1929-1935 A pardubicei (Csehország) lovassági tiszti iskola és a közeli Vysoké Mýtoban lévő laktanya életét ábrázoló 78 db különböző méretű fotó, részben kartonon, sok felirattal a hátoldalán
1933 M. Kir. Honvéd Ludovika Akadémia I. főcsoportjának osztályozási értesítője vitéz Lévay Gábor akadémikusról (1943-1944-ben százados) az 1932-33. tanévre (III. évfolyam, tüzér alosztály); vitéz Jány Gusztáv (szül. Hautzinger) (1883-1947) főcsoport-parancsnok, m. kir. honvéd tábornok (1934-től), 1940 és 1943 között a 2. magyar hadsereg parancsnoka; illetve vitéz Prónay Valter (1892-1974) őrnagy,...
1923 Vitéz nemes Magasházy László (1879-1959) katonatiszt, a kormányzó Horthy Miklós szárnysegédjének gépelt levele, autográf aláírásával, fejléces papíron.
cca 1930-1956 Ottenreiter Károly (1874-?) kesztyű és bőrgyáros 3 naplója. Rendkívül alapos, és részletes naplók. Benne az ostromra vonatkozó részekkel. [Megjelent: Naplók az óvóhelyről c. kiadványban.] A 3. füzetben részletes hadiüzemi munkásnévsorral, izgalmas adatokkal, bejegyzésekkel is.
1939-1941-1943 Madarász Jenő karpaszományos szakaszvető hagyatéka. Benne "1941. évi orosz háborús naplója", 9 oldal gépelt beszámolóval az orosz fronton átéltekről. Benne az 1941. október 13.-i dnyipropetrovszki vérengzéssel: "1941. Okt. 13. Ezen a napon olyan élményben volt részünk, amelyben az egész háboru ideje alatt nem volt részünk. A német SS alakulat megkezdte müködését a város külső rész...
1939. október 21. Felvidéki emlék - magyar címerrel díszített, kézzel faragott fa doboz, zárral, kulcs nélkül (1939. október 21-én Bajánháza község közelében az esti órákban szlovák oldalról tüzet nyitottak a határ magyar oldalán járőröző határőrökre és csendőrökre, a magyar fél a provokációt erélyes tüzeléssel hárította el), 26×18×8 cm
cca 1941-1944 II. világháborús magyar katonai fotó tétel: teherautók, géppuska tüzelőállásban, megfigyelők, ágyúk, kardvívás, szabadidejüket töltő katonák, stb.; összesen 42 db fotó, a hátoldalon részben feliratozva, 9x6 cm körüli méretben
cca 1940-1944 Magyar katonák csoportképe, többjükön harckocsizó sisak, illetve néhányukon rádiós fejhallgató is látható; a két szélen 39M Csaba páncélgépkocsikkal (magyar gyártású, a háborúban felderítési célokra használt harcjármű). Nagyméretű fotó, foltos kartonon, 22,5x17 cm (karton: 31,5x23,5 cm)
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
over 1.000.000 HUF
100.000 HUF
News
Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November
All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET