Number of items: 72

Hegedűs Loránt: Túl az óperencián. Mesekönyv kis unokámnak. Hozzáktöve: Mesék a boldog öregségről. A szerző, Hegedüs Lóránt (1872-1943) Lóri bácsi politikus író kettős DEDIKÁCIÓJÁVAL! Bp., 1935-1936., Slyvester Rt., 128+100 p. Bekötött papírborítókkal. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, régi bélyegzéssel, a gerincen címkével.
19656.

Hegedűs Loránt: Túl az óperencián. Mesekönyv kis unokámnak. Hozzáktöve: Mesék a boldog öregségről. A szerző, Hegedüs Lóránt (1872-1943) "Lóri bácsi" politikus író kettős DEDIKÁCIÓJÁVAL! Bp., 1935-1936., Slyvester Rt., 128+100 p. Bekötött papírborítókkal. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, régi bélyegzéssel, a gerincen címkével.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
Heltai Jenő: A néma levente. A szerző, Heltai Jenő (1871-1957) író 1936-os könyvnapi ALÁÍRÁSÁVAL. Bp., 1936, Athenaeum, 166+(2) p. 3. kiadás. Javított gerincű és kötésű félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
19657.

Available for bidding
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
Tersánszky J. Jenő: Az elnök úr inasévei. A szerző, Tersánszky Józsi Jenő (1888-1969) Kossuth- és Baumgarten-díjas író által Jankovich Ferenc (1907-1971) Kossuth-, József Attila- és Baumgarten-díjas költő, író, műfordító és felesége részére DEDIKÁLT példány. Regény. [Bp.],(1943.), Bersenyi, 203 p. Első kiadás. A borító Janovits István munka. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a gerinc felső részén kis hiánnyal, szakadt, kissé hiányos papírborítóval.
19658.

Tersánszky J. Jenő: Az elnök úr inasévei. A szerző, Tersánszky Józsi Jenő (1888-1969) Kossuth- és Baumgarten-díjas író által Jankovich Ferenc (1907-1971) Kossuth-, József Attila- és Baumgarten-díjas költő, író, műfordító és felesége részére DEDIKÁLT példány. Regény. [Bp.],(1943.), Ber'senyi, 203 p. Első kiadás. A borító Janovits István munka. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a gerinc felső részén kis hiánnyal, szakadt, kissé hiányos papírborítóval.

Available for bidding
5 000 HUF
13,16
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
Kodály Zoltán: Magyarság a zenében. Bp., 1940. 42p.. Kissé sérült kiadói papírkötés. ALÁÍRT példány.
19659.

Available for bidding
5 000 HUF
13,16
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
Göncz Árpád: Találkozások. DEDIKÁLT példány! Bp., 2001, Ulpius. Kiadói papírkötés.
19660.

Available for bidding
5 000 HUF
13,16
14,29
Minimum bid:
5 000 HUF
Bodor Ádám: Sinistra körzet. Egy regény fejezetei. A szerző, Bodor Ádám (1936) Kossuth-díjas író által Tarján Tamás (1949-2017) József Attila-díjas örmény származású magyar irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány! Tarján Tamás ex libris-szével. Bp.,1992, Magvető, 157+1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
19661.

Available for bidding
8 000 HUF
21,05
22,86
Minimum bid:
8 000 HUF
Csukás István: Ima a vadevezősökért. A szerző, Csukás István (1936-2020) író, költő által DEDIKÁLT példány. Bp., 1975., Szépirodalmi, 56+2 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19662.

Available for bidding
6 000 HUF
15,79
17,14
Minimum bid:
6 000 HUF
Rejtő Jenő (P. Howard) - Sarlós Endre: A Néma Revolverek Városa. Sarlós Endre által DEDIKÁLT! + kísérő levél nyomtatott aláírásokkal. Megjelent 500 példányban. Bp., 2009, Orako-Ekler Komplex Zrt. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19663.

Available for bidding
9 000 HUF
23,68
25,71
Minimum bid:
9 000 HUF
Török András: 250. (Kétszázötven emlék, a Vademecum Hírlevél 250. száma. Kereskedelmi forgalomba nem került. Megjelent 250 példányban.) A szerző, Török András (1954-) művelődéstörténész, író által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2009, Summa Artium. Kiadói papírkötés.
19664.

Available for bidding
4 800 HUF
12,63
13,71
Minimum bid:
4 800 HUF
Steiner, Rudolph:  Investigations in Occultism. Showing its Practical Value in Daily Life. Based upon Lectures by Rudolph Steiner. New York - London, 1920. G. P. Putnams Sons - The Knickerbocker Press. [2] + XII + [2] + 253 + [1] p. Első kiadás. Rudolf Steiner (1861-1925) osztrák polihisztor, teozófus, antropozófus, spirituális és pedgógiai gondolkodó. A kötet Rudolf Steiner 1906-tól kezdődő, antropozófiai előadásaiból válogat. A spirituális esszék Steinernek abból az életszakaszából valók, amikor már végleg szakított a Teozófiai Társulattal, melynek kimondottan keleti és csodaváró irányvonalával nem tudott egyetérteni. Kötetében antropozófiai esszék, többek között az álom és a halál kapcsolatáról, a szellemvilág és a lélek szerkezetéről, és a lélek szerkezete kapcsán a pedagógia elveiről. Az utolsó esszék a nyugati okkult hagyományok történetét vizsgálják, köztük a rózsakeresztes hagyományt. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon dátumbejegyzés, néhány oldalon a tulajdonos aláhúzásai, angol nyelvű széljegyzetei. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Béla. [Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész. A budapesti József Műegyetemen szerzett diplomája után Alpár Ignác mellett dolgozott Franciaországban, majd tíz évet töltött az Egyesült Államokban, ahol Alfons Mucha tanítványa volt. Kiállításai voltak New York, Boston, Philadelphia és Charleston városaiban. Az 1910-es években tért haza, itthon Széchenyi Bertalan, Dohnányi Ernő, Kozma Jenő villáit tervezte.] Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány, nagyon ritka könyv.
19665.

Steiner, Rudolph: Investigations in Occultism. Showing its Practical Value in Daily Life. Based upon Lectures by Rudolph Steiner. New York - London, 1920. G. P. Putnam's Sons - The Knickerbocker Press. [2] + XII + [2] + 253 + [1] p. Első kiadás. Rudolf Steiner (1861-1925) osztrák polihisztor, teozófus, antropozófus, spirituális és pedgógiai gondolkodó. A kötet Rudolf Steiner 1906-tól kezdődő, antropozófiai előadásaiból válogat. A spirituális esszék Steinernek abból az életszakaszából valók, amikor már végleg szakított a Teozófiai Társulattal, melynek kimondottan keleti és csodaváró irányvonalával nem tudott egyetérteni. Kötetében antropozófiai esszék, többek között az álom és a halál kapcsolatáról, a szellemvilág és a lélek szerkezetéről, és a lélek szerkezete kapcsán a pedagógia elveiről. Az utolsó esszék a nyugati okkult hagyományok történetét vizsgálják, köztük a rózsakeresztes hagyományt. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, a címoldalon dátumbejegyzés, néhány oldalon a tulajdonos aláhúzásai, angol nyelvű széljegyzetei. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Béla. [Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész. A budapesti József Műegyetemen szerzett diplomája után Alpár Ignác mellett dolgozott Franciaországban, majd tíz évet töltött az Egyesült Államokban, ahol Alfons Mucha tanítványa volt. Kiállításai voltak New York, Boston, Philadelphia és Charleston városaiban. Az 1910-es években tért haza, itthon Széchenyi Bertalan, Dohnányi Ernő, Kozma Jenő villáit tervezte.] Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben. Jó példány, nagyon ritka könyv.

Available for bidding
24 000 HUF
63,16
68,57
Minimum bid:
26 000 HUF
Collins, Mabel:  When the Sun Moves Northward. Being a Treatise on the Six Sacred Months. Containing the Mystic Ritual from the ,,Story of the Year, and the Teaching concerning the Resurrection from ,,Green Leaves. London, 1912. The Theosophical Publishing Society (Printed by Neill and Co. Ltd., Edinburgh). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 183 + [1] p. Első kiadás. Mabel Collins (1851-1927) brit okkultista szerző, 1889-ig a Teozófiai Társaság tagja, később szabadúszó szerző. Mabel Collins ebben a kötetében a hindu naptár hat szent hónapjának rítusait értelmezi. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés és dátumbejegyzés. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Béla. [Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész. A budapesti József Műegyetemen szerzett diplomája után Alpár Ignác mellett dolgozott Franciaországban, majd tíz évet töltött az Egyesült Államokban, ahol Alfons Mucha tanítványa volt. Kiállításai voltak New York, Boston, Philadelphia és Charleston városaiban. Az 1910-es években tért haza, itthon Széchenyi Bertalan, Dohnányi Ernő, Kozma Jenő villáit tervezte.] Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
19666.

Collins, Mabel: When the Sun Moves Northward. Being a Treatise on the Six Sacred Months. Containing the Mystic Ritual from the ,,Story of the Year", and the Teaching concerning the Resurrection from ,,Green Leaves". London, 1912. The Theosophical Publishing Society (Printed by Neill and Co. Ltd., Edinburgh). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 183 + [1] p. Első kiadás. Mabel Collins (1851-1927) brit okkultista szerző, 1889-ig a Teozófiai Társaság tagja, később szabadúszó szerző. Mabel Collins ebben a kötetében a hindu naptár hat szent hónapjának rítusait értelmezi. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés és dátumbejegyzés. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Béla. [Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész. A budapesti József Műegyetemen szerzett diplomája után Alpár Ignác mellett dolgozott Franciaországban, majd tíz évet töltött az Egyesült Államokban, ahol Alfons Mucha tanítványa volt. Kiállításai voltak New York, Boston, Philadelphia és Charleston városaiban. Az 1910-es években tért haza, itthon Széchenyi Bertalan, Dohnányi Ernő, Kozma Jenő villáit tervezte.] Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Available for bidding
18 000 HUF
47,37
51,43
Minimum bid:
18 000 HUF
(Guthrie, Kenneth Sylvan):  Regeneration: The Gate of Heaven. Boston, (1897. L. Barta & Co.) The Barta Press. [4] + 163 + [1] p. Első kiadás. A skót származású amerikai protestáns lelkész, műfordító, újplatonizmus-kutató, Kenneth Sylvan Guthrie (1871-1940) értekezése a regeneráció jelenségéről. A monográfia a regenerációt számos aspektusában értelmezi, biológiai, fiziológiai működésmódját taglalja, majd a regeneráció jelenségeit értelmezi az Újszövetségben, az egyházatyák műveiben, a történelemben és a filozófiában. Az első előzéken kereskedői könyvjegy, a címlapontulajdonosi bélyegzés és dátumbejegyzés. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Béla. [Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész. A budapesti József Műegyetemen szerzett diplomája után Alpár Ignác mellett dolgozott Franciaországban, majd tíz évet töltött az Egyesült Államokban, ahol Alfons Mucha tanítványa volt. Kiállításai voltak New York, Boston, Philadelphia és Charleston városaiban. Az 1910-es években tért haza, itthon Széchenyi Bertalan, Dohnányi Ernő, Kozma Jenő villáit tervezte.] Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, a gerincen és az első kötéstáblán egyaránt: ,,Regeneration: Thy Physical Basis of Immortality felirat szerepel. Körülvágatlan, jó példány, rendkívül ritka könyv.
19667.

(Guthrie, Kenneth Sylvan): Regeneration: The Gate of Heaven. Boston, (1897. L. Barta & Co.) The Barta Press. [4] + 163 + [1] p. Első kiadás. A skót származású amerikai protestáns lelkész, műfordító, újplatonizmus-kutató, Kenneth Sylvan Guthrie (1871-1940) értekezése a regeneráció jelenségéről. A monográfia a regenerációt számos aspektusában értelmezi, biológiai, fiziológiai működésmódját taglalja, majd a regeneráció jelenségeit értelmezi az Újszövetségben, az egyházatyák műveiben, a történelemben és a filozófiában. Az első előzéken kereskedői könyvjegy, a címlapontulajdonosi bélyegzés és dátumbejegyzés. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Béla. [Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész. A budapesti József Műegyetemen szerzett diplomája után Alpár Ignác mellett dolgozott Franciaországban, majd tíz évet töltött az Egyesült Államokban, ahol Alfons Mucha tanítványa volt. Kiállításai voltak New York, Boston, Philadelphia és Charleston városaiban. Az 1910-es években tért haza, itthon Széchenyi Bertalan, Dohnányi Ernő, Kozma Jenő villáit tervezte.] Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, a gerincen és az első kötéstáblán egyaránt: ,,Regeneration: Thy Physical Basis of Immortality" felirat szerepel. Körülvágatlan, jó példány, rendkívül ritka könyv.

Available for bidding
18 000 HUF
47,37
51,43
Minimum bid:
18 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Autumn Major auction 43.:
Viewing: from 28 October to 7 November
Item pickup: from 12 November
Payment deadline is 19 November

All other items are for online only auction. Biding until 18:00 CET

  Events