1919 Végh Gusztáv (1889-1973): "Világ proletárjai egyesüljetek! Szociális Termelés. A Szociális Termelés népbiztosságának hivatalos lapja." A Szociális Termelés politikai újság propaganda plakátja. Litográfia, papír, jelzett a dúcon, hajtott, foltos, kis gyűrődésnyomokkal, kisebb szakadásokkal, kis lapszéli sérülésekkel, 62x47 cm.
A Tanácsköztársaság idejéből származó politikai plakátok rendkívül ritkák! Nem találtuk nyomát annak, hogy aukción szerepelt volna. Valószínűleg csak közgyűjteményben szerepel!
1959 Van, aki forrón szereti (Certains l'aiment chaud/Some Like It Hot) c. amerikai film francia óriásplakátja, rendezte: Billy Wilder, főszerepben: Marilyn Monroe, Tony Curtis, Jack Lemon, hajtott, szakadt, sérült, 160x120 cm.
1979 Nosferatu: Az éjszaka fantomja (Nosferatu: Phantom der Nacht / Nosferatu the Vampyre) c. Werner Herzog által rendezett film plakátja, főszerepben: Klaus Kinski, Isabelle Adjani, Bruno Ganz, francia nyelvű filmplakát, hajtott, 160x120 cm
cca 1935 Nyilaskeresztes párt plakátja - Megalakult a Nyilaskeresztes Párt helyi csoportja. Testvér! Jelentkezz! Várunk! Hajtásnál apró beszakadásokkal. / Hungarian nazi (arrow-cross) party poster. 32x48 cm
1934 Lila akác c. film plakátterve. Tempera, ceruza, papír, lap alján Ágay Irén (1913-1950) színésznő, a film egyik főszereplője részére szóló, ismeretlen aláírással dedikációval. Körbevágva. 60x50 cm
Földindulás, 1940. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát). Páger Antal szereplésével. Írta: Kodolányi János és Patkós György. Rendezte: Cserépy Arzén. Litográfia, papír. SM jelzéssel a litográfián. Kellner Márkus Nyomda, Bp. Jó állapotban. 84×29 cm. / Vintage Hungarian poster of a movie, lithograph on paper, in good condition.
Gyurkovics fiúk, 1941. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát). Turay Ida, Rajnay Gábor, Simor Erzsi, Szilassy László és mások szereplésével. Herczeg Ferenc regénye. Litográfia, papír. Kenyeres grafikája, jelzett a litográfián. Unitas Lito nyomda. Kárpát Film. Kováts Béla Filmreklám. Jó állapotban. 84×28,5 cm. / Vintage Hungarian poster of a movie, in good condition, lithograph on paper.
Ördöglovas. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát), 1943-44. Fényes Aliz, vitéz Benkő Gyula, Sulyok Mária, Kiss Manyi és mások szereplésével. Rendezte: Hamza D. Ákos. Litográfia, papír. A (?) jelzéssel. Kellner Márkus nyomda, Bp. Délibáb Filmgyártó és Kölcsönző Kft. Kováts Béla Filmreklám Vállalat. Néhány kevés apró lapszéli szakadással, hajtásnyommal, jó állapotban. 84×28,5 cm/ Vintage rare Hungarian movie poster from 1943-44, lithograph on paper, with very minor tears on the edges.
Afrikai vőlegény, 1944. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát). Latabár Kálmán, Vaszary Piri, Hidvéghy Valéria és mások szereplésével. Rendezte: Balogh István. Litográfia, papír. Bódis jelzéssel a plakáton. Kellner Márkus Nyomda, Bp. Erdélyi - Kárpát Film. Kováts Béla Filmreklám. Lapszéli apró szakadásokkal, máskülönben jó állapotban. 84×29 cm. / Vintage Hungarian poster of a movie, with small tears on the edges, otherwise in good condition, lithograph on paper.
cca 1930-1940 Lángoló préri (Call of the Prairie) c. amerikai film magyar plakátja, rácsplakát, főszerepben: William Boyd (1895-1972), Beck film, Bp., Gáti litográfia-ny., hajtott, 84x28 cm.
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
over 1.000.000 HUF
100.000 HUF
News
Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November
All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET