Books: Architecture, Art

Number of items: 51

K. Sz. Sztaniszlavszki: Egy színész felkészül... Bp., 1946, Athenaeum. Első kiadás. Félvászon kötés, gerinc kissé szakadt.
19266.

12 000 HUF
31,09
34,29

Sztaniszlavszkij: Színesztétika. Az Országos Magyar Színművészeti Főiskola Könyvtára 8. Bp., 1949, Színháztudományi Intézet. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19267.

8 000 HUF
20,73
22,86

Zádor István: Egy hadifestő emlékei 1914-1918. Írta és rajzolta: - - 206 képpel. [Bp., 1933.], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 247 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval. Számozott, 164. számú, a szerző, Zádor István (1882-1963) festő- és grafikusművész által ALÁÍRT példány!
19268.

6 000 HUF
15,54
17,14

Bokros - Birman Dezső szobrai. A művész önéletrajzával és Mihályfi Ernő előszavával. A művész, Bokros Birman Dezső (1889-1965) szobrász- és festőművész által Farkas Mihály (1904-1965) kommunista politikus, honvédelmi miniszter részére DEDIKÁLT példány. "Farkas Mihály elvtársnak tisztelője.1949. VI. 23." Bp., 1949, Hungária, 16 p.+16 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
19269.

Bokros - Birman Dezső szobrai. A művész önéletrajzával és Mihályfi Ernő előszavával. A művész, Bokros Birman Dezső (1889-1965) szobrász- és festőművész által Farkas Mihály (1904-1965) kommunista politikus, honvédelmi miniszter részére DEDIKÁLT példány. "Farkas Mihály elvtársnak tisztelője.1949. VI. 23." Bp., 1949, Hungária, 16 p.+16 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, k...

6 000 HUF
15,54
17,14

Passuth Krisztina: Magyar művészek az európai avantgarde-ban. A kubizmustól a konstruktivizmusig. 1919-1925. A szerző, Passuth Krisztina (1937-) művészettörténész által Garas Klára (1919-2017) művészettörténész, a Szépművészeti Múzeum főigazgatója (1964-1984) részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1974, Corvina. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóval.
19270.

5 000 HUF
12,95
14,29

Szabó György: Mácsai. Mácsai István (1922-2005) Munkácsy Mihály-díjas magyar festőművész által Matits Ferenc művészettörténész, művészeti író, egyetemi tanárnak DEDIKÁLT! Bp., 2002, Körmendi Galéria, 174 p. Reprodukciókkal, Mácsai István műveivel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19271.

6 000 HUF
15,54
17,14
10

Réthelyi, Elemér: A tatai majolika története. (24 táblával.) Die Gescichte de Majolika Fabrik in Tata. (Mit 24 Tafeln.) Bibliotheca Humanitatis Historica VIII. Bp., 1941, Magyar Történeti Múzeum, (Karceg, Kertész József-ny.), 178+4 p.+XXIV (képtáblák, közte 3 színes) t. Magyar és német nyelven. Fekete-fehér és színes táblákkal. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kissé foltos borítóval, részben felvágatlan lapokkal. Megjelent 600 példányban.
19272.

Réthelyi, Elemér: A tatai majolika története. (24 táblával.) Die Gescichte de Majolika Fabrik in Tata. (Mit 24 Tafeln.) Bibliotheca Humanitatis Historica VIII. Bp., 1941, Magyar Történeti Múzeum, (Karceg, Kertész József-ny.), 178+4 p.+XXIV (képtáblák, közte 3 színes) t. Magyar és német nyelven. Fekete-fehér és színes táblákkal. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kissé foltos borítóval, részben felvá...

6 000 HUF
15,54
17,14

Kiss-Kuntler Árpád: Candor. Képpárok - Photo pairs. 1980-2000. Markovics Ferencnek, a fotószövetség vezetőjének DEDIKÁLT! 500/016. számozott példány. 2 db füzettel. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19273.

5 000 HUF
12,95
14,29

Balla András: Fotográfusok városa. Az esztergomi Art Fotográfia Stúdió jubileumi kiadványa. DEDIKÁLT! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19274.

5 000 HUF
12,95
14,29

Varga Nándor Lajos: Az alkotó szépség a képzőművészetben. Bp.,1949.,Szerzői,(Képzőművészeti Főiskola-ny.), XII+331 p.+6 t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, 3 képet visszaragasztottak a papírra, foltos borítóval és gerinccel, szakadt borítóval. Megjelent 299 példányban.
19275.

6 000 HUF
15,54
17,14

Lavotta Rudolf: A tánc psychológiája. Zenetudományi Könyvtár 11. Bp., Harmonia Rt. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19276.

6 000 HUF
15,54
17,14

Borsos László: A Pécsi Székesegyház Pollack-féle átépítésének története. Baranyai Levéltári Füzetek 24. Entz Gézának DEDIKÁLT! + ALÁÍRT levél. Pécs, 1982. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19277.

5 000 HUF
12,95
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF