Worldwide commemorative medallions and plaques

Number of items: 24

Franciaország 1897. "Exposition Nationale Internationale Universelle (Országos Nemzetközi Egyetemes Kiállítás) / Nice 1897" aranyozott, peremén jelzett bronz emlékérem (68mm) T:XF ph. / France 1897. "Exposition Nationale Internationale Universelle (National International Universal Exhibition) / Nice 1897" gilt bronze medallion, hallmarked on the edge (68mm) C:XF edge error
30468.

8 000 HUF
20,73
22,86
Hammer price:
10 000 HUF

Franciaország 1900. "Francia Köztársaság / Párizsi Világkiállítás 1900" kétoldalas bronz emlékérem, adományozva "G. Eggenberger" számára, peremén "BRONZE" beütéssel. Szign.: J. C. Chaplain (63mm) T:UNC,AU / France 1900. "Republic of France / International Exposition Paris 1900" bronze commemorative medallion, awarded to "G. Eggenberger", with "BRONZE" hallmark on the edge. "REPUBLIQUE FRANCAISE / EXPOSITION UNIVERSELLE INTERNATONALE". Sign.: J. C. Chaplain (63mm) C:AU
30469.

Franciaország 1900. "Francia Köztársaság / Párizsi Világkiállítás 1900" kétoldalas bronz emlékérem, adományozva "G. Eggenberger" számára, peremén "BRONZE" beütéssel. Szign.: J. C. Chaplain (63mm) T:UNC,AU / France 1900. "Republic of France / International Exposition Paris 1900" bronze commemorative medallion, awarded to "G. Eggenberger", with "BRONZE" hallmark on the edge. "REPUBLIQUE FRANCAISE / ...

12 000 HUF
31,09
34,29
Hammer price:
30 000 HUF

30470.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
26 000 HUF
67,36
74,29

  Add to cart
  Remove
Franciaország ~1900. Allegorikus nőalakot ábrázoló, kétoldalas, peremén jelzett bronz emlékplakett. Szign.: Daniel Dupuis (36x66mm) T:XF ph. / France ~1900. Double-sided bronze commemorative plaque depicting an allegorical female figure, marked on the edge. Sign.: Daniel Dupuis (36x66mm) C:XF edge errors
30471.

8 000 HUF
20,73
22,86
19
Hammer price:
30 000 HUF

Nagy-Britannia 1981. "Diana és Károly herceg esküvője" kétoldalas alpakka emlékérem eredeti dísztokban (44mm) T:PP patina, ujjlenyomat / Great Britain 1981. "The marriage of Diana and Prince Charles July 29th 1981 / St. Paul's Cathedral" two-sided nickel silver (alpacca) commemorative medallion in original, decorative case (44mm) C:PP patina, fingerprints
30472.

10 000 HUF
25,91
28,57
Hammer price:
10 000 HUF

Németország / Weimari Köztársaság 1918. "A világégés szikrája" öntött bronz gúnyérem. Szign.: Karl Götz (57mm) T:AU / Germany / Weimar Republic 1918. "The Spark of the World Fire" cast bronze mock medal. "DER FUNKE DES WELT-BRANDES 28. JUNI 1914 / DER RUSS. GESANDTE VON HARTWIG EMPFÄNGT SERB. MÖRDER". Sign.: Karl Goetz (57mm) T:AU
30473.

40 000 HUF
103,63
114,29
Hammer price:
75 000 HUF

Németország / Weimari Köztársaság 1915. "Woodrow Wilson" öntött bronz gúnyérem. Szign.: Karl Götz (58mm) T:AU / Germany / Weimar Republic 1915. "Woodrow Wilson" cast bronze mock medal. "WOODROW WILSON - LIBERTY - NEVTRALITY - HUMANITY". Sign.: Karl Goetz (58mm) T:AU
30474.

Available
40 000 HUF
103,63
114,29

  Add to cart
  Remove
Németország / Weimari Köztársaság 1918. "II. Vilmos elbocsájtása" öntött bronz gúnyérem. Szign.: Karl Götz (59mm) T:AU / Germany / Weimar Republic 1918. "The Dismissal of Kaiser Wilhelm II" cast bronze mock medal. "ENTALSSEN WEGEN UNFaHIGKEIT / WILHELM SOLLST MARL RUNTER KOMMEN - AMERONGEN". Sign.: Karl Goetz (59mm) T:AU
30475.

Available
40 000 HUF
103,63
114,29

  Add to cart
  Remove
Németország / Weimari Köztársaság 1920. "Vilmos, ez nekem nem tetszik!" öntött bronz gúnyérem. Szign.: Karl Götz (60mm) T:AU / Germany / Weimar Republic 1920. "Wilhelm, I don't like that" cast bronze mock medal. "WILHELM, DAS MISSFäLLT MIR SEHR! / NUN IST WILHELM GANZ VERSTECKT, UND DER TISCH IST ABGEDECKT". Sign.: Karl Goetz (60mm) T:AU
30476.

40 000 HUF
103,63
114,29
Hammer price:
55 000 HUF

Németország / Weimari Köztársaság 1920. "A tárgyalóasztalnál Spa-ban" öntött bronz gúnyérem. Szign.: Karl Götz (60mm) T:AU / Germany / Weimar Republic 1920. "At the Negotiating Table in Spa" cast bronze mock medal. "AM VERHANDLUNGSTISCH IN SPA / 5.-16. JULI 1920". Sign.: Karl Goetz (60mm) T:AU
30477.

Available
40 000 HUF
103,63
114,29

  Add to cart
  Remove
Orosz Birodalom 1825. "I. Sándor halálának emlékére" kétoldalas, jelzetlen Ag emlékérem. Az előlapon a győztes babérkoszorúját viselő cárt egy farkába harapó kígyó veszi körül, amely az örökkévalóság jelképe. A hátlapon megjelenő 1812-es dátum valószínűleg Oroszország Napóleon elleni hadjáratának kezdetére emlékeztet, amely végül 1814-ben Párizsban ért véget. Szign.: K. A. Klepikov. "Áldott I. Sándor - Elhunyt Taganrogban 1825. november 19-én / Angyalunk a Mennyben - 1812" (115,58g/68mm) T:AU,XF kisebb peremhibák Russian Empire 1825. "In memory of the death of Alexander I" double-sided, unmarked Ag commemorative medal. On the obverse, the Tsar wearing a victor's laurel wreath is surrounded by a snake biting his tail, a symbol of eternity. The date 1812 on the reverse commemorates the start of Russia's successful campaign against Napoleon, which finally ended in Paris in 1814. Sign.: K. A. Klepikov. "Blessed Alexander I - Died in Taganrog on November 19th 1825 / Our Angel in Heaven - 1812" (115,58g/68mm) C:AU,XF small edge errors
30478.

Orosz Birodalom 1825. "I. Sándor halálának emlékére" kétoldalas, jelzetlen Ag emlékérem. Az előlapon a győztes babérkoszorúját viselő cárt egy farkába harapó kígyó veszi körül, amely az örökkévalóság jelképe. A hátlapon megjelenő 1812-es dátum valószínűleg Oroszország Napóleon elleni hadjáratának kezdetére emlékeztet, amely végül 1814-ben Párizsban ért véget. Szign.: K. A. Klepikov. "Áldott I. Sán...

Available
1 200 000 HUF
3 108,81
3 428,57

  Add to cart
  Remove
Szovjetunió 1991. "Az első Szovjet-Európai Plasztikai- és Esztétikai Arcműtéti Kongresszus - Orvoskatonai Akadémia, Leningrád, Szovjetunió / In Venere Veritas" kétoldalas bronz emlékérem (66mm) T:AU / Soviet Union 1991. "The First Soviet-European Plastic and Esthetic Face Surgery Congress 1991 - Military Medical Academy, Leningrad, USSR / In Venere Veritas" double-sided bronze commemorative medallion (66mm) C:AU
30479.

Szovjetunió 1991. "Az első Szovjet-Európai Plasztikai- és Esztétikai Arcműtéti Kongresszus - Orvoskatonai Akadémia, Leningrád, Szovjetunió / In Venere Veritas" kétoldalas bronz emlékérem (66mm) T:AU / Soviet Union 1991. "The First Soviet-European Plastic and Esthetic Face Surgery Congress 1991 - Military Medical Academy, Leningrad, USSR / In Venere Veritas" double-sided bronze commemorative medall...

5 000 HUF
12,95
14,29
9
Hammer price:
14 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November

All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET

  Events