40 000 HUF
Eötvös József, b(áró): Reform Lipcse, 1846. Köhler Károly Ferencznél. 297+(1)p. Első kiadás. Az 1840-es években Eötvös Batthyány Lajos és Teleki László mellett a főrendi ellenzék egyik vezére volt. Széchenyi és Kossuth vitájában az utóbbi pártjára állt (,,Kelet népe és Pesti Hírlap"). Amikor a Pesti Hírlap főszerkesztője barátja, Szalay László lett, itt jelentette meg a parlamentáris kormányzás mellett érvelő cikksorozatát. Ezeket foglalta egybe önállóan e kötetben. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon kötésben, korabeli papírborító bekötve. Szentkirályi: 19.3.