18 000 HUF
46,63 EUR, 51,43 USD
Collins, Mabel: When the Sun Moves Northward. Being a Treatise on the Six Sacred Months. Containing the Mystic Ritual from the ,,Story of the Year", and the Teaching concerning the Resurrection from ,,Green Leaves". London, 1912. The Theosophical Publishing Society (Printed by Neill and Co. Ltd., Edinburgh). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 183 + [1] p. Első kiadás. Mabel Collins (1851-1927) brit okkultista szerző, 1889-ig a Teozófiai Társaság tagja, később szabadúszó szerző. Mabel Collins ebben a kötetében a hindu naptár hat szent hónapjának rítusait értelmezi. A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés és dátumbejegyzés. Poss.: Gyöngyöshalászy Takách Béla. [Gyöngyöshalászy Takách Béla (1874-1947) festő, építész, iparművész. A budapesti József Műegyetemen szerzett diplomája után Alpár Ignác mellett dolgozott Franciaországban, majd tíz évet töltött az Egyesült Államokban, ahol Alfons Mucha tanítványa volt. Kiállításai voltak New York, Boston, Philadelphia és Charleston városaiban. Az 1910-es években tért haza, itthon Széchenyi Bertalan, Dohnányi Ernő, Kozma Jenő villáit tervezte.] Aranyozott, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.