Books: History

Number of items: 36

Andric Sándor: A Montenegroi Fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-ik évig. Szerb okmányok, segédművek és népénekek után kidolgozta: - -. Ford.: Kunos Gyula. Számos kegylevéllel, ukázzal, manifestummal, kiáltvánnyal, fermannal s egyéb okiratokkal, egy, a Balsidákat és a Carnojevic családot leszármaztató függelékkel. Történeti- Nép- és Földrajzi Könyvtár. XXIII. köt. Nagy-Becskerek, 1890, Pleitz Fer. Pál, XII+153+3 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, régi intézményi bélyegzésekkel.
19144.

Andric Sándor: A Montenegroi Fejedelemség története a legrégibb időtől fogva az 1852-ik évig. Szerb okmányok, segédművek és népénekek után kidolgozta: - -. Ford.: Kunos Gyula. Számos kegylevéllel, ukázzal, manifestummal, kiáltvánnyal, fermannal s egyéb okiratokkal, egy, a Balsidákat és a Carnojevic családot leszármaztató függelékkel. Történeti- Nép- és Földrajzi Könyvtár. XXIII. köt. Nagy-Becskere...

8 000 HUF
20,73
22,86

Márki Sándor: Mária Magyarország királynéja. 1370-1395. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1885, Magyar Történelmi Társulat, (Franklin-ny.),4+191 p.+7 (képtáblák, közte két színes, egy színes, két oldalas), 1 (színes, kétoldalas térkép) t. + 2 (kihajtható melléklet) t. +Más kötetből származó, extra táblákkal: + 4 (16-17. között) t.+1 (97-97. között) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált. Korabeli aranyozott, álbordás vörös, gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, az egyik kihajtható tábla szakadt, a másik sérült.
19145.

Márki Sándor: Mária Magyarország királynéja. 1370-1395. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1885, Magyar Történelmi Társulat, (Franklin-ny.),4+191 p.+7 (képtáblák, közte két színes, egy színes, két oldalas), 1 (színes, kétoldalas térkép) t. + 2 (kihajtható melléklet) t. +Más kötetből származó, extra táblákkal: + 4 (16-17. között) t.+1 (97-97. között) t. Oldalszámozáson belül...

8 000 HUF
20,73
22,86

Szeremlei Samu: A Honvédelmi Bizottmány keletkezése s a forradalom kitörése 1848-ban. Adalékul Magyarország ujabbkori történelméhez. Pest, 1867., Pfeifer Ferdinánd, (4)+196 p. Korabeli aranyozott gerincű álbordás félbőr-kötésben, kopott borítóval.
19146.

10 000 HUF
25,91
28,57

1898 Nagy-Szeben bevétele 1849. márczius 11-én. Bem-Petőfi körkép. Festette: Styka Jan, Vágó Pál és Spányi Béla. Bp., 1898. Werbőczy Könyvnyomda Rt., 15+1 p.+12 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott papírkötésben, kopott borítóval, kopott borítóval, a borító belsején javításokkal, foltos címlappal, a címlapon kis szakadásokkal,
19147.

6 000 HUF
15,54
17,14
27

Horváth Mihály: Kossuth Lajos újabb leveleire. Pest, 1868, Ráth Mór (Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), 131 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, minimálisan sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal, tulajdonosi bélyegzővel (Dr. Mihálkovics Elemér).
19148.

6 000 HUF
15,54
17,14

Vámbéry Ármin: A magyarság bölcsőjénél. A magyar-török rokonság kezdete és fejlődése. Bp., 1914, Athenaeum, 223 p. A 129. oldaltól magyar-török összehasonlító szótárral. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval.
19149.

8 000 HUF
20,73
22,86

[Rónai Jácint] A tüzimádó bölcs az ős-világok emlékeiről. Pest, 1860., Kilián György, 180 p.+14 (litográfiák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal.
19150.

8 000 HUF
20,73
22,86

Zajti Ferenc: Magyar évezredek. (Skytha-hun-magyar faji azonosság.) 350 illusztrációval, mű és térképmellékletekkel. A szerző, Zajti Ferenc (1886-1961) festő, autodidakta orientalista, egyetemi tanár, könyvtáros, író által vitéz Lukács Béla (1892?1958) politikus, főispán, államtitkár, a Kállay-kormány tárca nélküli hadigondozási minisztere részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1943., Móricz Zsigmond Könyvkiadóvállalat, ("Pátria"-ny.), XII+443 p.+34 (fekete-fehér képtáblák, 8 kihatjható) t. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. 2. kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen sérülésnyommal.   A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
19151.

Zajti Ferenc: Magyar évezredek. (Skytha-hun-magyar faji azonosság.) 350 illusztrációval, mű és térképmellékletekkel. A szerző, Zajti Ferenc (1886-1961) festő, autodidakta orientalista, egyetemi tanár, könyvtáros, író által vitéz Lukács Béla (1892?1958) politikus, főispán, államtitkár, a Kállay-kormány tárca nélküli hadigondozási minisztere részére DEDIKÁLT példány! Bp., 1943., Móricz Zsigmond Köny...

5 000 HUF
12,95
14,29

Thaly Kálmán: Ocskay László, II. Rákóczi Ferencz fejedelem dandárnoka és a felső-magyarországi hadjáratok 1703-1710. Történeti tanulmány. Eredeti levelezések és egykorú kútfők nyomán. Bp., 1880., MTA, (Athenaeum-ny.) 4+828 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel.
19152.

6 000 HUF
15,54
17,14

Kállay István: Magyarország öszszefüggő történelme korszaki képekben,Debreczen, 1877 (A borítón és a második lapon 1876.) ifj Csáthy Károly. 72p. Gerincén kissé sérült kiadói félvászon kötésben. Ritka!
19153.

5 000 HUF
12,95
14,29

19154.

2 400 HUF
6,22
6,86

A három Villani krónikája. Croniche di Giovanni, Matteo E Filippo Villani. Ford., bevezetéssel és magyarázó jegyzetekkel ellátta Rácz Miklós. Középkori Krónikások VIII-IX. köt. Szerk.: Gombos Ferencz Albin. Bp., 1909, Athenaeum, 324 p. Átkötött félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel, de ezeket leszámítva belül jó állapotban.
19155.

8 000 HUF
20,73
22,86

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF