső sarkában Lord Rothermere . Készítóje Bárány Árpád, megjelent 1922-ben. Kiadó: Riegler J. E. (Budapest) Mérete: 335×472 mm mm. A kép sarkában gombostű ...

60 000 HUF
155,44
171,43
Hammer price:
60 000 HUF

16483.

Available
50 000 HUF
129,53
142,86

  Add to cart
  Remove
1877 Az Erdélyi ev.[angélikus] ref.[ormátus] egyházkerület térképe. . Tekintettel az egyházi s legújabb politikai felosztásra. Hivatalos adatok nyomán tervezte s Magyar-Gyerő-Monostori br. Kemény Gábor úrnak, hivatala szerint legidősebb egyházkerületi főgondnoknak, m. k. belügymin. államtitkárnak, a magy. történelmi társulat alelnökének, Gy.-Fehérvár sz. k. város orsz. képviselőjének stb. stb. tisztelete jeléül ajánlja Szász Domokos ev. ref. lelkész s az ,,Erdélyi Prot. Közlöny" tulajdonosa s felelős szerkesztője. Kolozsvárit, 1877. Kiadja Stein János. 1:676 000. Litográfia. 700x550 mm Kartonra kasírozva, kis szakadással / Map of the Transylvanian Reformed Church district.
16484.

1877 Az Erdélyi ev.[angélikus] ref.[ormátus] egyházkerület térképe. . Tekintettel az egyházi s legújabb politikai felosztásra. Hivatalos adatok nyomán tervezte s Magyar-Gyerő-Monostori br. Kemény Gábor úrnak, hivatala szerint legidősebb egyházkerületi főgondnoknak, m. k. belügymin. államtitkárnak, a magy. történelmi társulat alelnökének, Gy.-Fehérvár sz. k. város orsz. képviselőjének stb. stb. tis...

50 000 HUF
129,53
142,86
14
Hammer price:
180 000 HUF

[ Erdély térképe] Principatus Transilvaniae in suas quasque Nationes earumque Sedes et Regiones cum finitimis vicinorum Statuum Provinciis accurate divisus . . . Nürnberg, ca 1715. Johann Baptist Homann (1664 -1724). Színezett rézmetszet. Lap széli foltokkal. 48.0 x 56.7 cm / Old coloured engraved map of Transylvania by Johann Baptist Homann. Decorated with a beautiful cartouches. With stains on the side of the sheet
16485.

[ Erdély térképe] Principatus Transilvaniae in suas quasque Nationes earumque Sedes et Regiones cum finitimis vicinorum Statuum Provinciis accurate divisus . . . Nürnberg, ca 1715. Johann Baptist Homann (1664 -1724). Színezett rézmetszet. Lap széli foltokkal. 48.0 x 56.7 cm / Old coloured engraved map of Transylvania by Johann Baptist Homann. Decorated with a beautiful cartouches. With stains on t...

40 000 HUF
103,63
114,29
Hammer price:
42 000 HUF

Magyarország térképe az elszakított területekkel. Propaganda térkép, kartonlapra nyomtatva. A térkép körül statisztikai adatok a trianoni veszteségekkel (területi, lakosság számaránya, ill. nemzetiségi megoszlása szerint) A kép jobb felső sarkában Széchenyi István. Készítője Bárány Árpád, megjelent 1922-ben. Kiadó: Riegler J. E. (Budapest) Mérete: 243×335 mm. A kép sarkában gombostű nyomok.
16486.

30 000 HUF
77,72
85,71
Hammer price:
34 000 HUF

Magyarország térképe az elszakított területekkel. Propaganda térkép, kartonlapra nyomtatva. A térkép körül statisztikai adatok a trianoni veszteségekkel (területi, lakosság számaránya, ill. nemzetiségi megoszlása szerint) A kép jobb felső sarkában Kossuth Lajos . Készítője Bárány Árpád, megjelent 1922-ben. Kiadó: Riegler J. E. (Budapest) Mérete: 243×335 mm. A kép sarkában gombostű nyomok.
16487.

Available
30 000 HUF
77,72
85,71

  Add to cart
  Remove
Magyarország térképe az elszakított területekkel. Propaganda térkép, kartonlapra nyomtatva. A térkép körül statisztikai adatok a trianoni veszteségekkel (területi, lakosság számaránya, ill. nemzetiségi megoszlása szerint) A kép jobb felső sarkában II. Rákoczy Ferenc . Készítóje Bárány Árpád, megjelent 1922-ben. Kiadó: Riegler J. E. (Budapest) Mérete: 243×335 mm. A kép sarkában gombostű nyomok.
16488.

Available
30 000 HUF
77,72
85,71

  Add to cart
  Remove
Joh. Georg Aug. Galetti' s Allgemeine Weltkunde oder geographisch-statistisch-historische Übersicht aller Länder, in Rücksicht ihrer Lage, Grösse, Bevölkerung, Cultur, vorzüglichsten Städte, Verfassung und Nationalkraft nebst einer Skizze der ältern und neuern Geschichte. Ein Hülfsmittel beim Studium der Tagsgeschichte für denkende und gebildete Leser. - Pesth 1835 Konrad, Adolph Hartleben, 8. Auflage 574p. + 25 t térképek, (Színezett litográfiák) Javított korabeli félbőr kötésben.
16489.

Joh. Georg Aug. Galetti' s Allgemeine Weltkunde oder geographisch-statistisch-historische Übersicht aller Länder, in Rücksicht ihrer Lage, Grösse, Bevölkerung, Cultur, vorzüglichsten Städte, Verfassung und Nationalkraft nebst einer Skizze der ältern und neuern Geschichte. Ein Hülfsmittel beim Studium der Tagsgeschichte für denkende und gebildete Leser. - Pesth 1835 Konrad, Adolph Hartleben, 8. Auf...

Available
40 000 HUF
103,63
114,29

  Add to cart
  Remove
[Az Osztrák Birodalom posta- és úthálózati térképe] Neueste General- Post- und Strassen Karte der Oesterreichischen Monarchie Franz Fried 1852. Litografált térkép vászonra kasírozva, vászon hajtásoknál elhasadva, borító nélkül. 75x53 cm / Litho map on broken canvas. Without cover.
16490.

Available
40 000 HUF
103,63
114,29

  Add to cart
  Remove
A Magas-Tátra turistatérképe, 1:50 000, jelmagyarázattal, rajz és lith. Schubert Budapest, vászontérképe, 50×69 cm
16491.

Available
24 000 HUF
62,18
68,57

  Add to cart
  Remove

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November

All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET

  Events