40 000 HUF
17
Bársony István: Erdőn mezőn. Az író, Bársony István (1855-1928) vadász, író, újságíró által DEDIKÁLT példány. Benne bekötve a szerző autográf levelével, 1927 karácsonyáról (1927. dec. 23.). "Kedves Jenőm! Most jelent meg Erdőn mezőn című természetjáró könyvem új (negyedik) kiadása." OSZK szerint a negyedik kiadás 1922-ben jelent meg. Ugyan akkor az 1928. jan. 10. Nimród lap a hetedik új kiadást említi. Könnyen elképzelhető, hogy ez egy változatlan utánnyomás. Természeti és vadászati képek. Kiváló magyar művészek eredeti rajzaival. Bp., [1928.],Athenaeum, 276 p.+ 8 t. Negyedik kiadás. Korabeli átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső borítót az átkötéskor felhasználták, kopott, foltos borítóval, de belül jó állapotban.