Books: History

Number of items: 36

Decsy Sámuel: Osmanografia, az az: a Török Birodalom Természeti, erköltsi, egy-házi, polgári s hadi állapottyának, és a Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásinak summás leirása. I-III. rész. Bétsben, 1788-1789. Kurtzboeck Jósef ny. (16)+378+(21)p., 442+(22)p.+1 kihajt. mell.+1 színes, kihajt. térk., (8)+772+(16)p.+1 színes, kihajt. térk. (Másolattal Pótolt!!!) A térképeket Berkeny János készítette: 1. A török birodalom europai, ásiai és áfrikai tartományinak rövid le rajzolása. 2. A magyar-török hadakozásoknak mutató piatza Zsigmond Ts. 3. Magy. Kir. uralkodásátol fogva a jelenvaló időkig. Korabeli egységes félbőr-kötésben, két kötetbe kötve.
19120.

Decsy Sámuel: Osmanografia, az az: a' Török Birodalom' Természeti, erköltsi, egy-házi, polgári 's hadi állapottyának, és a' Magyar Királyok ellen viselt nevezetesebb hadakozásinak summás leirása. I-III. rész. Bétsben, 1788-1789. Kurtzboeck Jósef ny. (16)+378+(21)p., 442+(22)p.+1 kihajt. mell.+1 színes, kihajt. térk., (8)+772+(16)p.+1 színes, kihajt. térk. (Másolattal Pótolt!!!) A térképeket Berkeny János készítette: 1. A török birodalom europai, ásiai és áfrikai tartományinak rövid le rajzolása. 2. A' magyar-török hadakozásoknak mutató piatza Zsigmond Ts. 3. Magy. Kir. uralkodásátol fogva a' jelenvaló időkig. Korabeli egységes félbőr-kötésben, két kötetbe kötve.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
150 000 HUF
394,74
428,57
Minimum bid:
150 000 HUF
Dufrene, Maximilian: Rudimenta historica sive brevis, facilisque methodus juventutem orthodoxam notitia historica imbuendi, pro gymnasiis opusculum primum[-sextum]. 1-6. kötet. Cassoviae [Kassa], 1752-1760-1759., Typ. Academicis Soc. Jesu, 95+5 p.;+ 77+3 p.;+ 103+5 p.;+ 144 p.;+ 82+2 p. + 2 t. (földgömböt + kihajtható világtérképet ábrázoló rézm.); 112+12 p.   A történelmi ismeretek rövid és könnyű átadása az ifjúság számára. A Jezsuita rend tanintézményei számára készített, jezsuita szemléletű földrajzi-történelmi összeállítás; kérdezz-felelek rendszerben az ismert világ népeit és országait vizsgálja végig, erkölcsi-morális szempontból vizsgálódva tesz megjegyzéseket a szokásokról, a történelemről.   Korabeli bordázott egészbőr-kötés, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, az elülső szennylap és a címlap hiányzik, az első rész első lapja és a kihajtható tábla javított, régi intézményi bélyegzésekkel és possessori bejegyzéssel.
19121.

Available for bidding
60 000 HUF
157,89
171,43
Minimum bid:
60 000 HUF
Somogyi Zsigmond, medgyesi: Magyarország főispánjainak története. 1000-1903. Szerkeszté: ~. Bp., 1902. Ifj. Kellner Ernő ny. (8)+256p.+53t. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, kissé laza fűzés, gerincen kis sérüléssel, néhány lapon folttal. dr Prém József (1850-1910). Az író részére DEDIKÁLT példány.  A kötet az akkori 63 vármegye főispánjait ismerteti az intézmény kezdetétől, illetve az adott vármegye keletkezésétől, az éppen hivatalban lévő főispán fényképével illusztrálva. Nagyon ritka!
19122.

Available for bidding
50 000 HUF
131,58
142,86
Minimum bid:
50 000 HUF
Wesselényi Miklós, b(áró): Szózat a magyar és szláv nemzetiség ügyében. Lipcsében, 1843. Wigand Ottó. VIII+372+(2)p. Első kiadás. A szerző írásában a reformkori liberális nemesség programját és céljait foglalja össze a nemzetiségi politikával kapcsolatban. rámutat sz oroszok által támogatott pánszlávizmus veszélyére.  Aranyozott gerincű, korabeli vászonkötésben. Gerinc kissé sérült, az első kb 30 lap tetején kis folttal.
19123.

Wesselényi Miklós, b(áró): Szózat a' magyar és szláv nemzetiség' ügyében. Lipcsében, 1843. Wigand Ottó. VIII+372+(2)p. Első kiadás. A szerző írásában a reformkori liberális nemesség programját és céljait foglalja össze a nemzetiségi politikával kapcsolatban. rámutat sz oroszok által támogatott pánszlávizmus veszélyére. Aranyozott gerincű, korabeli vászonkötésben. Gerinc kissé sérült, az első kb 30 lap tetején kis folttal.

Available for bidding
32 000 HUF
84,21
91,43
Minimum bid:
32 000 HUF
Paál Zoltán: Arvisura (Igazszólás.) Regék a hun és a magyar törzsszövetség rovásírásos krónikájából. I-II. köt. Összeáll. és szerk.: Bolky Úr János. Bp., 2003., Püski. 2. kiadás. Kiadói egészvászon-kötések, kiadói papír védőborítókban, jó állapotban.
19124.

Available for bidding
20 000 HUF
52,63
57,14
Minimum bid:
20 000 HUF
1896 1848-49. Történelmi Lapok. V. évf. Szerk.: Kuszkó István. Kolozsvár, 1896-1897, Gombos Ferenc, VIII+216+2 p.+13 sztl. lev. Teljes évfolyam. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, foltos, kopott borítóval.
19125.

Available for bidding
18 000 HUF
47,37
51,43
Minimum bid:
18 000 HUF
Peretsenyi Nagy László: Vetekedés a közös Szittha Honnos Magyar, és ehez tartozó felekezetek köztt az ő minden tulajdonságok eránt. Írta - - - T. Ns. Arad Vármegyének szólgabírája. Arad, 1820., Micheck Antal, 120 p. A szerző, Perecsényi Nagy László (1771-1827) megyei szolgabíró, költő, író. A 19. század első két évtizedének egyik legtermékenyebb magyar írója, leglelkesebb fordítója volt. Mint nyelvújító, több új szót is alkotott, de nem nyerték meg minden irodalmár tetszését, közte Kazinczy Ferencét se. Korabeli papírkötés, hiányos gerinccel, sérült kötéssel, foltos borítóval és lapokkal, az elülső borítón és a címlapon szúette lyukakkal. Rendkívül ritka! Aukción még nem szerepelt.
19126.

Available for bidding
15 000 HUF
39,47
42,86
Minimum bid:
15 000 HUF
19127.

Available for bidding
15 000 HUF
39,47
42,86
Minimum bid:
15 000 HUF
[Schönwisner István (1738-1818)] Schoenwisner, Stephanus: Compendium Antiquitatum Romanarum. Ad usum secundae humanitatis scholae in regiis per hungariam adnexasque provincias gymnasiis. Acture abbate - -. Budae, 1825, Stereotypo Regiae Universitatis Hungaricae, X+286+16 p.Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, javított címlappal.   Schönwisner István (1738-1818) régész, nagyváradi kanonok, könyvtárnok, egyetemi tanár.
19128.

Available for bidding
15 000 HUF
39,47
42,86
Minimum bid:
15 000 HUF
19129.

Available for bidding
15 000 HUF
39,47
42,86
Minimum bid:
15 000 HUF
Veress Sándor: A magyar emigratio a Keleten. I-II. kötet. Bp., 1878, Athenaeum, 348+IV p.; 451+1+VI p. Átkötött modern egészvászon-kötés.   Keglevich Gábor (1848-1926) politikus, főrendiházi alelnök, majd elnök (Keglevich Gáby) autográf névbejegyzésével és ex libris címkéjével (Ex-Libris-Egres-Kataiensibus.)
19130.

Veress Sándor: A magyar emigratio a Keleten. I-II. kötet. Bp., 1878, Athenaeum, 348+IV p.; 451+1+VI p. Átkötött modern egészvászon-kötés. Keglevich Gábor (1848-1926) politikus, főrendiházi alelnök, majd elnök ("Keglevich Gáby") autográf névbejegyzésével és ex libris címkéjével (Ex-Libris-Egres-Kataiensibus.)

Available for bidding
15 000 HUF
39,47
42,86
Minimum bid:
15 000 HUF
Kongreß-Protokolle der Zweiten Internationale. Band I-II. [A Második (Szocialista) Internacionálé kongresszusi jegyzőkönyvei. I-II. köt.] I.: Paris 1889 - Amsterdam 1904. I.: Stuttgart 1907 - Basel 1912. Glashütten (Taunus), 1975-1976, Detlev Auvermann KG. Reprint kiadás. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
19131.

Available for bidding
15 000 HUF
39,47
42,86
Minimum bid:
15 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November

All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET

  Events