15 000 HUF
11
Peretsenyi Nagy László: Vetekedés a közös Szittha Honnos Magyar, és ehez tartozó felekezetek köztt az ő minden tulajdonságok eránt. Írta - - - T. Ns. Arad Vármegyének szólgabírája. Arad, 1820., Micheck Antal, 120 p. A szerző, Perecsényi Nagy László (1771-1827) megyei szolgabíró, költő, író. A 19. század első két évtizedének egyik legtermékenyebb magyar írója, leglelkesebb fordítója volt. Mint nyelvújító, több új szót is alkotott, de nem nyerték meg minden irodalmár tetszését, közte Kazinczy Ferencét se. Korabeli papírkötés, hiányos gerinccel, sérült kötéssel, foltos borítóval és lapokkal, az elülső borítón és a címlapon szúette lyukakkal. Rendkívül ritka! Aukción még nem szerepelt.