Books: Military

Number of items: 15

Seelmann Károly: Minden Europában, Ásiában, és Áfrikában volt, és mostan virágzó vitéz rendeknek, ordóknak tüköre, avagy rövid leirása. Mellyet hiteles Könyv-szerzökböl, és bizonyos Tudósitásokból egybe szedett, és Magyar nyelven ki-adott Seelmann Károly. Kolosváratt és Szebenben, 1793. Nyomtattatott Hochmeister Márton költségével, s betűivel. XVI + 460 + [4] p. Egyetlen kiadás. A lovagrendek történetével foglalkozó magyar nyelvű irodalom egyik legkorábbi, ritka darabja. Az erdélyi származású író életéről jószerével annyit tudunk, amennyit könyvei címoldalán elárul magáról: ,,Károlyfehérvár szabad királyi városának valóságos tanácsosa. Leginkább színműfordítóként jeleskedett, úttörő színtársulataink számára divatos német szerzők szomorú- és vígjátékait ültette át magyarra, amelyek közül nyolc darab nyomtatásban is megjelent az 1790-es évek elején. Korabeli karton-kötésben, nagyon ritka könyv.
19190.

Seelmann Károly: Minden Europában, Ásiában, és Áfrikában volt, és mostan virágzó vitéz rendeknek, ordóknak tüköre, avagy rövid leirása. Mellyet hiteles Könyv-szerzökböl, és bizonyos Tudósitásokból egybe szedett, és Magyar nyelven ki-adott Seelmann Károly. Kolo'sváratt és Szebenben, 1793. Nyomtattatott Hochmeister Márton költségével, 's betűivel. XVI + 460 + [4] p. Egyetlen kiadás. A lovagrendek történetével foglalkozó magyar nyelvű irodalom egyik legkorábbi, ritka darabja. Az erdélyi származású író életéről jószerével annyit tudunk, amennyit könyvei címoldalán elárul magáról: ,,Károlyfehérvár szabad királyi városának valóságos tanácsosa." Leginkább színműfordítóként jeleskedett, úttörő színtársulataink számára divatos német szerzők szomorú- és vígjátékait ültette át magyarra, amelyek közül nyolc darab nyomtatásban is megjelent az 1790-es évek elején. Korabeli karton-kötésben, nagyon ritka könyv.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
180 000 HUF
473,68
514,29
Minimum bid:
180 000 HUF
Finke, Edmund: Geschichte des k.u.k. ungarischen Infanterie-Regimentes Nr. 37. Erzherzog Joseph. I-II Bände. Wien, 1886, St. Norbertus, 1 (József főherceg portréja) t.+VIII+2+754 p.+ 1 (Szirmay Tamás ezredes portréja) t. + 1 (kihajtható hasonmás) t.; 1 (Máriássy András táborszernagy portréja) t. + 4+755-1478 p. A nagyváradi Cs. és Kir. 37. József főherceg gyalogezred története német nyelven. Korabeli aranyozott félbőr-kötésben, márványmintás lapélekkel, kopott borítókkal, a 2. kötet foltos borítóval, sérült gerincekkel, az I. kötetben a 4-12. oldalak között a kötés mentén sérült, majdnem kijáró lapokkal, a 2. kötetben a címkép és a címlap fűzése laza, sérült részben kijár, néhány kissé foxing foltos lappal. Ritka! Elméletileg nem jelent meg magyar nyelven!
19191.

Finke, Edmund: Geschichte des k.u.k. ungarischen Infanterie-Regimentes Nr. 37. Erzherzog Joseph. I-II Bände. Wien, 1886, "St. Norbertus", 1 (József főherceg portréja) t.+VIII+2+754 p.+ 1 (Szirmay Tamás ezredes portréja) t. + 1 (kihajtható hasonmás) t.; 1 (Máriássy András táborszernagy portréja) t. + 4+755-1478 p. A nagyváradi Cs. és Kir. 37. József főherceg gyalogezred története német nyelven. Korabeli aranyozott félbőr-kötésben, márványmintás lapélekkel, kopott borítókkal, a 2. kötet foltos borítóval, sérült gerincekkel, az I. kötetben a 4-12. oldalak között a kötés mentén sérült, majdnem kijáró lapokkal, a 2. kötetben a címkép és a címlap fűzése laza, sérült részben kijár, néhány kissé foxing foltos lappal. Ritka! Elméletileg nem jelent meg magyar nyelven!

Available for bidding
18 000 HUF
47,37
51,43
Minimum bid:
18 000 HUF
19192.

Available for bidding
12 000 HUF
31,58
34,29
Minimum bid:
12 000 HUF
Der Winter-Feldzug 1848-1849 in Ungarn. Unter dem Oberkommando des Feldmarschalls Fürsten zu Windisch-Grätz. Wien, 1851, Gedruck bei Leopold Sommer. Kiadói egészvászon kötés, kötéstáblák sarkai kopottak, kopottas állapotban / linen binding, little damaged conditon
19193.

Available for bidding
10 000 HUF
26,32
28,57
Minimum bid:
10 000 HUF
Báró Arz Arthur vezérezredes. 1914-1918. A központi monarchiák harca és összeomlása. Bp., 1942. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinc, kissé kopottas állapotban.
19194.

Available for bidding
9 000 HUF
23,68
25,71
Minimum bid:
9 000 HUF
Stromfeld Aurél: Hadseregszervezés. Összeáll. - - vezérkari testületi százados. Bp., 1911, Pallas, IX+263 p. + 6 (kihajtható melléklet) t. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a hátsó borító felső sarkain sérült. Ritka harcászati alapmunka.   Stromfeld Aurél Emil (1878-1927) vezérkari ezredes, az Osztrák-Magyar Monarchia vezérkari tisztje, a Tanácsköztársaság idején a magyar Vörös Hadsereg vezérkari főnöke.
19195.

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
Szurmay Tibor: Honpolgári, honvédelmi ismeretek a magyar ifjúság számára. Cserkészpróbák Könyvei 2. Bp., 1940, Magyar Cserkészszövetség, 150+2 p.+30 t. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal, színes képtáblákkal és köztük egy kihajtható térképpel illusztrált. Benne rangjelzésekkel, uniformisokkal, kitüntetésekkel, címerekkel...stb. Kiadói aranyozott, festett illusztrált vörös egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19196.

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 500 HUF
A leventeintézmény útja a Szebb Magyar Jövő felé. Előadás a Magyar Művelődés Házában 1944. január hó 21. 31p. képekkel. Zsinórfüzött papírborítóval, fém plakettel. Ritka! Hozzá az előadás meghívója és belépőjegye. Horthy Miklós jelenlétében tartotta vitéz stanogorai Solymossy Ulászló vezérőrnagy, a Leventék Országos Parancsnoka
19197.

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
16 000 HUF
Herczeg Géza: U. Háborús képek a haditengerészetről. Bp.,1917., Athenaeum, 163+1 p. A szerző, Herczeg Géza (1888-1954) író, újságíró, forgatókönyvíró, miniszteri tanácsos. Az első világháború alatt haditudósító, 1918-ban a Károlyi-kormány sajtófőnöke volt. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.
19198.

Herczeg Géza: "U". Háborús képek a haditengerészetről. Bp.,1917., Athenaeum, 163+1 p. A szerző, Herczeg Géza (1888-1954) író, újságíró, forgatókönyvíró, miniszteri tanácsos. Az első világháború alatt haditudósító, 1918-ban a Károlyi-kormány sajtófőnöke volt. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 500 HUF
Lenkey Lajos: Losonci tüzérek a világháborúban. Bp., 1937, Szerzői, (Ifj. Kellner Ernő-ny.), 95 p.+ 2 (fekete-fehér képtáblák) t.+1 (kétoldalas térképvázlat) t. Kiadói papírkötés.
19199.

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 500 HUF
Szuomi harca az otthonért, hitért és hazaért 1939-1940. A háború kezdete. A hadműveletek lefolyása. A békekötés. Szerk.: J. O. Hannula, Birger Fagerström és Börje Sandberg. Helsinki,[1941],OY. Suomen Kirja, (Oy. F. Tilgmann-ny.), 143+1 p. + 2 (kétoldalas térképek) t. Egyetlen kiadás! Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, foxing foltos lapokkal, finn nyelvű autográf bejegyzéssel.   Betiltott! Szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek jegyzékén!
19200.

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
9 000 HUF
Dezsény Miklós: Tengeri és folyami hajóhadaink kimagasló fegyvertényei. 1052-1942. A királyi magyar hajósnép, a királyi naszádos és csajkás seregek, a cs. kir., illetve a cs. és kir. Haditengerészet egységei, a magyar hadihajózás és a m. kir. honvéd folyamierők harcai. M. Kir. Hadimúzeum kiadványai XIII. Bp., 1942., M. Kir. Állami Nyomda, 203 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, az utolsó lapon ceruzás jelölésekkel.
19201.

Available for bidding
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November

All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET

  Events