40 000 HUF
Kittenberger Kálmán: Vadász- és gyűjtőúton Kelet-Afrikában 1903 - 1926. Nagybányai Horthy Jenő előszavával. A szerző, Kittenberger Kálmán (1881-1958) Afrika-kutató, zoológus, tanár, vadász és természettudományi író által DEDIKÁLT, dátumozott (1950. III. 3.) példány. "Kedves Sanyi haveromnak szeretettel Kálmán, 1950. III. 3." Bp.,[1934.], Franklin, 1 (címkép, Kittenberger Kálmán portréja) t. + 395 p.+ 64 (fekete-fehér képtáblák) t. Harmadik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, kopott borítóval.