Books: Architecture, Art

Number of items: 51

S. Nagy Katalin: Ország Lili. A szerző, S. Nagy Katalin (1944-) művészettörténész által DEDIKÁLT példány! Életmű/oevure katalógus. Bp., 1993. Arthis Alapítvány. Kiadói egészvászon kötés, javított, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. + Valamint benne a kiállítás, és a fogadás meghívójával. Tovább Bérczes László (1951-) dramaturg, rendező levelének fénymásolatával S. Nagy Katalinhoz. Valamint 10 újságcikk fénymásolatával, benne a kiállítás recenziójával. Valamint S. Nagy Katalin: Képzőművész - szociológiai aspektusból c. tanulmányának fénymásolatával.
19242.

S. Nagy Katalin: Ország Lili. A szerző, S. Nagy Katalin (1944-) művészettörténész által DEDIKÁLT példány! Életmű/oevure katalógus. Bp., 1993. Arthis Alapítvány. Kiadói egészvászon kötés, javított, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban. + Valamint benne a kiállítás, és a fogadás meghívójával. Tovább Bérczes László (1951-) dramaturg, rendező levelének fénymásolatával S. Nagy Katalinhoz. Valamint ...

14 000 HUF
36,27
40,00

Marosi Ernő: A középkor művészete I.-II. köt. Egyetemi Könyvtár. Bp.,1996-1997, Corvina. 252+370 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Első kiadás. Kiadói papírkötés, I. kötet gerincén apró javított sérüléssel, jó állapotban.   Marosi Ernő (1940-2021) Széchenyi-díjas művészettörténész, egyetemi tanár, a MTA tagja, az MTA Művészettörténeti Intézetének igazgatója (1991-2000.)
19243.

18 000 HUF
46,63
51,43

Ezeregyéjszaka 1-3. Szász Endre illusztrációival. A művész, Szász Endre (1926-2003) festőművész, grafikus által DEDIKÁLT példány! Bp., 1992, Auktor-Dunakönyv. Kiadói egészbársony-kötés, átlátszó védőfóliában, az 1. kötet védőfóliája hiányos, sérült, a másik két kötet kissé sérült.
19244.

12 000 HUF
31,09
34,29

László Moholy-Nagy. Auf dem Weg nach Weimar. Gemälde, Aquarelle [...] 1917-1923. Apolda, 2009. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19245.

12 000 HUF
31,09
34,29

Wehner Tibor: Tapló. Kíméletlen Művészeti Napló 1996-2006! A szerző, Wehner Tibor (1948-) művészettörténész, író által Matits Ferenc művészettörténész, művészeti író, egyetemi tanár részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2013, Enciklopédia. 717 p. Kiadói papírkötés.
19246.

12 000 HUF
31,09
34,29

Lázár Béla: Az Ernst-Múzeum művész könyvei I-VII. köt. [Egy kötetbe kötve.]  I. köt.: Csók István. 2. kiadás. I t. + 29+3 p.+II-XV t. Számozott (21./50), a művész, Csók István (1865-1961) festőművész és az író, Lázár Béla (1869-1950) művészeti író által aláírt példány!;   II. köt.: Iványi-Grünwald Béla. 2. kiadás. I t.+30 p.+II-XV t.+2 p.;  III. köt.: Perlmutter Izsák. 2. kiadás. I t. + 30 p.+II-XV t. +2 p.; IV. köt.: Gyárfás Jenő. 1. kiadás. 1 t. +31+1 p.+XIV t.;  V. köt.: Rudnay Gyula. 1. kiadás. 1 t. +29+2 p.+XIV t.  VI. köt.: Rippl-Rónai József. 1. kiadás. 1. +31+1 p.+XIV t.; VII. köt.: Vaszary János. 1. kiadás. 1.+30 p.+XIV t. +2 p.  Bp., 1921-1923,Ernst-Múzeum,(Légrády-ny.) A borítókat nem kötötték be. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen apró sérüléssel, régi állományi bélyegzésekkel és bejegyzésekkel.
19247.

Lázár Béla: Az Ernst-Múzeum művész könyvei I-VII. köt. [Egy kötetbe kötve.] I. köt.: Csók István. 2. kiadás. I t. + 29+3 p.+II-XV t. Számozott (21./50), a művész, Csók István (1865-1961) festőművész és az író, Lázár Béla (1869-1950) művészeti író által aláírt példány!; II. köt.: Iványi-Grünwald Béla. 2. kiadás. I t.+30 p.+II-XV t.+2 p.; III. köt.: Perlmutter Izsák. 2. kiadás. I t. + 30 p.+II-X...

15 000 HUF
38,86
42,86

[Gegesi] Kiss Pál: A formáról. Elmondotta Bán Béla képeinek kiállításán. Bp., 1946, (Független-ny.), 15+2 p. Kartonált papírkötés, sérült gerinccel.   Számozott (4./25) példány!
19248.

12 000 HUF
31,09
34,29

Rados Jenő: Magyar oltárok. A szerző, Rados Jenő (1895-1992) építész, építészettörténész által Tobiás László (?-1957) okl. építész, a budapesti Felsőépítőipari Iskola igazgató részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 93+3 p.+CLXXI t.+3 p. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott, kissé foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
19249.

Rados Jenő: Magyar oltárok. A szerző, Rados Jenő (1895-1992) építész, építészettörténész által Tobiás László (?-1957) okl. építész, a budapesti Felsőépítőipari Iskola igazgató részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 93+3 p.+CLXXI t.+3 p. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott, kissé foltos borító...

10 000 HUF
25,91
28,57

Lehel Ferenc: A keresők. Négy élettörténet. I. köt.: Cézanne. A szerző, Lehel Ferenc (1885-1975) festőművész, művészetkritikus és művészeti író által Kulinyi Ernő (1893-1945) újságíró, kritikus részére DEDIKÁLT példány. Számozott (863./1000) példány. [Bp.], 1923, Amicus,(Thália-ny.), 80 p. + 11 (fekete-fehér képtáblák, egy kihajtható) t. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, az elülső borító alsó sarkán hiánnyal.
19250.

Lehel Ferenc: A keresők. Négy élettörténet. I. köt.: Cézanne. A szerző, Lehel Ferenc (1885-1975) festőművész, művészetkritikus és művészeti író által Kulinyi Ernő (1893-1945) újságíró, kritikus részére DEDIKÁLT példány. Számozott (863./1000) példány. [Bp.], 1923, Amicus,(Thália-ny.), 80 p. + 11 (fekete-fehér képtáblák, egy kihajtható) t. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói pap...

8 000 HUF
20,73
22,86

19251.

5x5=25. Russian Avant-garde Exhibition Moscow 1921. A Catalogue in Facsimile.: John Milner:The Exhibiton. 5x5=25. Its background and significance. Angol nyelven Ford.: Christiana von Manen.; Katalógus. 6 számozatlan, orosz nyelvű levél előtt angol nyelvű hártyapapírral. Bp., 1992, Helikon-Van Gennep-Artist Bookworks, (Gyoma, Kner), 44+3 p.;6+6+6 p. Kiadói papírkötések, kiadói kartontokban, jó álla...

10 000 HUF
25,91
28,57

Annette Kicken - Rudolf Kicken: Dritkol Photographs / Photographie. hn., 2012, Hatje Cantz Verlag. Német és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.   Frantisek Drtikol (1883-1961) cseh fotóművész, aki akt- és portréfotóiról híres.
19252.

20 000 HUF
51,81
57,14

Normantas Paulius: Kőrösi Csoma Sándor valóságos és álombeli útján. A művész, Normantas Paulius (1948-2017) által DEDIKÁLT példány! Szerk.: Kolta Magdolna. A magyar fotográfia történetéből 25. Bp., 2001, Magyar Fotográfiai Múzeum/Tan Kapuja Buddhista Főiskola. Normantas Paulius (1948-2017) litván származású magyar fotóművész Kőrösi Csoma Sándor útját végigkövető (India, Tibet, Belső-Ázsia, stb.), rendkívül gazdag fekete-fehér képanyagával illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19253.

Normantas Paulius: Kőrösi Csoma Sándor valóságos és álombeli útján. A művész, Normantas Paulius (1948-2017) által DEDIKÁLT példány! Szerk.: Kolta Magdolna. A magyar fotográfia történetéből 25. Bp., 2001, Magyar Fotográfiai Múzeum/Tan Kapuja Buddhista Főiskola. Normantas Paulius (1948-2017) litván származású magyar fotóművész Kőrösi Csoma Sándor útját végigkövető (India, Tibet, Belső-Ázsia, stb.), ...

12 000 HUF
31,09
34,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF