10 000 HUF
15
Weöres Sándor: Psyché. A szerző, Weöres Sándor (1913-1989) költő által Beck Judit (1909-1995) festőművész, grafikus részére DEDIKÁLT példány. Egy hajdani költőnő írásai. Gyulai Líviusz rajzaival. Bp.,1972, Magvető, 294+2 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, ex libris-szel: Ex libris Beck Judit, klisé, papír, jelzett (BJ.), 8x5,5 cm. Beck Judit (1909-1995) festőművész, grafikus, keramikus, textil- és bábtervező, Beck Ö. Fülöp szobrász lánya, Radnóti Miklós szerelme, Gombosi György zenetörténész, majd Major Tamás színész felesége volt.