Tétel

Available for bidding

Bid:

36 000

Catalogue number:

19633.
43. Major auction

36 000 HUF
94,74 EUR, 102,86 USD

Minimum bid:

36 000 HUF

Description:

Das Gespensterbuch. Herausgegeben von Felix Schloemp. Mit Bildern von Paul Scheurich. [Luxuskiadás.] München, 1913. Georg Müller Verlag (Gedruckt in der Buchdruckerei Mänicke und Jahn, Rudolfstadt). VII + [1] + 352 + [2] p. Egyetlen kiadás. Illusztrált, pergamenkötésbe kötött bibliofil kísértethistória-gyűjteményünk összesen 50 példányban készült, ez számozatlan. Kötetünk illusztrátora Paul Scheurich (1883-1945) német grafikusművész sötét tónusú, kegyetlen, a kései szecesszió és a korai expresszionizmus horrorisztikus vonulatához tartozó illusztrációi jól illeszkednek a külföldiek mellett klasszikus és kortárs német horrorszerzők műveihez. A horrorisztikus művészettől utóbb elköszönő grafikusművész a háború után a Meisseni Porcelánmanufaktúra munkatársa volt, valamint a birodalmi bankjegyeket tervezte, a náci érának pedig kitüntetett művésze volt, többek között a berlini Operának és a német Propagandaminisztériumnak tervezett grandiózus enteriőröket. Kolofon: ,,Dieses Werk wurde im Auftrage con Georg Müller Verlag in München in der Buchdruckerei von Mänicke und Jahn in Rudolfstadt gedruckt. 50 Exemplare wurden in Ganzpergament gebunden und in der Presse numeriert. Preis der numerierten Luxusausgabe 12 Mk." A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés és számozás, valamint a számozás elhalványult nyomai. Az első kötéstáblán Paul Scheurich eredeti tusrajzával illusztrált, álbordás, enyhén sérült gerincű kiadói pergamenkötésben, vörös festésű lapszélekkel; az aranyozott címfelirat a gerincen barna címkén. Jó példány, rendkívül ritka luxus kiadásváltozat.

Share:

Photo of the item taken by : ufk

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF