Books: Hunting

Number of items: 15

Streeter, Daniel W[illard]:  Denatured Africa. Illustrated. (Széchenyi Zsigmond vadászati író Kőröshegyi kastélykönyvtárának egykori példánya, saját kezű tulajdonosi bejegyzésével.) New York, (1928). G. P. Putnam's Sons - The Knickebocker Press. 1 t. (címkép) + XII + 388 p. + 15 t. Példányunk címképének verzóján Széchenyi Zsigmond (1898-1967) vadászati írónk, a XX. századi magyar vadászat egyik legnagyobb alakjának saját kezű tulajdonosi bejegyzése: ,,Széchenyi, Kőröshegy, 1929. Nairobi (Keletafrika)". A példányunkban található nevezetes korabeli tulajdonosi bejegyzés példásan hitelesíti Széchenyi Zsigmond csaknem négy évtizeddel későbbi vallomását, mellyel utolsó művének, a ,,Denaturált Afrika" című kötetének címadását magyarázza, mely kései Széchenyi-kötet ezekkel a sorokkal indul: ,,Azzal kell kezdenem, hogy könyvem címe nem saját gyermekem! Mástól loptam suttyomban, alávaló tolvaj módon. Daniel W. Streeter ismeretlen amerikai kollégától vadoroztam, kinek Denatured Africa című, 1926-ban New York-ban megjelent útikönyvét a ,,Gripsholm" fedélzetén olvastam, ötödik Afrika-utamról hazatérőben. Streeter már akkor, kerek negyven évvel ezelőtt, hiányolta Afrika eredeti természetességét. Már akkor ,,denaturált"-nak fitymálta. Ne vegye hát rossz néven kedves Dániel szaktárs, de ennyi idő eltelte után, ugye, már nekem is szabad - máséhoz nyúlnom? Hiszen immár negyven év denaturálódása rakódott az akkorira!" Példányunk tehát az a kötet, amelyet Széchenyi Zsigmond 1929. évi szafarikalandja után még Nairobiban vásárolt, s melynek olvasását vélhetően Kőröshegyen, Somogy megyei vadászkastélyában fejezett be, s mely könyv olyan erős hatással volt rá, hogy évtizedekkel később is szükségét érezte utolsó könyvének előszavában kitérni a Streeter-kötet maradandó hatására. Széchenyi Zsigmond 1923-tól nyolc éven keresztül, 1931 őszéig lakott a kastélyban. Ebben a nyolc évben három Afrika-expedíciót vezetett. 1930-ban itt, a Kőröshegyi kastélyban született meg első, máig is legsikeresebb műve az első afrikai vadászexpedíciójának élményeiből, a ,,Csui". -- Daniel Williard Streeter (1883-1964) amerikai vadász, kalandor, író és társadalmi előkelőség. Az 1920-as években írt afrikai szafaritörténetei különösen népszerűek voltak. A ,,Denatured Africa" először 1926-ban jelent meg, példányunk a nyolcadik lenyomatból való - e nyolcadik lenyomat 1928-1929 táján tehát már Nairobiban is elérhető volt. Az előzékeken illusztrált Afrika-térkép, néhány táblán és levélen halvány foltosság. Poss.: Széchenyi Zsigmond (1898-1967). Aranyozott, enyhén sérült kiadói egészvászon kötésben, felül vörös festésű lapszélekkel. Bibliográfiai jelentőségű kötet, jó példány.
19340.

Streeter, Daniel W[illard]: Denatured Africa. Illustrated. (Széchenyi Zsigmond vadászati író Kőröshegyi kastélykönyvtárának egykori példánya, saját kezű tulajdonosi bejegyzésével.) New York, (1928). G. P. Putnam's Sons - The Knickebocker Press. 1 t. (címkép) + XII + 388 p. + 15 t. Példányunk címképének verzóján Széchenyi Zsigmond (1898-1967) vadászati írónk, a XX. századi magyar vadászat egyik le...

120 000 HUF
310,88
342,86
11

Bársony István: Erdőn mezőn.   Az író, Bársony István (1855-1928) vadász, író, újságíró által DEDIKÁLT példány. Benne bekötve a szerző autográf levelével, 1927 karácsonyáról (1927. dec. 23.). "Kedves Jenőm! Most jelent meg Erdőn mezőn című természetjáró könyvem új (negyedik) kiadása." OSZK szerint a negyedik kiadás 1922-ben jelent meg. Ugyan akkor az 1928. jan. 10. Nimród lap a hetedik új kiadást említi. Könnyen elképzelhető, hogy ez egy változatlan utánnyomás.   Természeti és vadászati képek. Kiváló magyar művészek eredeti rajzaival. Bp., [1928.],Athenaeum, 276 p.+ 8 t. Negyedik kiadás. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső borítót az átkötéskor felhasználták, kopott, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
19341.

Bársony István: Erdőn mezőn. Az író, Bársony István (1855-1928) vadász, író, újságíró által DEDIKÁLT példány. Benne bekötve a szerző autográf levelével, 1927 karácsonyáról (1927. dec. 23.). "Kedves Jenőm! Most jelent meg Erdőn mezőn című természetjáró könyvem új (negyedik) kiadása." OSZK szerint a negyedik kiadás 1922-ben jelent meg. Ugyan akkor az 1928. jan. 10. Nimród lap a hetedik új kiadást ...

40 000 HUF
103,63
114,29
17

Kittenberger Kálmán: Vadász- és gyűjtőúton Kelet-Afrikában 1903 - 1926. Nagybányai Horthy Jenő előszavával. A szerző, Kittenberger Kálmán (1881-1958) Afrika-kutató, zoológus, tanár, vadász és természettudományi író által DEDIKÁLT, dátumozott (1950. III. 3.) példány. "Kedves Sanyi haveromnak szeretettel Kálmán, 1950. III. 3." Bp.,[1934.], Franklin, 1 (címkép, Kittenberger Kálmán portréja) t. + 395 p.+ 64 (fekete-fehér képtáblák) t. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, kopott borítóval.
19342.

Kittenberger Kálmán: Vadász- és gyűjtőúton Kelet-Afrikában 1903 - 1926. Nagybányai Horthy Jenő előszavával. A szerző, Kittenberger Kálmán (1881-1958) Afrika-kutató, zoológus, tanár, vadász és természettudományi író által DEDIKÁLT, dátumozott (1950. III. 3.) példány. "Kedves Sanyi haveromnak szeretettel Kálmán, 1950. III. 3." Bp.,[1934.], Franklin, 1 (címkép, Kittenberger Kálmán portréja) t. + 395 ...

40 000 HUF
103,63
114,29

Nadler Herbert: Cserkészeten és lesen Nagymagyarországon. Vadászati elbeszélések. A szerző, Nadler Herbert (1883-1951) vadász, vadászati szakíró, állatkert-igazgató, fényképész, zoológus által DEDIKÁLT példány.  "Dr. Sándor Dénes kedves barátomnak szeretettel Nadler Herbert 1930. II. 8." Bp., 1926, Franklin, 1 t. +266+2 p. + 12 t. Első kiadás. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti fotóanyaggal, köztük 12+1 képtáblával illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, egy kijáró lappal (15/16.)
19343.

Nadler Herbert: Cserkészeten és lesen Nagymagyarországon. Vadászati elbeszélések. A szerző, Nadler Herbert (1883-1951) vadász, vadászati szakíró, állatkert-igazgató, fényképész, zoológus által DEDIKÁLT példány. "Dr. Sándor Dénes kedves barátomnak szeretettel Nadler Herbert 1930. II. 8." Bp., 1926, Franklin, 1 t. +266+2 p. + 12 t. Első kiadás. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti fotóan...

12 000 HUF
31,09
34,29
28

Diezel, [Karl Emil] - Mika, [Károly]: A fogoly, fácán, császármadár és erdei szalonka természetrajza és vadászata. Egy színes és öt münyomású teljes- és számos szövegképpel. Bp., [1912], Athenaeum, 4+128 p. + 6 (egészoldalas képtáblák, közte színes) t. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói festett egészvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, de alapvetően szép állapotban.
19344.

20 000 HUF
51,81
57,14

Kékessy László: A magyar vadász kézikönyve. Bársony István előszavával. Bp., [1925], Athenaeum, 128 p. 40 szövegközti rajzzal. A vadászattal kapcsolatban előfordulható szakszavak, lexikonszerű, abc-sorrendbe szedett, magyarázó képekkel gazdagon illusztrált vadászati alapkönyv. Kiadói illusztrált, festett vászonkötésben, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal.
19345.

12 000 HUF
31,09
34,29

Széchenyi Zsigmond: Năhar. Indiai vadásznapló. 1-2. köt. Bp., 1940-1941., Vajna és Bokor, (Athenaeum-ny.). 1 (címkép, előtte feliratozott hártyapapírral) t. + 349+1 p.+23 (kétoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált képtáblák, lapszámozáson belül) t.; 380+1 p.+24 (kétoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált képtáblák, lapszámozáson belül) t. Első kiadás. A kötetek első előzéklapjain India térképe látható. Kiadói egészvászon-kötések, az I. kötet kissé kopott borítóval, a gerincen kis benyomódással és kis sérüléssel, egy tábla kijár, a II. kötet. kopott borítóval, a gerincen kis benyomódással, laza fűzéssel, valamint a II. kötetben a 329-352. oldalak lapjainak szélén kis sérülésekkel, szakadásokkal.
19346.

Széchenyi Zsigmond: Năhar. Indiai vadásznapló. 1-2. köt. Bp., 1940-1941., Vajna és Bokor, (Athenaeum-ny.). 1 (címkép, előtte feliratozott hártyapapírral) t. + 349+1 p.+23 (kétoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált képtáblák, lapszámozáson belül) t.; 380+1 p.+24 (kétoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált képtáblák, lapszámozáson belül) t. Első kiadás. A kötetek első előzéklapjain India térkép...

12 000 HUF
31,09
34,29

Kittenberger Kálmán: A megváltozott Afrika. Nagybányai Horthy Jenő közreműködésével. Bp., [1930], Franklin, 375 p.+80 t. Első kiadás. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, sérült, foltos kiadói illusztrált papír védőborítóban, de egyébként jó állapotban.
19347.

8 000 HUF
20,73
22,86
22

Maderspach Viktor: Páreng - Retyezát. Vadászataim a Déli Kárpátokban. Kittenberger Kálmán előszavával. Bp., [1936], Dr. Vajna és Társa, (Athenaeum ny.),4+I-III+4--199+1 p., 16 (fekete-fehér fotók, 8 levélen) t. Átkötött egészvászon-kötés.
19348.

6 000 HUF
15,54
17,14
14

Maderspach Viktor: Medve! Bp., [1943], Ruszkabányai, (Kapucinus ny.), 231 p.+ XII (fekete-fehér fotók, 6 levélen) t. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, a hátsó táblán foltokkal, kissé laza fűzéssel.
19349.

6 000 HUF
15,54
17,14

Nadler Herbert: Vadásznapok, vadászévek. Elbeszélések és naplójegyzetek a szerző eredeti fényképeivel. Bp.,1937.,Vajna György és Társa, (Athenaeum-ny.),279 p.+24 (kétoldalas, lapszámozáson belüli fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, apró kopásnyomokkal, jó állapotban.
19350.

6 000 HUF
15,54
17,14

Nadler Herbert: A keleti és déli Kárpátokban. Vadásznapló. Bp., 1943, Vajna és Bokor, (Globus-ny.), 295+1 p.+40 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon kötésben, jó állapotban.  Ex libris-szel: R[adnayné (Radnainé)] Bauer E[rzsébet] (1897-1976): Ex-libris Puchász Tibor, rajta vadászati témájú ex libris-szel (kerecsensólyom?, karvaly?), klisé, papír, jelzett, 6x6,5 cm.
19351.

5 000 HUF
12,95
14,29

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF