https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Military

Number of items: 74

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
1919-1920 Fényképes hadihajós igazolvány, Kroditek József törzsgépmester részére, "Magyar Hadügyministerium 14. (Hadihajózási) osztály" bélyegzéssel, 1919. feb. 27., 1919. IX. 19., és hosszabbítva: 1920. jan. 31.
1
16424.

1919-1920 Fényképes hadihajós igazolvány, Kroditek József törzsgépmester részére, "Magyar Hadügyministerium 14. (Hadihajózási) osztály" bélyegzéssel, 1919. feb. 27., 1919. IX. 19., és hosszabbítva: 1920. jan. 31.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
12 000 HUF
31,09
EUR
,
34,29
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
1915 A Dunai Flottila Bodrog monitora ágyújának lövésre előkészítése, sztereófotó, hátoldalon debreceni üzlet pecsétjével, jó állapotban, 8,5×18 cm
1
16425.

1915 A Dunai Flottila Bodrog monitora ágyújának lövésre előkészítése, sztereófotó, hátoldalon debreceni üzlet pecsétjével, jó állapotban, 8,5×18 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
5 000 HUF
12,95
EUR
,
14,29
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
1929-1935 A pardubicei (Csehország) lovassági tiszti iskola és a közeli Vysoké Mýtoban lévő laktanya életét ábrázoló 78 db különböző méretű fotó, részben kartonon, sok felirattal a hátoldalán
1
16426.

1929-1935 A pardubicei (Csehország) lovassági tiszti iskola és a közeli Vysoké Mýtoban lévő laktanya életét ábrázoló 78 db különböző méretű fotó, részben kartonon, sok felirattal a hátoldalán

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
44 000 HUF
113,99
EUR
,
125,71
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
1933 M. Kir. Honvéd Ludovika Akadémia I. főcsoportjának osztályozási értesítője vitéz Lévay Gábor akadémikusról (1943-1944-ben százados) az 1932-33. tanévre (III. évfolyam, tüzér alosztály); vitéz Jány Gusztáv (szül. Hautzinger) (1883-1947) főcsoport-parancsnok, m. kir. honvéd tábornok (1934-től), 1940 és 1943 között a 2. magyar hadsereg parancsnoka; illetve vitéz Prónay Valter (1892-1974) őrnagy, ütegparancsnok autográf aláírásával, bélyegzővel. Hajtva, kis lapszéli sérülésekkel, gyűrődésekkel, 21,5x60,5 cm
1
16427.

1933 M. Kir. Honvéd Ludovika Akadémia I. főcsoportjának osztályozási értesítője vitéz Lévay Gábor akadémikusról (1943-1944-ben százados) az 1932-33. tanévre (III. évfolyam, tüzér alosztály); vitéz Jány Gusztáv (szül. Hautzinger) (1883-1947) főcsoport-parancsnok, m. kir. honvéd tábornok (1934-től), 1940 és 1943 között a 2. magyar hadsereg parancsnoka; illetve vitéz Prónay Valter (1892-1974) őrnagy,...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
15 000 HUF
38,86
EUR
,
42,86
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
1923 Vitéz nemes Magasházy László (1879-1959) katonatiszt, a kormányzó Horthy Miklós szárnysegédjének gépelt levele, autográf aláírásával, fejléces papíron.
1
16428.

1923 Vitéz nemes Magasházy László (1879-1959) katonatiszt, a kormányzó Horthy Miklós szárnysegédjének gépelt levele, autográf aláírásával, fejléces papíron.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
15 000 HUF
38,86
EUR
,
42,86
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
cca 1930-1956 Ottenreiter Károly (1874-?) kesztyű és bőrgyáros 3 naplója. Rendkívül alapos, és részletes naplók. Benne az ostromra vonatkozó részekkel. [Megjelent: Naplók az óvóhelyről c. kiadványban.] A 3. füzetben részletes hadiüzemi munkásnévsorral, izgalmas adatokkal, bejegyzésekkel is.
1
16429.

cca 1930-1956 Ottenreiter Károly (1874-?) kesztyű és bőrgyáros 3 naplója. Rendkívül alapos, és részletes naplók. Benne az ostromra vonatkozó részekkel. [Megjelent: Naplók az óvóhelyről c. kiadványban.] A 3. füzetben részletes hadiüzemi munkásnévsorral, izgalmas adatokkal, bejegyzésekkel is.

 
Sold
Starting price:
50 000 HUF
129,53
EUR
,
142,86
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
50 000 HUF
 
1935-1936 Fénykép-kiértékelés 1935-1936. Kézzel készült kiképzési jegyzet, fekete-fehér fotókkal (légifotókkal) gazdagon illusztrálva, az elülső borító sérült, hiányos, a 2. levélről a fotó hiányzik és a lap szakadt, a 3. levélen a fotó 2 sarka elvált a papírról, foltos, 22 sztl. lev.,33x20 cm
1
16430.

1935-1936 Fénykép-kiértékelés 1935-1936. Kézzel készült kiképzési jegyzet, fekete-fehér fotókkal (légifotókkal) gazdagon illusztrálva, az elülső borító sérült, hiányos, a 2. levélről a fotó hiányzik és a lap szakadt, a 3. levélen a fotó 2 sarka elvált a papírról, foltos, 22 sztl. lev.,33x20 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
20 000 HUF
51,81
EUR
,
57,14
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
1938 A Honvéd és Népfelkelő Gyalogezredek Emlékműbizottságának meghívója emlékmű leleplezésére, hajtott, szakadással, 47×63 cm
1
16431.

1938 A Honvéd és Népfelkelő Gyalogezredek Emlékműbizottságának meghívója emlékmű leleplezésére, hajtott, szakadással, 47×63 cm

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
10 000 HUF
25,91
EUR
,
28,57
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
1939-1941-1943 Madarász Jenő karpaszományos szakaszvető hagyatéka. Benne "1941. évi orosz háborús naplója", 9 oldal gépelt beszámolóval az orosz fronton átéltekről. Benne az 1941. október 13.-i dnyipropetrovszki vérengzéssel:   "1941. Okt. 13. Ezen a napon olyan élményben volt részünk, amelyben az egész háboru ideje alatt nem volt részünk. A német SS alakulat megkezdte müködését a város külső részébenn [Dnyepper-Petrowsk (Dnyipro/Dnyipropetrovszk), minden zsidó vallásu lakost összeszedet és a várostól 3 Km.-re vive ki azokat tekintet nélkül, leányra,asszonyra, aggra, fiatalra sorra kivégezte azokat. Egész hosszu sorokban hajtottak őket a kivégzés helyére, elszedve tőlük a pénzt és értéktárgyaikat majd levettetve velük felső felöltőjüket a kivégzés helyére terelték őket.  Itt egy hatalmas kiásott gödörbe kellett menniök, ahol sorra lelövöldözték őket, azokat pedig akik már érezték azt, hogy őket kivégzik és vonakodtak bemenni oda a gödör előtt lőtték agyon. Voltak olyanok is akik meg akartak szökni ezeket szökésük közben lőték agyon és ott hagyták példaképül a többieknek. Igen nagy volt a jajveszékelés a kisgyermekek sirtak az anyjuk karján szinte érezték, hogy ők is a vesztőhelyre mennek a szüleikkel együtt. Nagy volt a kegyelemért való rimánkodás, de minden hiába való volt, mert az SS alakulat katonái kegyetlenül teljesitették a führerük para[n]csát. A kivégzés én magam is végignéztem mindezen kivégzéseket a hadnagy urral együtt. Ezen a napon 7000 zsidót végeztek ki..." [A vérengzésről összesen 20-26 gépelt sor.]  Napló: 9 számozott gépelt oldal, 21x17 cm   Valamint benne még gépjárművezetői igazolványa, és 1943-as a M. Kir. I. honvéd légvédelmi tüzérosztály 1. ütege által kiállított igazolványa/   1939-1941-1943 Heritage of Jenő Madarász armband platoon-leader. Included is his "War Diary of the Russian Campaign of 1941", featuring a 9 numbered page typed account of his experiences on the Eastern Front. This includes the massacre in Dnipro on October 13, 1941. [About the massacre: 20-26 typed line.]  Diary: 9 numbered page typed, 21x17 cm. In Hungarian language.   With his driver's license and his certificate of the Royal Hungarian 1th Air Defense Artillery Division card.
1
16432.

1939-1941-1943 Madarász Jenő karpaszományos szakaszvető hagyatéka. Benne "1941. évi orosz háborús naplója", 9 oldal gépelt beszámolóval az orosz fronton átéltekről. Benne az 1941. október 13.-i dnyipropetrovszki vérengzéssel: "1941. Okt. 13. Ezen a napon olyan élményben volt részünk, amelyben az egész háboru ideje alatt nem volt részünk. A német SS alakulat megkezdte müködését a város külső rész...

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
120 000 HUF
310,88
EUR
,
342,86
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
1939. október 21. Felvidéki emlék - magyar címerrel díszített, kézzel faragott fa doboz, zárral, kulcs nélkül (1939. október 21-én Bajánháza község közelében az esti órákban szlovák oldalról tüzet nyitottak a határ magyar oldalán járőröző határőrökre és csendőrökre, a magyar fél a provokációt erélyes tüzeléssel hárította el), 26×18×8 cm
1
16433.

1939. október 21. Felvidéki emlék - magyar címerrel díszített, kézzel faragott fa doboz, zárral, kulcs nélkül (1939. október 21-én Bajánháza község közelében az esti órákban szlovák oldalról tüzet nyitottak a határ magyar oldalán járőröző határőrökre és csendőrökre, a magyar fél a provokációt erélyes tüzeléssel hárította el), 26×18×8 cm

 
Sold
Starting price:
8 000 HUF
20,73
EUR
,
22,86
USD
Number of bids:
4
Hammer price:
9 000 HUF
 
cca 1941-1944 II. világháborús magyar katonai fotó tétel: teherautók, géppuska tüzelőállásban, megfigyelők, ágyúk, kardvívás, szabadidejüket töltő katonák, stb.; összesen 42 db fotó, a hátoldalon részben feliratozva, 9x6 cm körüli méretben
1
16434.

cca 1941-1944 II. világháborús magyar katonai fotó tétel: teherautók, géppuska tüzelőállásban, megfigyelők, ágyúk, kardvívás, szabadidejüket töltő katonák, stb.; összesen 42 db fotó, a hátoldalon részben feliratozva, 9x6 cm körüli méretben

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
50 000 HUF
129,53
EUR
,
142,86
USD
Number of bids:
0
 
  Add to cart
  Remove
cca 1940-1944 Magyar katonák csoportképe, többjükön harckocsizó sisak, illetve néhányukon rádiós fejhallgató is látható; a két szélen 39M Csaba páncélgépkocsikkal (magyar gyártású, a háborúban felderítési célokra használt harcjármű). Nagyméretű fotó, foltos kartonon, 22,5x17 cm (karton: 31,5x23,5 cm)
1
16435.

cca 1940-1944 Magyar katonák csoportképe, többjükön harckocsizó sisak, illetve néhányukon rádiós fejhallgató is látható; a két szélen 39M Csaba páncélgépkocsikkal (magyar gyártású, a háborúban felderítési célokra használt harcjármű). Nagyméretű fotó, foltos kartonon, 22,5x17 cm (karton: 31,5x23,5 cm)

 
Sold
Starting price:
16 000 HUF
41,45
EUR
,
45,71
USD
Number of bids:
6
Hammer price:
20 000 HUF
 

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

News

Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November

Hungarian Philately items (1-360) will be up for online live auction at November 9 from 9:30 am (CET).
All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET
 

  Events

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2024 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com//feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment