Books: History

Number of items: 36

Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. (DEDIKÁLT). Bp., [1942], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 309+(3) p.+ XVI t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban, a borítón némi kopással. A szerző, Várkonyi Nándor (1896-1975) író, irodalomszervező, szerkesztő, könyvtáros, irodalom- és kultúrtörténész által Milotay István (1883-1963) szélsőjobboldali újságíró, politikus, író részére DEDIKÁLT példány.
19132.

Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. (DEDIKÁLT). Bp., [1942], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 309+(3) p.+ XVI t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban, a borítón némi kopással. A szerző, Várkonyi Nándor (1896-1975) író, irodalomszervező, szerkesztő, könyvtáros, irodalom- és kultúrtörténész által Milotay Istvá...

15 000 HUF
38,86
42,86
9

[Nagy Károly]: Daguerréotyp. Pozsony, 1841, Schmid Antal, 284+4 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, javított címlappal, néhány kissé foxing foltos lapokkal. "Gróf Festetics Leo Könyvtárából" bélyegzéssel a címlapon.   Tolnai gróf Festetics Leó (1800-1884) a pesti Nemzeti Színház igazgatója (1852-1854), zeneszerző.
19133.

12 000 HUF
31,09
34,29

Tefft, B[enjamin] F[ranklin]: Hungary and Kossuth: or, an American Exposition of the late Hungarian Revolution. Philadelphia - New Orleans, 1852, J. W. Bradley - John Ball, (Philadelphia, Smith & Peters - ny.), 1 (Kossuth Lajos acélmetszetű portréja, hártyapapírral,) t.+378 p. Angol nyelven. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, mintás lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kissé foxing foltos lapokkal, régi AKV-s aukciós címkével.
19134.

Tefft, B[enjamin] F[ranklin]: Hungary and Kossuth: or, an American Exposition of the late Hungarian Revolution. Philadelphia - New Orleans, 1852, J. W. Bradley - John Ball, (Philadelphia, Smith & Peters - ny.), 1 (Kossuth Lajos acélmetszetű portréja, hártyapapírral,) t.+378 p. Angol nyelven. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, mintás lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kiss...

12 000 HUF
31,09
34,29

Ráttkay R. Kálmán: Modern országépítés. A szerző, Ráttkay R[adich] Kálmán (1894-1974) által DEDIKÁLT példány! Bp.,(1933.), Hajdú Dénes,(Attila-ny.), 96 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.   A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-1946-ban kiadott, tiltott könyvek listáján. Ritka szélsőjobboldali munka!
19135.

12 000 HUF
31,09
34,29
14

Oplatka, Andreas: Graf Stephan Széchenyi. Der Mann, der Ungarn schuf. DEDIKÁLT! Wien, 2004, Paul Zsolnay Verlag. Első kiadás! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.  Az eredetileg német nyelven írt - majd egy évvel később az Osiris Kiadó gondozásában magyarul is kiadott - életrajz 2004 őszén Bécsben jelent meg. Szerzője magyar származású; tizennégy éves korában került Svájcba, ahol iskoláit végezte, s germanistaként és történészként egyetemi képzését kapta. A könyv Széchenyi Istvánt nemcsak mint magyar, hanem mint nagy európai politikust kívánja bemutatni.
19136.

Oplatka, Andreas: Graf Stephan Széchenyi. Der Mann, der Ungarn schuf. DEDIKÁLT! Wien, 2004, Paul Zsolnay Verlag. Első kiadás! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban. Az eredetileg német nyelven írt - majd egy évvel később az Osiris Kiadó gondozásában magyarul is kiadott - életrajz 2004 őszén Bécsben jelent meg. Szerzője magyar származású; tizennégy éves korában került Svájcba, ahol iskoláit végezt...

12 000 HUF
31,09
34,29

Horthy Miklós: Emlékirataim. Buenos Aires, 1953., (Soc. de Resp.), 1 t. + 314 p.+3 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt, foltos kiadói Horthy Miklós arcképével illusztrált papír védőborítóban, kissé foltos lapélekkel.
19137.

8 000 HUF
20,73
22,86
9

"Pecsu." Egy színmagyar város szenvedései szerb megszállás alatt. Bp., 1919., Kultura Könyvkiadó és Nyomda Rt., 31 p. A borító Jeges Ernő munkája. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
19138.

10 000 HUF
25,91
28,57
15

A Lenin-fiúk véres munkái. Írta: Egy szemtanú. 1. füzet. Bp.,[1920.], Rózsa Kálmán és Neje, 32 p. A borítékrajz Nemes M. munkája. Kiadói papírkötés, a borítón apró szakadással.
19139.

8 000 HUF
20,73
22,86
9

Andocsy Béla: A fasiszta Szicilia. Bp., 1938, Universitas (Révai-ny.), 110+(1) p.+ 4 (fekete-fehér fotók) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, belül jó állapotban. A mű szerepel az 1945-1946-ban az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott, fasiszta és szovjetellenes könyvek listáján.
19140.

8 000 HUF
20,73
22,86
10

Farkas István: A ködbeborult Anglia. Bp., 1940., Budai Bernwallner József, 50 p. Kiadói papírkötés, foltos elülső borítóval és címlappal.
19141.

8 000 HUF
20,73
22,86
9

Mrva János: A fordulat. - - szlovák eredetije nyomán. Nitra, 1931., Löwy Antal és Fiai, 2+45 p. Ján Mrva Nyitra város rendőrparancsnokának élménybeszámolója a város cseh megszállásáról, szlovák szemszögből tálalva. Kiadói papírkötés.
19142.

6 000 HUF
15,54
17,14
21

Guizot, (Francois Pierre Guillaume): Monk. Az angol köztársaság bukása és a monarchia helyreállítása 1660-ban. Ford. Gyerőfy Gyula és Szabad Imre. Pest, 1851. Emich. 166 l. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon kötésben. Ritka!
19143.

10 000 HUF
25,91
28,57

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF